Kartka z kalendarza. Piłkarskie podsumowanie roku 2022!

29-12-2022, 10:00 Podsumowania

Koniec roku kalendarzowego, to doskonały czas na wspomnienia i podsumowania! Te 12 miesięcy w Akademii Piłkarskiej Reissa były obfite w futbolowe wydarzenia, emocje i sukcesy! Z pewnością nasi zawodnicy nie nudzili się ani chwili! Z artykułu dowiesz się, co działo się w klubie w poszczególnych miesiącach.

Podsumowanie roku 2023

Styczeń – miesiąc igrzysk

- Na początku roku kilka lokalizacji zrealizowało projekt „Igrzyska Przedszkolaków”. W APR Kościan jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły maluchy z Samorządowego Przedszkola nr 4 Misia Uszatka, a patronat honorowy nad cyklem sprawował Burmistrz Kościana - Piotr Ruszkiewicz.

Luty – miesiąc rozgrywek

- W tym miesiącu wystartowała zimowa edycja Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich, które odbyły się w Poznaniu i Lesznie. Zawodnicy poczuli smak rywalizacji, ale zgodnie z zasadami gry fair – play.

- Odbył się Reiss Talent’s Day - wydarzenie było skierowane do wyróżniających się zawodników urodzonych w latach 2010-2014, zarówno z lokalizacji naszej Akademii, jak i innych klubów z całej Wielkopolski.

- Lokalizacja APR - Kościan wywalczyła I miejsce w turnieju finałowym XX Grand Prix Orlików w halowej piłce nożnej. Mecz był o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Trofeum wręczył osobiście prezes Paweł Wojtala.

- Piłkarze ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego APR w Ślesinie zostali triumfatorami Halowego Pucharu Prezesa Wielkopolskiego ZPN!

 

Marzec – miesiąc szkoleń

- Marzec rozpoczęliśmy od szkolenia pod hasłem ,,Szkolimy się, aby trenować jeszcze lepiej”. Na Wydziale Prawa i Administracji w Poznaniu odbyła się konferencja Akademii dla trenerów piłki nożnej dzieci i młodzieży FootballPro Coaching 2022. Wydarzenie zgromadziło ponad 400 trenerów Akademii. W trakcie spotkania nasi trenerzy mogli posłuchać prezentacji m. in. Łukasza Panfila, Marka Wanika czy Mariusza Rumaka.

- W tym miesiącu w Urzędzie Miejskim w Opalenicy miało miejsce podpisanie umowy najmu budynku przy ulicy 3 Maja na potrzeby stworzenia nowoczesnej Bursy przez Akademię Piłkarską Reissa. To był pierwszy krok do stworzenia inwestycja naszego Klubu, zapewniającej profesjonalne szkolenie młodzieży w tym regionie.

- W marcu rozpoczęła się także runda wiosenna Centralnej Ligi Juniorów oraz WLLP.

- Pod koniec marca odbył się Turniej Regionów w Baranowie. Zwycięzcami Ligi Mistrzów została Akademia Piłkarska Reissa – Poznań. Natomiast w Lidze Europy U-8 Akademia Piłkarska Reissa - Poznań II, a w U-9 Akademia Piłkarska Reissa - Poznań II.

- W tym miesiącu przekazaliśmy również 150 paczek pieluch dla maluchów do Centralnego Punktu Zbiórki Darów dla Ukrainy w Poznaniu!

Kwiecień/Maj– miesiące powrotów

- Na przełomie tych miesięcy zawitała wiosna, a to oznaczało – czas na powroty zawodników Akademii na boiska. Młodzi zawodnicy mogli opuścić hale i rozkoszować się świeżym powietrzem i pierwszymi promieniami słońca.

 

Czerwiec– miesiąc talentów

- W tym miesiącu nadszedł czas na kolejny Reiss Talent’s Day. Wydarzenie było skierowane do utalentowanych zawodników z całej Wielkopolski. Spotkania odbyły się w Gostyniu, Czarnkowie oraz w Poznaniu.

- W Dolsku odbył się Wielki Finał WLLP. Zwycięzcami wśród grup B2 okazała się lokalizacja APR Oborniki, natomiast wśród grup C – APR Skórzewo. Tegoroczny finał WLLP odbył się pod honorowym patronatem WZPN.

- W ramach projektu Reprezentacji Polski Akademii zawodnicy wywalczyli podium w Międzynarodowym Turnieju Derby Cup. W Roczniku 2011 zajęliśmy II miejsce, a w roczniku 2012 - III miejsce.

- Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Reissa z rocznika 2014 mieli przyjemność rozgrywać swoje mecze w niemieckiej Kolonii. Na zaproszenie PRO-TURNIEJE zmierzyli się m.in. z FC Schalke 04, Bayer 04 Leverkusen czy Juventus!

 

Lipiec– miesiąc piłkarskiego relaksu

- W okresie wakacyjnym zawodnicy wzięli udział w obozach i półkoloniach Akademii. W trakcie turnusów uczestnicy mieli zapewnione treningi piłkarskie, ale także mnóstwo atrakcji, jak ścianki wspinaczkowe, basen czy kręgle.

- Akademia Piłkarska Reissa - Seniorzy zajęła I miejsce w klasyfikacji Pro Junior System, dzięki aktywnemu promowaniu występów młodzieżowców, a w szczególności wychowanków w rozgrywkach RED BOX V LIGA

 

Sierpień – miesiąc zmian

- To był okres transferów naszych adeptów. Zawodnicy Akademii pokazali, że ciężką pracą można osiągnąć ogromne sukcesy. Otrzymali oni szansę reprezentowania barw klubów takich jak: Zagłębie Lubin, Lechia Gdańsk, czy też Widzew Łódź.

