O klubie

Akademia Piłkarska Reissa to klub zapewniający szkolenie dzieciom już od 3. roku życia.

Ponad 13-letnie doświadczenie w tworzeniu struktur organizacyjnych i nieustanna praca nad udoskonaleniem metodologii przyczyniły się do osiągnięcia sukcesów w różnych grupach wiekowych.

Celem Klubu jest zapewnienie jak najlepszych warunków do rozwoju na każdym etapie szkolenia oraz wychowanie przyszłych reprezentantów Polski.

Akademia Piłkarska Reissa jest obecna w ponad 120 lokalizacjach w Polsce, w których aktualnie szkolimy ponad 10 tys. zawodników.

Grupy zajęciowe dopasowane są do wieku i poziomu umiejętności dziecka. Trenujemy przez 12 miesięcy w roku, także w trakcie ferii i wakacji.

Klub wyróżnia się podejściem pedagogicznym i coachingowym, które wynika z nielinearnej pedagogiki – wskazujemy zawodnikom konkretne cele do zrealizowania, nie narzucając im jednej drogi.

System szkolenia Akademii Piłkarskiej Reissa może być realizowany wyłącznie przy udziale wykwalifikowanej kadry, która składa się z 492 trenerów.

Sztab naszej szkółki piłkarskiej posiada doświadczenie oraz wiedzę w zakresie pracy z młodymi piłkarzami, która poparta jest licznymi szkoleniami, kursami oraz stażami trenerskimi odbytymi nie tylko na terenie naszego kraju, ale także w najlepszych europejskich klubach.

Szkoleniowcy, oprócz umiejętności trenerskich, wykazują się także podejściem pedagogicznym. 

Akademia zapewnia dziecku ubezpieczenie oraz konsultacje medyczne w Rehasport Clinic.

Treningi pilkarskie AP Reissa

Poprzez właściwą strukturę oraz organizację rozwoju młodych piłkarzy, nasze drużyny odnoszą sukcesy na każdym etapie szkolenia, a zawodnicy są powoływani do młodzieżowych Reprezentacji Polski i trafiają do uznanych klubów z Ekstraklasy.

Na początku drogi stawiamy na zrównoważony rozwój naszych zawodników (już od 3 roku życia). Tym, którzy dopiero do nas dołączają proponujemy tzw. ścieżka lokalizacyjną.

Grupa A - najmłodsi - 4 - 6 lat (Skrzaty)

W tej kategorii wiekowej piłkarze mają przede wszystkim poznać piłkę za pomocą ogólnych zadań ruchowych. Treningi najczęściej przeprowadzane są w formie ćwiczeń oswajających z futbolówką – zabaw i gier. Na razie jest zbyt wcześnie, żeby zawodnicy uczyli się taktyki.

Na zajęciach wykorzystywane są bramki namiotowe – odpowiednie dla dzieci w tym wieku. Główną umiejętnością doskonaloną podczas tego etapu treningu jest motoryka gry.

Grupy B1, B2 - 7 - 9 lat, 10 - 11 lat (Żaki, Orliki)

Podczas kolejnego etapu kariery, zawodnicy dalej pracują nad rozwojem koordynacji i motoryki. Uczą się jak radzić sobie na boisku poprzez grę na coraz większych powierzchniach boiska. Podczas niej przyswajają ogólne umiejętności techniczne, a także poprawiają sprawność ruchową.

Grupa C - 12, 13 lat (Młodziki)

Eksperci uważają, że dzieci mogą najwięcej nauczyć się w wieku od 10 do 12 lat. W tym okresie piłkarze najszybciej chłoną przekazywane im rozwiązania. Wówczas są w stanie rozpocząć naukę trudniejszych elementów technicznych, jak np. przewrotka. Na pierwszy plan wysuwa się szkolenie indywidualne (gra 1 na 1). Wprowadzane są także podstawowe zasady taktyczne.

Umiejętności doskonalone podczas treningu: technika, motoryka gry, taktyka.

Grupa D - 14, 15 lat (Trampkarze)

W tym wieku nas następuje większa specjalizacja pod kątem poszczególnych pozycji na boisku. Bardzo ważny jest trening pod kątem techniczno-taktycznym. Oprócz niego duży nacisk kładzie się na przygotowanie kondycyjne.

Umiejętności doskonalone podczas treningu: technika, motoryka gry, taktyka.

Junior Młodszy - 16, 17 lat

Jest to ostatni etap młodzieżowego szkolenia w naszym klubie. Juniorzy młodsi skupiają się na udoskonalaniu nabytych wcześniej umiejętności. Osiągnięcie odpowiedniego poziomu wytrzymałości kondycyjnej pozwoli na płynne przejście do rozgrywek piłkarskich na szczeblu seniorskim.

Podczas treningów na lokalizacjach obserwujemy rozwój zawodników, wybierając najlepsze jednostki do zespołów Reprezentacji Regionów, czyli drużyn składających się z wyselekcjonowanych zawodników z grupy kilku lokalizacji usytuowanych blisko siebie.

Poznaj pełną ścieżkę rozwoju w Akademii

Aktualnie dzieci mogą trenować na 103 obiektach treningowych oraz 7 centrach szkoleniowych, z których również korzystają największe polskie marki.

Centra szkoleniowe Akademii

centra szkoleniowe AP Reissa

Adepci Akademii mają możliwość brania udziału w turniejach piłkarskich, m.in.: największym cyklu turniejów Reiss Cup w Polsce, a także w Wielkopolsko – Lubuskich Ligach Piłkarskich. Dzięki temu zawodnicy poznają zasady gry fair-play oraz wykorzystują umiejętności zdobyte na treningach lokalizacyjnych.

Nasz klub oferuje również liczne projekty, w których zawodnicy Akademii mogą brać udział, m. in.: dodatkowe treningi bramkarskie, indywidualne treningi piłkarskie czy zajęcia dedykowane dziewczynkom.

Jak dołączyć do Akademii?

1. Zarejestruj się na naszej stronie – aby przejść do formularza, kliknij tutaj.​​

​2. Przyjdź na 2 próbne treningi w wybranej przez Ciebie lokalizacji.

​3. Dołącz do Akademii Piłkarskiej Reissa na dłużej – trenuj i baw się razem z nami!

Kontakt

W razie pytań prosimy o kontakt – INFOLINIA – tel. 502 741 749.

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"