HISTORYCZNY SUKCES AKADEMII! AWANS DO CENTRALNEJ LIGI JUNIORÓW PZPN U-17!

26-11-2018, 11:35 Sukcesy Akademii

- W krótkiej historii Akademii możemy pochwalić się już wieloma sukcesami, natomiast awans do Centralnej Ligi Juniora Młodszego PZPN, która stanowi najwyższy, młodzieżowy poziom rozgrywkowy w Polsce jest wielkim sukcesem, który wzmacnia pozycję Akademii w Polsce i pozwala rywalizować z najlepszymi drużynami w kraju – zaznacza trener drużyny U-17, Maciej Palka

Miniona sobota - zwykły jesienny dzień, za oknami szaro i ponuro i nagle dzieje się coś wyjątkowego! Drużyna Akademii Piłkarskiej Reissa U-17, po ciężkiej walce, remisuje z zespołem Wda Świecie i zapewnia sobie awans do elitarnej grupy najlepszych drużyn w kraju, czyli do Centralnej Ligi Juniora Młodszego PZPN. Ich droga na szczyt piłkarskich marzeń nie była usłana różami i udowadnia, że ciężka praca popłaca.

- Pracujemy bardzo ciężko od 25 lipca! W sierpniu byliśmy na 8-dniowym obozie w Darłowie, gdzie rozegraliśmy 3 mecze kontrolne. We wrześniu rozegraliśmy mecz kontrolny z Herthą Berlin, który wygraliśmy 4:1. Na co dzień zawodnicy zintegrowani są w klasie sportowej w XII Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu, trenujemy 5 razy w tygodniu. Poczynania ligowe zaczęliśmy w sierpniu w lidze wojewódzkiej, gdzie stoczyliśmy bardzo ciężkie potyczki z takimi drużynami jak: SPN Szamotuły, Nielba Wągrowiec, Mieszko Gniezno i UKS Śrem. Następnie mieliśmy do rozegrania baraż z Wartą Poznań na szczeblu wojewódzkim, który wygraliśmy 2-0 w dwumeczu. Ostatnim rywalem w drodze do CLJ była Wda Świecie, bo bardzo ciężkim i emocjonującym dwumeczu wygrywamy 2-1 u siebie i remisujemy 0-0 na wyjeździe, co daje nam upragniony awans – dodaje trener

Zobacz radość drużyny:

Trzeba uczciwie przyznać, że to jeden z największych sukcesów w historii Akademii! Drużyna trenera Macieja Palki udowodniła, że treningi w Klubie przynoszą wyczekiwane osiągnięcia i pozwalają na spełnianie piłkarskich marzeń przez zawodników.

- Dla mnie awans do CLJ to ogromne wyróżnienie. Możemy  sprawdzić się grając z najlepszymi zespołami w Polsce i dobrze się zaprezentować. Obecnie jest to największe osiągnięcie w mojej przygodzie z piłką, ale mam nadzieję, że nie ostatnie i oby było ich jak najwięcej – mówi Mateusz Haufa, jeden z kapitanów zespołu.

PZPN jednogłośnie podkreśla, że gra w Centralnej Lidze Juniorów to ogromna szansa dla młodych piłkarzy i jest dodatkowym atutem w płynnym przejściu do seniorskich rozgrywek. Jak swoje szanse w rywalizacji z najlepszymi drużynami U-17 w Polsce oceniają trener i zawodnicy?

- Zawsze chcemy walczyć o najwyższe cele, ponieważ jesteśmy ambitnym zespołem. Mamy jeszcze dużo czasu do startu rozgrywek. Jeżeli odpowiednio przepracujemy ten czas, to jestem spokojny o naszą dyspozycję. Myślę, że naszą mocną stroną jest zdyscyplinowana obrona, ale także faza przejścia z obrony do ataku. W szatni jest świetna atmosfera. Dobrze się rozumiemy zarówno na boisku, jak i poza nim. Naszym dużym atutem jest to, że każdy jest skupiony na pomocy drużynie w wygrywaniu kolejnych meczy. Na treningach ciężko pracujemy, a w meczach dajemy z siebie wszystko – stwierdza Marcel Kaczmarek, drugi kapitan drużyny.

- W CLJ U17 chcemy pokazać, że mamy swój styl gry, swoją tożsamość, wysokie umiejętności indywidualne a także, że jesteśmy grupą zawodników, w której każdy walczy dla drużyny. Zdajemy sobie sprawę, że w Centralnej Lidze Juniora Młodszego U17, czekają na nas najlepsze drużyny z Polski, ale jeśli wykonamy odpowiednią pracę to będziemy gotowi do walki z każdym przeciwnikiem – przekonuje trener, Maciej Palka.

Poznaj inne sukcesy Akademii!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"