 

Wrzesień – miesiąc nauki

- We wrześniu rozpoczął się sezon Centralnej Ligi Juniorów, ale także rozgrywek Wielkopolsko – Lubuskich Lig Piłkarskich.

- Zawodnik Alan Szkudlarek z Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan na obiektach Lecha Poznań podczas Turnieju EKSTRA Talent, który połączony jest z testami sprawnościowymi, ustanowił młodzieżowy rekord Polski w beep test.

- Wspólnie z Fundacją Studio Figura zorganizowaliśmy webinar pt.: Jak kształtować nawyki żywieniowe u swojego dziecka?

 

Październik – miesiąc świętowania

- W tym miesiącu obchodziliśmy 12 Urodziny Akademii! Z tej okazji organizowaliśmy konkurs na zdjęcie! Wielu z Was bardzo zaangażowało się w zabawę, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

- Kolejny Turniej Regionów dostarczył wielu piłkarskich emocji! Zwycięzcami w Lidze Mistrzów 2014 okazała się Akademia Piłkarska Reissa Poznań z trenerem Jędrzejem Nawrockim i Damianem Biadałą, a w roczniku 2015 - Akademia Piłkarska Reissa Poznań z trenerem Tomaszem Karkoszką i Filipem Zajko. Natomiast w Lidze Europy w roczniku 2014 zwyciężyła Akademia Piłkarska Reissa - Kościan z trenerem Tomaszem Woźniakiem, a w rocznikach 2015 - Akademia Piłkarska Reissa Poznań z trenerem Tomaszem Karkoszką i Filipem Zajko.

 

Listopad – miesiąc turniejów

- Na początku miesiąca lokalizacje Akademii powróciły na hale.

- Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Opalenicy PRO* organizowała Dni Rozwoju dla roczników 2006 – 2009. Zawodnicy uczestniczyli w treningach piłkarskich, mentalnych oraz w warsztatach rozumienia gry.

- Wystartowały mikołajkowe Turnieje Reiss Cup 2022! W tym roku odbywały się w cztery weekendy w 12 lokalizacjach.

- Pod koniec listopada – lokalizacja APR Inowrocław i APR Piła wzięły udział w ogólnopolskiej akcji Święty Mikołaj dla Seniora. Wspólnie z trenerami i zawodnikami przygotowaliśmy paczki i świąteczne laurki dla seniorek – Pani Zofii i Pani Heleny.

- Zawodnicy Akademii z reprezentacji 2012 zostali wyróżnieni przez Wielkopolski ZPN i mieli okazję uczestniczyć w ogólnopolskiej konferencji dla trenerów i nauczycieli. Młodzi piłkarze wzięli udział w treningu prowadzonym przez prelegentów szkolenia.

- Wspólnie z fizjoterapeutą Bartoszem Kubaszewskim z Probalans Studio Fizjoterapii Funkcjonalnej zorganizowaliśmy webinar dotyczący 3 sposobów na zmniejszenie bólu pięt u zawodników.

 

Grudzień – miesiąc rozwoju

- APR Arena Kalisz została oddana do użytku! Młodzi zawodnicy m.in. z lokalizacji APR Kalisz mogą ćwiczyć w doskonałych warunkach. Jest to duży krok w stronę profesjonalizacji treningów oraz podwyższenia poziomu rozwoju szkolenia sportowego wśród młodzieży.

- Odbyło się oficjalne otwarcie nowoczesnej Bursy w Opalenicy, gdzie zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego APR mogą szkolić i rozwijać się, dzięki doskonale wyposażonemu obiektowi.

- W tym miesiącu miała miejsce XVI edycja FootballPro Cup Masters na APR Arenie Dębiec. W trakcie piłkarskiego widowiska mogliśmy zobaczyć grę zawodników z drużyn takich jak: Reprezentacja Polski APR, Legia Soccer Schools, Pogoń Szczecin czy Śląsk Wrocław.

- Zespół Akademia Piłkarska Reissa - Seniorzy Poznań zajął II miejsce w klasyfikacji PRO JUNIOR SYSTEM V LIGA - po rundzie jesiennej.

- Została wyróżniona drużyna złożona z piłkarzy urodzonych w roku 2006, prowadzonych przez trenera Adama Foremskiego. Zawodnicy na co dzień uczęszczają do Szkoły Mistrzostwa Sportowego APR w Poznaniu.

-Szkoła Mistrzostwa Sportowego APR w Ślesinie zajęła III miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu. Zawodnicy SMS APR w Ślesinie, zarówno w dwóch turniejach elimacyjnych, jak i półfinale i finale, dali z siebie wszystko.

- Za nami Turniej Regionów U8 i U9 na APR Arena Dębiec. Zwycięzcami tegorocznych rozgrywek w rocznikach 2015 okazała się Varsovia Warszawa, natomiast w rocznikach 2014 - I miejsce zajęła Akademia Piłkarska Reissa – Leszno.

 

To był zdecydowanie rok pod znakiem rozwoju i sukcesów piłkarskich. Cieszymy się, że nasi zawodnicy tak wiele osiągnęli! Mamy nadzieję, że rok 2023 przyniesie nam jeszcze więcej powodów do dumy z naszych drużyn! Wszystkim, którzy należą do naszej piłkarskiej rodziny, życzymy wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl