Spełnij dziecięce piłkarskie marzenia i przekaż 1,5% podatku

06-02-2024, 09:35 Rozwój Akademii

Nieraz już przekonaliśmy się, że pomarańczową rodzinę Akademii Piłkarskiej Reissa tworzą niesamowite osoby, których wielkie serca, dobroć oraz chęć niesienia pomocy innym, sprawiła, że wspólnie pomogliśmy naszym potrzebującym zawodnikom oraz ich rodzinom. W końcu razem MAMY MOC pomagania!

Przekaż 1,5% podatku Fundacja Piotra Reissa

 

Przekaż 1,5% podatku na Fundację Piotra Reissa

 

Z roku na rok Fundacja Piotra Reissa działa na większą skalę

Fundacja Piotra Reissa swoją działalność rozpoczęła 28 grudnia 2010 roku, a więc kilka miesięcy po otwarciu Akademii Piłkarskiej Reissa. Od czternastu lat organizacja wspiera leczenie podopiecznych, promuje i upowszechnia aktywność fizyczną oraz zdrowy styl życia, a także wspiera młode piłkarskie talenty i działa na rzecz rozwoju oraz profesjonalizacji sportu w Polsce. Fundacja przekazała już łącznie ponad 40 000 zł na leczenie swoich podopiecznych.

Jak przekazać 1,5% podatku na Fundację Piotra Reissa?

1. Należy wypełnić właściwy formularza zeznania podatkowego i obliczenie wysokość należnego podatku. Od tej kwoty trzeba wyliczyć 1,5% i wpisać do rubryki formularza „Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)”.

2. Następnie należy wpisać nr KRS Fundacji: 0000376691 w odpowiednią rubrykę formularza (nie trzeba podawać nazwy organizacji, jej adresu ani numeru konta bankowego, wystarczy sam nr KRS).

3. W rubryce „informacje uzupełniające” formularza można: 

  • wskazać cel szczegółowy przeznaczenia kwoty 1,5%;
  • wyrazić zgodę na przekazanie organizacji pożytku publicznego informacji o wysokości kwoty przekazanej na jej rzecz oraz Twojego imienia, nazwiska i adresu;
  • wpisać dane ułatwiające kontakt, np. numer telefonu czy adres e-mail.*

*Wypełnianie pozycji z kroku 3 jest nieobowiązkowe i nie ma wpływu na realizację wniosku o przekazanie 1,5%!

Szczegółowa instrukcja przekazywania 1,5% podatku

Rok 2023 pod znakiem pomocy naszym podopiecznym

W ubiegłym roku Fundacja Piotra Reissa wspomogła m.in. Wojtka z Akademii Piłkarskiej Reissa w Obornikach oraz Filipa z lokalizacji Akademii w Rokietnicy.

                        Zbiórka AP Reissa Oborniki

Wojtek w tym roku będzie obchodził 10 urodziny, chłopiec choruje od urodzenia na mukowiscydozę. Od prawie czterech lat jest zawodnikiem AP Reissa Oborniki i ruch na świeżym powietrzu daje mu wiele radości. Dzięki temu może połączyć rehabilitację z świetną zabawą w grupie. Wojtka brat (15 lat) i siostra (17 lat) również chorują na mukowiscydozę. Razem toczą nierówną walkę z chorobą, ale się nie poddają. Koszty leczenia chorych są ogromne, bo leki nie są refundowane. Pomoc jest bardzo potrzebna, aby walczyć o kolejny oddech.

                Zbiórka AP Reissa Rokietnica

Kolejnym podopiecznym Fundacji Piotra Reissa jest Filip z AP Reissa w Rokietnicy. Chłopiec ma obecnie 5 lat, po urodzeniu zdiagnozowano u niego krytyczną stenozę aortalną i znaczną niedomykalność zastawki mitralnej. Filip chodzi do przedszkola i dzięki ciągłej rehabilitacji i leczeniu nadrabia zaległości ruchowe. Od czasu operacji, wadliwa praca zastawki mitralnej doprowadziła do znacznego powiększenia się lewego przedsionka i powstania nadciśnienia płucnego, którego dalszy rozwój prowadzi do niewydolności serca. Aktualnie Filip jest pod opieką kardiologa, neurologa, okulisty, fizjoterapeuty oraz osteopaty. Koszty leczenia są ogromne, dlatego dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc!

 

Przekaż 1,5% podatku na Fundację Piotra Reissa

 

W tym roku Fundacja Piotra Reissa również będzie pomagać potrzebującym dzieciom! Wesprzyj Fundację i pomóż spełniać dziecięce, piłkarskie marzenia! Dzięki Twojej małej cegiełce będziemy mogli jeszcze więcej zdziałać. Razem MAMY MOC pomagania!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"