FAQ - Czyli najczęściej zadawane pytania

1. Co zrobić, aby zapisać dziecko do Akademii?

Aby zapisać dziecko, należy wypełnić rejestrację, klikając tutaj.

Po rejestracji, na adres mailowy otrzymają Państwo wszelkie informacje dotyczące treningów i rozliczeń.

2. Otrzymałem zaproszenie na Bezpłatne Treningi. Czy mimo to muszę się zarejestrować na stronie?

Tak. Dzięki rejestracji m.in. otrzymujesz dostęp do powiadomień mail / sms np. w przypadku odwołania bądź zmiany godziny treningów. Przy rejestracji wpisz słowo „Zaproszenie” w miejscu na Kod Promocyjny.

3. W jakim wieku musi być dziecko, aby zapisać je do Akademii?

Akademia Piłkarska Reissa organizuje nabór ciągły dla dzieci od 4. roku życia i starszych. Nie wyklucza się udziału dzieci młodszych. W takim przypadku prosimy o kontakt z koordynatorem danej lokalizacji.

4. Czy jako rodzic muszę być obecny na pierwszym treningu lub w nim uczestniczyć?

Rodzic może być obecny na treningach i obserwować, ale nie jest to konieczne. Żaden rodzic nie może uczestniczyć w treningu dziecka, wynika to ze względów bezpieczeństwa.

5. Czy moje dziecko na pierwszych treningach będzie ćwiczyć, czy oglądać?

Staramy się, aby każde dziecko już od początku brało udział w treningach. Natomiast jeśli jeszcze nie czuje się na siłach, nie ma przeszkód, aby obserwowało trening zza linii autu.

6. Na jaki okres mogę zawiesić treningi dziecka?

Zawieszenia możesz dokonać przed rozpoczynającym się miesiącem na dowolnie wybrany przez Ciebie okres. Zawieszenie możesz także prolongować. W tym celu skontaktuj się ze swoim koordynatorem lub zadzwoń do nas na 502741749.

7. Ile kosztują treningi?

Cena treningów jest indywidualna dla każdej lokalizacji. O koszt zapytaj koordynatora. W ramach abonamentu otrzymujesz pakiet 8 treningów miesięcznie, ubezpieczenie NNW, udział w turniejach organizowanych przez klub, opiekę klubowych specjalistów (fizjoterapeuty, dietetyka) oraz dostęp do treningów online.

8. Co jeśli moje dziecko dopiero zaczyna przygodę z piłką i może mieć problemy z odnalezieniem się w drużynie?

To nie jest żaden problem. Treningi dostosowane są do grup wiekowych i umiejętności poszczególnych zawodników. Trenerzy wraz ze swoimi asystentami obserwują zachowania swoich podopiecznych i dokładają wszelkich starań by realizowane ćwiczenia odpowiadały poziomowi grupy.

Naszych zawodników wychowujemy w duchu fair play, ucząc ich, że drużyna jest najważniejsza i należy dbać o jej członków. Jeżeli mimo wszystko dziecko nie odczuwa w pełni satysfakcji z atmosfery treningowej - prosimy o kontakt z koordynatorem. Razem na pewno rozwiążemy problem. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

9. Czy moje dziecko może uczestniczyć w treningach ze swoimi kolegami?

Oczywiście! Treningi w lokalizacjach realizowane są w Twojej okolicy, z myślą o Waszym komforcie. Zajęcia na orlikach i szkolnych boiskach pozwolą Ci trenować ze znajomymi ze szkoły i podwórka. Pamiętaj, że zawsze na trening możesz zabrać swojego kolegę i wspólnie rozpocząć piłkarską przygodę!

10. Czy Akademia organizuje turnieje? Czy udział w nich jest darmowy?

Akademia organizuje turnieje przez cały rok! Jesienią i wiosną odbywają się Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie, natomiast w okresie zimowym mikołajkowe turnieje Reiss Cup. Wszystkie turnieje organizowane przez klub są bezpłatne dla zawodników Akademii.

11. Co dziecko powinno mieć ze sobą na treningu i jak powinno być ubrane?

Dziecko w wieku 4-9 lat przyjeżdża na trening przebrane i gotowe do zajęć. Starsze roczniki mogą przebrać się  w szatniach. Ubranie zależy od warunków atmosferycznych, powinno być ciepłe i składać się z koszulki, spodenek, obuwia piłkarskiego.

W momencie wyposażenia Akademii w jednorodne stroje zawodnicy przychodzą ubrani w oficjalny sprzęt Akademii i postępują z nim zgodnie z przyjęta dyscypliną sprzętową. W przypadku deszczu lub chłodu po treningu należy założyć ciepłe okrycie (kurtkę, dres).

Dziecko powinno posiadać ze sobą niegazowaną wodę mineralna (przynajmniej 0,5 l). 

