Krok w stronę kariery w Akademii – czy Twoje dziecko może dołączyć do SMS AP Reissa Poznań?

24-01-2023, 11:41 Rozwój Akademii

Akademia Piłkarska Reissa zapewnia sportową ścieżkę kariery zawodnikom, którzy chcą się rozwijać i osiągać sukcesy na szczeblu piłkarskim. Jedną z dróg, jakimi może podążać nasz adept, jest Szkoła Mistrzostwa Sportowego AP Reissa Poznań. To projekt skierowany do osób, które chcą łączyć sport na wysokim poziomie z nauką. Program obejmuje zawodników od etapu trampkarza, czyli od 15 roku życia. 

SMS APR Poznan

Czym jest SMS AP Reissa Poznań?

Celem nadrzędnym projektu jest przygotowanie zawodnika do gry na jak najwyższym poziomie, biorąc pod uwagę kompleksowy rozwój, na który składa się: przygotowanie techniczne, taktyczne, motoryczne, mentalne oraz umiejętność regeneracji. 

Przy współpracy ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego im. Marcina Gortata staramy się zapewnić jak najlepsze warunki do rozwoju naszych zawodników, zarówno w aspektach sportowych, jak i szkolno-wychowawczych.

Jakie benefity otrzymuje zawodnik będąc w SMS AP Reissa Poznań?

Oferujemy wysoki poziom nauczania, treningi 5 razy w tygodniu, osobne jednostki treningowe dla bramkarzy, dodatkowe zajęcia na basenie, siłownie oraz transport zawodników na treningi i mecze.

Kto może dostać się do liceum sportowego?

Do SMS AP Reissa Poznań może się dostać każdy, dla którego piłka nożna jest pasją. Oprócz chęci, zaangażowania i dobrej organizacji pracy, kandydaci muszą przejść testy z zakresu motoryki (szybkość, siła, zwinność, wytrzymałość) oraz poddawani są grze kontrolnej, gdzie oceniane są ich umiejętności techniczne i taktyczne. 

Ważnym aspektem jest również nauka, dlatego kandydaci powinni posiadać dobre wyniki w nauce i odpowiednią ocenę z zachowania.

Jak wygląda dzień licealisty szkoły sportowej?

Dzień zawodnika SMS AP Reissa Poznań skupia się na dwóch głównych aspektach, czyli nauce i treningu. Zawodnik rano udaje się do szkoły, gdzie aktywnie uczestniczy w lekcjach do godz. 14:00. Następnie, zorganizowanym przez SMS transportem, udaje się na trening, który trwa do około godz.17:00. W zależności od dnia treningowego i mikrocyklu drużyna dodatkowo ma basen i siłownię. Warto nadmienić, że każdy zawodnik w ciągu dnia otrzymuję obiad.

Czy uczestnicy projektu przechodzą jakieś testy?

Aby proces treningowy był skuteczny, a rozwój naszych zawodników jak najlepszy, ważnym narzędziem w naszej pracy jest monitoring postępów podopiecznych. Zawodnicy poddawani są bieżącej analizie każdego dnia na treningu i meczu. Jest to nieodzowny element pracy z każdą drużyną. W celu dokładniejszej weryfikacji skuteczności procesu rozwoju zawodnika, dodatkowo są oni poddawani co pół roku testom sprawnościowym oraz karcie samooceny. Po takich testach, z każdym zawodnikiem, przeprowadzana jest rozmowa na temat postępów w danych aspektach oraz wskazania elementów, na które musi zwrócić uwagę w kolejnych okresach. – wyjaśnia trener SMS AP Reissa Mikołaj Kłosiński

Czytaj więcej 

Jaką dalszą ścieżkę rozwoju mają zawodnicy projektu?

Głównym celem funkcjonowania projektu, jak i całej Akademii Piłkarskiej Reissa, jest kompleksowe przygotowanie zawodnika do gry na jak najwyższym poziomie w piłce seniorskiej. Wielu z naszych najlepszych zawodników trafiło na testy do ekstraklasowych, pierwszo- i drugoligowych  klubów i tam dalej kontynuują swoją przygodę z piłką nożną. 

Inną ścieżką rozwoju dla zawodnika jest możliwość reprezentowania naszego klubu w drużynie seniorów. Znakomitym przykładem jest drużyna Juniora Starszego - trenera Adama Foremskiego, która od października 2022 roku na poziomie V ligi reprezentuje pomarańczowe barwy.

SMS Poznań może pochwalić się osiągnięciami

Kilku naszych zawodników trafiło do klubów z poziomu centralnego. A ostatnim osiągnięciem jest postawa zawodników trenera Adama Foremskiego, którzy bardzo dobrze rozpoczęli swoją przygodę z piłką seniorską reprezentując Akademię.

Możliwość wyboru dalszej drogi piłkarskiej jest bardzo ważnym elementem rozwoju zawodników naszej Akademii. Jeśli Twoje dziecko chciałoby podążać ścieżką kariery sportowej w naszym klubie, to skontaktuj się z koordynatorem projektu, w celu uzyskania więcej informacji: roczniki 2006 i 2007 - tel. 506 058 371, a roczniki 2008 - tel. 512 657 662.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"