Akademia Piłkarska Reissa nowym mistrzem Powiatu Kościańskiego!

25-10-2018, 12:17 Sukcesy Akademii

Zespół żaków Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan wygrał Finał Powiatu Kościańskiego XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, który rozgrywany był na stadionie w Racocie. Podopieczni trenera Tomasza Woźniaka pewnie wygrali wszystkie spotkania.

Tegoroczny finał powiatu kościańskiego rozgrywany na stadionie w Racocie zgromadził 16 najlepszych zespołów chłopców i dziewcząt z różnych stron powiatu kościańskiego. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili chłopcy z kategorii U-8, którzy rozgrywali swoje spotkania w trudnych warunkach atmosferycznych.

Zespół Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan w meczu otwarcia pokonał PKS Racot 2:0, a w następnym spotkaniu wygrał z UKS Czwórka Kościan 3:1. W ostatnim meczu podopieczni trenera Tomasza Woźniak musieli tylko zremisować z UKS AS Czempiń, aby zdobyć mistrzowski tytuł. Spotkanie zakończyło się wygraną kościaniaków nad zespołem z Czempinia 4:0 i z kompletem zwycięstw wychowankowie naszego klubu zameldowali się w Finale Wojewódzkim XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, który odbędzie się w okresie 18 marca - 26 kwietnia 2019 roku.

- Mój zespół potwierdził, że ostatnie wyniki Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan to nie przypadek tylko efekt ciężkiej pracy na treningach. Przed nami pięć miesięcy intensywnej pracy, aby stanąć na podium największego turnieju piłkarskiego w Polsce i Europie - mówi trener Tomasz Woźniak.

Akademia Piłkarska Reissa - Kościan U-8: Aleksander Skoracki (bramkarz), Alen Szkudlarek (kapitan), Szymon Kozłowski, Franciszek Flis, Marcel Skórzanek, Jan Grześkowiak, Marek Zając, Oliwier Skrzypczak, Bartosz Bartkowiak i Wojciech Kręglewski.

To nie jedyne podium tego dnia dla Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan, gdyż nasi wychowankowie wywalczyli brązowe medale w kategorii U-10. Najpierw w fazie grupowej pokonali ZS w Bieżyniu 3:1, aby w kolejnym meczu ulec PKS Racot, ale w meczu o awans do półfinału pokonali ZS w Jerce 6:3. Niestety w półfinale ulegliśmy drużynie UKS AS Czempiń i ostatecznie zakończyliśmy rywalizację na III miejscu wraz z UKS Czwórka Kościan.

- W naszych szeregach zdecydowana większość zawodników to chłopcy z zespołu U-9, którzy od pierwszego spotkania walczyli jak równy z równym z pozostałymi uczestnikami finału. Zebrane doświadczenie będzie procentowało - mówi trener Tomasz Woźniak.

Akademia Piłkarska Reissa - Kościan U-10: Jakub Walenciak (bramkarz), Marcel Tomczyk, Tomasz Bamber (kapitan), Szymon Chłapowski, Leon Dolata, Kamil Chaława, Dariusz Nowaczyk, Wojciech Kozłowski, Błażej Kozłowski.

Przypomnijmy, że Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 18 lat. W poprzedniej edycji Akademia Piłkarska Reissa w kategorii U-10 dotarła do spotkania finałowego, które rozgrywane było na PGE Stadion Narodowy w Warszawie. Skala turnieju oraz formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiają, że w turnieju zagrało już ponad 50 Reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych m.in. Arkadiusz Milik, Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński czy Paulina Dudek. Nagrodą główną jest wyjazd na mecz Reprezentacji Polski oraz spotkanie z piłkarzami.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group