12. Czy Akademia funkcjonuje w trakcie wakacji?

Tak szkółka działa przez 12 miesięcy w roku, również w trakcie wakacji zimowych i letnich. Zmianie mogą ulec termin i godziny treningów.

13. Czy przeprowadzenie badań jest obowiązkowe i czy trzeba za nie płacić?

Badania są bezpłatne. Klub zaleca, co oznacza, że rodzic może, ale nie musi przeprowadzić badanie dziecka. Dla najmłodszych sugeruje się wykonanie badania po zaaklimatyzowaniu zawodnika w drużynie.

Każdy z rodziców podpisuje oświadczenie do umowy, na podstawie którego rodzic przejmuje odpowiedzialność w przypadku problemów zdrowotnych dziecka do momentu wykonania badań. Podpisanie załącznika do umowy nie wyklucza wykonania w/w badań w późniejszym okresie na w/w zasadach.

14. Czy dziecko może uczestniczyć w treningach tylko 1 raz lub częściej niż 2 razy w tygodniu?

Oczywiście! Przed podpisaniem umowy porozmawiaj z koordynatorem swojej lokalizacji, aby opłata abonamentu dotyczyła tylko jednego treningu w tygodniu.

Twoje dziecko ma również możliwość trenowania częściej niż 2 razy w tygodniu – w okresie wakacyjnym i podczas ferii zimowych. W roku szkolnym możliwe jest także dołączenie do innej lokalizacji, na dwa dodatkowe treningi.

Oprócz tego, Twoje dziecko może dołączyć na dodatkowe zajęcia piłkarskie albo bramkarskie i tym samym będzie to jego trzeci trening w tygodniu. Treningi dodatkowe, podobnie jak piłkarskie, trwają cały rok! Sprawdź Indywidualne Fundamenty Gry oraz Wielkopolska Akademia Bramkarzy.

15. Czy jest możliwość trenowania raz w jednej lokalizacji, raz w drugiej?

Oczywiście! Przed podpisaniem umowy porozmawiaj z koordynatorem jednej lokalizacji o swoich preferencjach.

16. Na czym polega opłata rejestracyjna w wysokości 25 zł? Czy muszę ją opłacić przed treningiem zapoznawczym?

Opłata rejestracyjna to jednorazowa opłata administracyjna. Prosimy ją uiścić dopiero po podpisaniu umowy z klubem.

17. Czy jest możliwość zmiany grupy, w której trenuje dziecko?

Oczywiście. Przynależność do grupy nie jest obligatoryjna, a umiejętności każdego zawodnika są oceniane indywidualnie. Jeżeli dziecko chciałoby zmienić grupę, ponieważ przykładowo czuje się na wyższym poziomie niż grupa, ma możliwość jej zmiany. W tym celu skontaktuj się ze swoim koordynatorem.

18. Czy Akademia organizuje obozy sportowe?

Tak, organizujemy zimowe i letnie obozy. Zawodnicy szkółki biorą udział w obozie na preferencyjnych warunkach. Organizowane wyjazdy to wspaniała okazja do integracji z rówieśnikami. Miejsca obozów i wycieczek za każdym razem są starannie dobierane pod kątem bazy sportowej, atrakcji i jakości zakwaterowania. Więcej informacji na www.obozy.akademiareissa.pl.

19. Czy jestem zobowiązany do zakupu sprzętu sportowego sugerowanego przez Akademię?

Rodzic nie ma obowiązku zakupu sprzętu, jednak jednorodny sprzęt ułatwia organizację turniejów oraz wpływa na wizerunek drużyny przy okazji wspólnych wyjść i wyjazdów.

20. Jakie obuwie dziecko musi mieć ze sobą na zajęciach?

W zależności od nawierzchni, na jakiej będą odbywać się zajęcia dziecko powinno posiadać: obuwie typu Turf – „Śniegówki” z tzw. małymi korkami na boiska ze sztuczną trawą oraz halówki z podeszwą kauczukową na sale.

Na boiskach ze sztuczną nawierzchnią obowiązuje absolutny zakaz gry w korkach. Prosimy jednak nie kupować obuwia od razu. Dziecko na pierwsze treningi może przyjść w obuwiu sportowym, które zakłada na zajęcia wychowania fizycznego. Zakup obuwia można skonsultować ze sklepem Akademii - FootballPro www.footballpro.pl lub trenerem.

21. Czy w czasie trwania umowy dziecko może zmienić lokalizację, na której trenuje?

Jest to możliwe o ile w wybranej lokalizacji prowadzone są zajęcia w kategorii wiekowej Twojego dziecka. Wystarczy tylko skontaktować się ze swoim koordynatorem, który przekaże Ci dane do opiekuna wybranej jednostki.

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"