Akademia udowadnia, że Coconaut prawidłowo nawadnia!

29-02-2024, 14:18 Porady dla dziecka i rodzica

Ferie zimowe dobiegły końca i czas wrócić do szkoły i do stałych treningów piłki nożnej oraz do codziennych nawyków, zwłaszcza regularnego picia wody! Nasi zawodnicy to młodzi sportowcy, którzy mają ogromne pokłady energii i z pewnością nie dają się nudzić swoim rodzicom!

W trakcie treningów piłki nożnej dzieci tracą z organizmu wodę, którą wydalają wraz z potem, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę, aby zadbać o ich prawidłowe nawodnienie. O czym należy pamiętać?

Nawodnij się Coconaut

Woda – klucz do prawidłowego nawodnienia

Zapotrzebowanie na picie wody jest zależne od wieku, wagi, a także od intensywności wykonywanej aktywności fizycznej. Dzieci w wieku 7-9 lat powinny przyjmować 1,75 l płynów dziennie, natomiast w starszym wieku jest to zależne od płci. Chłopcy w przedziale wiekowym 10-18 lat powinni pić 2,1 do 2,5 l płynów dziennie, a dziewczyny w tym samym wieku 1,9 – 2,0 l. Jednak należy pamiętać, że jest to również kwestia indywidualna i każdy organizm dziecka może mieć inne zapotrzebowanie na picie wody.

Woda kokosowa – królowa naturalnych izotoników

Alternatywą dla zwykłej wody może okazać się woda kokosowa, która jest naturalnym i zdrowym izotonikiem. Napój ten jest bogaty w elektrolity, takie jak potas, magnez, czy sód, które są niezbędnymi składnikami do utrzymania odpowiedniej równowagi elektrolitowej w organizmie każdego człowieka. Woda kokosowa jest również źródłem witaminy C oraz minerałów. Napój jest delikatnie słodki i ma orzeźwiający smak, który sprawia, że staje się on atrakcyjną opcją dla dzieci, które uwielbiają słodkie napoje i stronią od zwykłej wody. Marka Coconaut zadbała o każde podniebienie! Można spróbować wodę kokosową o smaku arbuzowym, ananasowym, czy wybrać opcję gazowaną.

Sposób na zmęczenie i odwodnienie

Po intensywnym treningu dzieci mogą odczuwać lekkie zmęczenie, a nawet odwodnienie. Jest to zupełnie normalna reakcja organizmu po wykonanej aktywności fizycznej. Picie wody kokosowej zdecydowanie przywróci odpowiednią dawkę elektrolitów, które w szybki sposób dodadzą energii i zregenerują organizm.

Dbanie o prawidłowe nawodnienie naszych młodych sportowców jest kluczowe dla ich zdrowia fizycznego. Woda pozostaje niezastąpionym źródłem energii, zwłaszcza dla dzieci, które są aktywne fizyczne. Aby jeszcze skuteczniej zadbać o właściwe nawodnienie naszych zawodników, warto sięgnąć po wodę kokosową. Nawodnij się z Coconaut!

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"