APR Arena Kalisz już działa – to krok w stronę rozwoju sportowego

15-12-2022, 12:57 Rozwój Akademii

Profesjonalne boisko sportowe jest już gotowe do użytku, młodzi piłkarze będą mogli ćwiczyć w doskonałych warunkach. Jest to duży krok w stronę profesjonalizacji treningów oraz podwyższenia poziomu rozwoju szkolenia sportowego wśród młodzieży.

hala pneumatyczna APR Kalisz

Modernizacja boiska sportowego przy IV Liceum Ogólnokształcącym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu dobiegła końca. Prace nad boiskiem trwały od końca września. Pomysł na budowę nowoczesnego obiektu powstał we współpracy naszej Akademii oraz Miasta Kalisza.

To nie koniec zmian!

W przyszłym sezonie powstanie hala pneumatyczna o wymiarach 60x30 metrów, która osłoni murawę. Takie rozwiązanie zapewni zawodnikom komfort podczas treningów o każdej porze roku. Hala będzie użytkowana w okresie jesienno-zimowym. Pełne zadaszenie, system grzewczy oraz nowoczesne oświetlenie umożliwią rozegranie meczu nawet podczas deszczu czy śniegu, a także w trakcie późnych godzin wieczornych. Natomiast w okresie letnim hala zostanie zdemontowana, aby sportowcy mogli ćwiczyć bezpośrednio na świeżym powietrzu i wykorzystać letnią pogodę na trening.

Kto będzie mógł korzystać z boiska oraz hali?

Boisko ze sztuczną nawierzchnią to obiekt przeznaczony do uprawiania różnych dyscyplin sportowych, co pozwoli dzieciom i młodzieży rozwijać swoje umiejętności i pasje. Boisko sportowe będzie wykorzystywane podczas zajęć sportowych, zarówno uczniów z IV Liceum Ogólnokształcącym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu, jak i adeptów Akademii Piłkarskiej Reissa. Uczniowie liceum mają możliwość korzystania z boiska w trakcie lekcji WF – u, natomiast po godz. 16:00 na obiekt wchodzą drużyny APR Kalisz.

APR Arena Kalisz zdecydowanie podniesie jakość szkolenia piłkarskiego. Przede wszystkim umożliwi szybszy rozwój zawodników, szczególnie w okresach zimowych. Dotychczas przenosiliśmy treningi na hale z parkietem, a to nie daje całkowitego komfortu. Teraz nasi młodzi piłkarze będą mogli kompleksowo pracować nad umiejętnościami piłkarskimi. – komentuje koordynator APR Kalisz – Bartłomiej Gałuszka

Czy będzie możliwość wynajmu obiektu na wyłączność?

APR Arena Kalisz będzie również dostępna dla osób z zewnątrz. Bardzo zależy nam na rozwoju sportowym, nie tylko uczniów i wychowanków APR Kalisz. Cieszymy się, że mieszkańcy Kalisza będą mogli również korzystać z profesjonalnego obiektu i rozwijać się w kierunku sportowym. Obiekt będzie można zarezerwować na wyłączność.komentuje prezes Akademii Piłkarskiej Reissa – Piotr Matecki

W celu uzyskania szczegółów wynajmu oraz cennika, prosimy o kontakt:

arenakalisz@akademiareissa.pl

Tel.: 507203469

Mamy nadzieję, że obiekt będzie służył lata i przyczyni się do progresu piłkarskiego w Kaliszu. Składamy serdeczne podziękowania Prezydentowi Miasta Kalisz – Panu Krystianowi Kinastowskiemu za zaangażowanie i pomoc w tworzeniu możliwości rozwoju sportowego w Kaliszu. Razem pomagamy młodym sportowcom rozwijać piłkarskie pasje!

W celu śledzenia zmian na APR Arena Kalisz, zachęcamy do polubienia naszego fanpage'a!

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"