Młodziki pokazały klasę. Podsumowanie kolejki kat. C

28-03-2023, 18:22 Podsumowania

Za nami pierwsza, wiosenna kolejka WLLP w kategorii C. W trakcie weekendowych rozgrywek padło wiele goli, a piłkarskie zmagania wzbudzały sporo pozytywnych emocji. Cieszymy się, że pomimo kapryśnej pogody, nasi zawodnicy byli zmotywowani do gry.

podsumowanie kolejki kat. C WLLP

Frekwencja dopisała!

W turniejach wzięło udział 5 okręgów: Szamotuły, Baranowo, Gostyń, Poznań Grunwald i Poznań Piątkowo. W Szamotułach zagrały drużyny z Szamotuł, Obornik, Obrzycka oraz Murowanej Gośliny. Łącznie w turnieju wzięło udział 54 zawodników.

Inauguracja rozgrywek WLLP gr. C, rozegrana w Obrzycku, okazała się dla Nas niezwykle udana. Trzy mecze, komplet punktów, pięć zdobytych bramek i "0" z tyłu, a to oznacza - I miejsce! Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce 19 marca 2022 roku. - komentuje koordynator AP Reissa w Obornikach – Rafał Ratajski.

W Baranowie mecze rozegrali adepci Akademii z Rokietnicy, Baranowa oraz z poznańskiego Strzeszyna. Udział wzięło 47 Młodzików. Adepci Akademii wykazali się szczególną zaciętością i sprytem, co wielokrotnie zaowocowało świetnymi akcjami i bramkami.

Piłkarskie emocje sięgały zenitu!

W gostyńskim okręgu udział wzięło 6 drużyn, w których skład wchodzili młodzi piłkarze z Gostynia, Krobi, Kobylina, Pogorzeli, Jarocina oraz Leszna. W tym turnieju zagrało aż 74 zawodników, a emocji nie brakowało!

Podopieczni trenera Łukasza Ratajczaka wybrali się na turniej do Gostynia, gdzie w doskonałych warunkach, na sztucznej murawie, rywalizowali z drużynami z: Jarocina, Kobylina, Pogorzeli, Krobi oraz Gostynia. Chłopacy zebrali cenne doświadczenie, mieli możliwość rywalizacji z rówieśnikami oraz przede wszystkim, sprawdzenia swoich możliwości na tle przeciwników z AP Reissa. komentuje koordynator AP Reissa w Lesznie - Krystian Woźny.

Natomiast w okręgu grunwaldzkim udział wzięły zespoły Akademii z poznańskiej Areny, Grunwaldu, Rataj i Szczepankowa. Piłkarze pokazali piłkarski pazur, było wiele goli i parad bramkarskich. Poznańskie Piątkowo także zaprezentowało dobry poziom,  zagrały tam drużyny z Naramowic, Piątkowa i Winograd.

Jedenastka kolejki

Podczas tegorocznych rozgrywek Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich będzie wyłaniana jedenastka kolejki. Zawodnicy zostaną ocenieni przez trenerów na wszystkich lokalizacjach, dzięki temu spośród okręgów kat. C i B2 zostaną wyróżnione osoby, które wykażą się sportowymi umiejętnościami oraz zaangażowaniem. Każda 11 turniejów WLLP będzie publikowana na naszym fanpage’u WLLP, dlatego tym bardziej zachęcamy do obserwowania strony Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich na Facebooku, aby być na bieżąco i móc zagłosować na najlepszego zawodnika turnieju!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl