Zaraź sportowym bakcylem swoje dziecko

11-09-2018, 22:27 Porady dla dziecka i rodzica

 Od kilku lat obserwujemy wzrost świadomości w zakresie korzyści, jakie płyną z regularnej aktywności fizycznej. Dorośli rezygnują z biernej formy wypoczynku na rzecz biegania, jazdy na rowerze czy wizyt na siłowni. Co jednak z najmłodszymi? Czy oni równie chętnie angażują się w uprawianie sportu? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, bowiem ile dzieci – tyle różnych charakterów. Nie każde z nich ma wrodzoną smykałkę i chęć do podejmowania aktywności. Tu do akcji mogą wkroczyć… rodzice.

Rówieśnicy

 To jeden z argumentów, który może przekonać młodego człowieka do podjęcia aktywności fizycznej. Kontakty z rówieśnikami są dla dzieci niezwykle ważne i im potrzebne. Wymienianie doświadczeń, przeżywanie wspólnych przygód, budowanie wspomnień – to wszystko możliwe jest jedynie w gronie dobrych przyjaciół! Uprawianie sportu pozwala na poszerzanie sieci kontaktów i zawierania znajomości na całe życie oraz łączenie pasji z prawdziwie bliskimi ludźmi.

Sprawność

 Choć przebywanie w grupie daje dzieciom ogromną radość i jest im niezbędne, to każde z nich ze względu na indywidualne uwarunkowania lubi być „lepszy” od swoich kolegów. Przekonanie do wybranej dyscypliny sportowej może ułatwić przekonanie dziecka, że regularne uprawianie sportu pozwoli być im zdrowszym, sprawniejszym i w lepszej kondycji niż pozostali, którzy odpuszczają temat sportu.

Nagrody

 Sport jest nierozerwalnie związany z nagrodami za osiągnięcia, które sukcesywnie zdobywa dziecko. Jednak prócz tych materialnych, jak medale czy upominki, równie ważne są także te pozostałe. Pochwały rodziców, podziękowania trenera za zaangażowanie, podziw w oczach przyjaciół i rodziny – to wszystko motywuje i sprawia, że dzieci chętniej podejmą aktywność.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"