Zawodnicy wracają na boiska! Jak przygotować się do treningu na dworze?

04-04-2024, 11:25 Promienie słońca, przyjemny, lekki wiatr, zielona murawa i piłka nożna – tak, mowa o treningach Akademii Piłkarskiej Reissa na świeżym powietrzu! Kwiecień to czas, kiedy nasi zawodnicy wracają na boiska. Zarówno trenerzy, jak i adepci Akademii z utęsknieniem wyczekiwali momentu, aby wreszcie móc grać na świeżej murawie, jak zawodowi piłkarze. Warto jednak pamiętać, że pogoda w tym miesiącu bywa nieprzewidywalna, dlatego w poniższym artykule przedstawiliśmy kilka wskazówek, jak należy się dobrze przygotować.

Akademia udowadnia, że Coconaut prawidłowo nawadnia!

29-02-2024, 14:18 Ferie zimowe dobiegły końca i czas wrócić do szkoły i do stałych treningów piłki nożnej oraz do codziennych nawyków, zwłaszcza regularnego picia wody! Nasi zawodnicy to młodzi sportowcy, którzy mają ogromne pokłady energii i z pewnością nie dają się nudzić swoim rodzicom! W trakcie treningów piłki nożnej dzieci tracą z organizmu wodę, którą wydalają wraz z potem, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę, aby zadbać o ich prawidłowe nawodnienie. O czym należy pamiętać?

W jaki sposób motywować dziecko? 5 wskazówek, jak dodać mu skrzydeł

25-01-2024, 11:54 Dzieci obecnie otacza wiele bodźców, które wpływają na ich zachowanie, a przede wszystkim na uwagę, która w coraz większym stopniu ulega szybkiemu rozproszeniu. Przed rodzicami, nauczycielami, czy trenerami staje trudne zadanie, aby zainteresować dziecko, skupić jego uwagę, a tym samym zmotywować je do działania. W jaki sposób zrobić to skutecznie? Wskazówki znajdziesz w naszym artykule.

Zdowie psychiczne dzieci i młodzieży pod lupą

15-01-2024, 17:08 Od 2005 roku trzeci poniedziałek stycznia uważany jest za najbardziej depresyjny dzień w roku i został określony terminem Blue Monday. Nazwa ta pochodzi od angielskiego idiomu ,,feeling blue”, co oznacza złe samopoczucie oraz przygnębienie. Dzień ten jest momentem refleksji nad stanem zdrowia psychicznego, także wśród dzieci i młodzieży. Zdrowie psychiczne młodych ludzi jest tak samo ważne, jak i dorosłych, dlatego należy o nie dbać cały czas, nie tylko wtedy, kiedy pojawia się kryzys. Jako rodzice i opiekunowie należy każdego dnia okazywać wsparcie pociechom, pomagać im w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami, emocjami oraz kształtować ich kompetencje społeczne.

Jak radzić sobie z buntem dziecka?

29-11-2023, 12:27 Bunt jest oznaką zyskiwania niezależności, jest to potrzebny etap rozwojowy. Dzięki temu dzieci uczą się samodzielności, życia na własnych zasadach oraz rozwijają swoją autonomię. Musimy pamiętać, że dzieci nie buntują się przeciwko rodzicom. Niegrzeczne zachowania nie wynikają z ich złej woli. Poprzez buntowanie się dzieci realizują zadania rozwojowe.
+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"