Jak przygotować się na trening latem?

27-06-2022, 13:54 Porady dla dziecka i rodzica

Wysokie temperatury nie powinny odbierać przyjemności ze sportowych wakacji, dlatego trening piłki nożnej w czasie upału wymaga odpowiedniego przygotowania. Przeczytaj artykuł i poznaj piłkarski niezbędnik na aktywne lato!

Jak ubrac sie na trening pilki w lato

Jak ubrać dziecko na trening w gorące dni?

Treningi latem są wymagające, a organizm znacznie szybciej traci energię. Jednak odpowiednie przygotowanie zapewni komfort i szczęście podczas piłkarskich aktywności. Poniżej znajdziesz listę niezbędnych akcesoriów treningowych.

Pierwszy letni postulat – używaj kremu z filtrem UV

Przed zajęciami posmaruj twarz, ręce oraz nogi kremem z filtrem UV. Powinien być wodoodporny, dzięki temu nie spłynie wraz z potem i będzie stanowił mocną ochronę przed promieniami słonecznymi.

Drugi letni postulat – noś czapkę z daszkiem

Przede wszystkim w upalne dni należy pamiętać o nakryciu głowy. Najlepiej sprawdzi się czapka z daszkiem, wykonana z  cienkiego materiału.  Dzięki temu zapobiegniemy  przegrzaniu głowy i oparzeniom skórnym.

Trzeci letni postulat – pij dużo wody

Podczas treningów piłki nożnej w upalne dni  należy zwiększyć przyjmowanie płynów. Dlatego na treningu zawsze miej pełny bidon z wodą.

Czwarty letni postulat –  na trening zabierz ręcznik i ubrania na zmianę

Komplet meczowy powinien być przewiewny i oddychający. Ręcznik pozwoli kontrolować temperaturę ciała i posłuży do wycierania potu z czołu i ciała. Po treningu pamiętaj o zmianie ubrania.

Piąty letni postulat – w drodze na trening załóż okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne to również letni, piłkarski gadżet, który ochrania oczy i zapobiega wszelkim oparzeniom. Sprawdzą się przed i po treningu.

Dlaczego trzeba pić więcej wody podczas letnich treningów?

Gdy towarzyszą nam wysokie temperatury organizm znacznie szybciej traci energię. Dodatkowo upały sprawiają, że bardziej się pocimy podczas aktywności fizycznej, a co za tym idzie pozbawiamy się wody i substancji mineralnych. Dlatego też należy zwiększyć przyjmowanie wody. Dobrą metodą jest nawadnianie się, co 20 minut w trakcie treningu. Oprócz wody można przygotować swój izotonik! Więcej informacji znajdziesz w tym artykule.

Jakie akcesoria są niezbędne do treningu latem?

Przewiewny strój, bidon, czapka i okulary przeciwsłoneczne to must - have małego sportowca podczas letnich treningów. Wygodnym i dobrym elementem jest frotka, która sprawia, że zawodnicy mogą wytrzeć pot z czoła. Wszystkie kombinacje i pakiety wakacyjne znajdziesz w naszym sklepie Footballpro. Mamy nadzieję, że tegoroczne wakacje będą aktywne, bezpieczne i pełne piłkarskich chwil!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl