Patron - Piotr Reiss

Całe życie Piotra Reissa nieodłącznie związane jest z piłką nożną. Piotr ReissUrodzony w 1972 r., już w wieku kilku lat regularnie chodził na mecze Kolejorza – najpierw na stadion na poznańskim Dębcu, potem na oddany do użytku w latach 80. obiekt przy ul. Bułgarskiej, niedaleko którego się wychowywał.

Jest wychowankiem Lecha, w barwach którego rozegrał ponad 400 spotkań i zarówno jednym z niewielu polskich zawodników, którzy karierę piłkarską na szczeblu Ekstraklasy w tak ścisły sposób związali z jednym klubem.

W Polsce zaliczył jeszcze epizody w Kotwicy Kórnik, Amice Wronki i Warcie Poznań. Przez ponad 3 lata grał również w zespołach niemieckich, m.in. Hertha Berlin czy MSV Duisburg.

Piotr Reiss jest także czterokrotnym reprezentantem Polski. W debiucie strzelił bramkę dla Biało-Czerwonych, przyczyniając się do wygranej 3:1 spotkaniu ze Słowacją w Bratysławie (1998).

Gole zdobywane w pierwszych występach w swoich drużynach stały się znakiem rozpoznawczym Piotra Reissa – udało mu się to również w debiucie w Lechu Poznań (1994), Hercie Berlin (1998), MSV Duisburg (1999) i po powrocie do Kolejorza w 2002 roku.

Do końca czerwca 2009 r. Piotr Reiss był graczem Lecha Poznań. Następnie podpisał umowę z Wartą Poznań, w brawach której grał przez kolejne 3 sezony. W tym czasie zdobył 35 goli w 93 występach, będąc czołowym graczem Zielonych.

31 sierpnia 2012 roku Piotr Reiss podpisał półroczny kontrakt ze swoim ukochanym klubem, Lechem Poznań. W czasie rundy jesiennej rozegrał mecz numer 400 w barwach Kolejorza. W grudniu, klub zdecydował się przedłużyć kontrakt z Piotrem do końca sezonu. Podczas rundy wiosennej Rejsik strzelił swojego ostatniego, 136. gola w barwach Lecha w meczu z KGHM Zagłębie Lubin.

Wraz z zakończeniem sezonu 2012/2013 Piotr ogłosił koniec piłkarskiej kariery. W barwach Lecha rozegrał łącznie 407 spotkań strzelając przy tym 136 bramek.

Najważniejsze sukcesy Piotra Reissa:

•     2 x Puchar Polski z Lechem Poznań (2004, 2009)

•     Superpuchar Polski z Lechem Poznań (2004)

•     Srebrna Piłka Głosu Wielkopolskiego dla najlepszego piłkarza Wielkopolski – pięciokrotnie

•     Król strzelców ekstraklasy (2007)

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"