Bramkarski sukces zawodnika Akademii – Piotra Sobierajskiego

22-06-2023, 14:53 Sukcesy Akademii

W poniedziałek odbyła się XXIII edycja Wielkiego Finału Turnieju Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Dwunastoletni Piotr Sobierajski – zawodnik Reprezentacji AP Reissa Poznań rocznika 2011, otrzymał nagrodę za Najlepszego Bramkarza turnieju. Chłopak ma ogromny talent bramkarski, a co o jego sukcesie sądzi trener młodego piłkarza – Dawid Nitka?

sukces Piotra Sobierajskiego

Co czuł Pan, kiedy Piotrek odebrał nagrodę?

Czułem ogromną dumę! Takie momenty dają mi satysfakcję i dowód na to, że ciężka praca i dodatkowo poświęcony czas na rozwój indywidualny zawodnika, drużyny czy też własny, nie idzie na marne.

Czy ta nagroda jest konsekwencją ciężkich treningów?

Zdecydowanie! Piotr jest uczniem klasy sportowej o profilu pływackim oraz bramkarzem w naszej drużynie. Z Leszna do Poznania Piotrek ma do pokonania ponad 80 km, czyli prawie godzina drogi. Na szczęście Akademia daje możliwość rozwoju wybitnym zawodnikom i nasz trener bramkarzy dojeżdża do Piotrka, gdzie mogą wspólnie zrealizować indywidualną jednostkę treningu bramkarskiego. Pamiętajmy również o bardzo intensywnych weekendach, w których Piotrek zagrał prawie 3000 minut podczas całego sezonu.

Jak długo trenuje Pan z Piotrkiem?

Z Piotrkiem tak naprawdę przyszliśmy w podobnym czasie do reprezentacji, czyli w lipcu 2021 roku. W tym czasie szukaliśmy bramkarza do drużyny, gdyż ówcześnie nasz pierwszy bramkarz transferował do Akademii Lecha Poznań. Piotrek przed przyjściem do naszej drużyny trenował w reprezentacji regionu w Akademii Piłkarskiej Reissa w Lesznie, gdzie był zawodnikiem z pola. Sugerując się jego warunkami fizycznymi, zapytaliśmy się czy lubi grać na bramce. Stwierdził, że “czasami coś tam pobroni”. Trener bramkarzy zaprosił go na trening indywidualny. Otrzymałem feedback, że Piotr ma niezłe warunki do gry na bramce i od tego momentu rozpoczęła się nasza współpraca. Jak widać po ostatnim sukcesie, była to prawidłowa decyzja i strzał w dziesiątkę!

Czy takie wyróżnienia mogą być trampoliną do większych sukcesów bramkarskich i piłkarskich?

Oczywiście! Myślę, że każdy bramkarz, który wystąpił w tym turnieju marzył o wyróżnieniu indywidualnym. Piotrek wielokrotnie na turniejach zdążył przykuć swoją uwagę organizatorom, gdzie został wyróżniony w innych turniejach w swojej kategorii wiekowej. Pragnę również wspomnieć, iż Piotr znajduje się w ścisłej czołówce najlepszych bramkarzy w Wielkopolsce. Jestem przekonany, że Piotrek ma drzwi otwarte do zrobienia dużej kariery. Na dzień dzisiejszy jego “CV” wygląda dosyć ciekawie.

Piotr Sobierajski na bramce

Jaką radę może przekazać Pan innym zawodnikom Akademii, którzy marzą o piłkarskiej karierze?

Na pewno jest to radość z grania w piłkę oraz czerpanie z niej satysfakcji. Takie niewielkie rzeczy sprawiają, że daje to dziecku paliwo do stawiania wyzwań i radzenia sobie z wyzwaniami, które występują na boisku. Kolejnym ważnym aspektem jest przebywanie w drużynie, która pomoże się rozwinąć w prawidłowy sposób. Mam na myśli rywalizacje. Ważne, żeby dany zawodnik miał się od kogo uczyć. Jeśli jest najlepszy w danej drużynie, to warto zadbać o to, żeby zmienił drużynę, która gra na troszeczkę wyższym poziomie. Radość, czerpanie motywacji z grania oraz stawianie sobie wyzwań jest kluczem do kariery piłkarskiej na etapie piłki dziecięco-młodzieżowej.

Jesteśmy pewni, że sukces piłkarski dla wielu naszych zawodników jest w zasięgu ręki! Przypominamy, że Akademia prowadzi dodatkowe treningi bramkarskie oparte na metodologii Wielkopolskiej Akademii Bramkarskiej. Dedykowane młodym piłkarzom, którzy chcą sprawdzić się na bramce lub rozwijać swoją bramkarską pasję na jeszcze wyższym poziomie!

Harmonogram treningów bramkarskich

 

Piotrkowi życzymy nieustannego rozwoju piłkarskiego oraz trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"