Akademia udowadnia, że Coconaut prawidłowo nawadnia!

28-02-2024, 14:18 Ferie zimowe dobiegły końca i czas wrócić do szkoły i do stałych treningów piłki nożnej oraz do codziennych nawyków, zwłaszcza regularnego picia wody! Nasi zawodnicy to młodzi sportowcy, którzy mają ogromne pokłady energii i z pewnością nie dają się nudzić swoim rodzicom! W trakcie treningów piłki nożnej dzieci tracą z organizmu wodę, którą wydalają wraz z potem, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę, aby zadbać o ich prawidłowe nawodnienie. O czym należy pamiętać?

W jaki sposób motywować dziecko? 5 wskazówek, jak dodać mu skrzydeł

25-01-2024, 11:54 Dzieci obecnie otacza wiele bodźców, które wpływają na ich zachowanie, a przede wszystkim na uwagę, która w coraz większym stopniu ulega szybkiemu rozproszeniu. Przed rodzicami, nauczycielami, czy trenerami staje trudne zadanie, aby zainteresować dziecko, skupić jego uwagę, a tym samym zmotywować je do działania. W jaki sposób zrobić to skutecznie? Wskazówki znajdziesz w naszym artykule.

Zdowie psychiczne dzieci i młodzieży pod lupą

15-01-2024, 17:08 Od 2005 roku trzeci poniedziałek stycznia uważany jest za najbardziej depresyjny dzień w roku i został określony terminem Blue Monday. Nazwa ta pochodzi od angielskiego idiomu ,,feeling blue”, co oznacza złe samopoczucie oraz przygnębienie. Dzień ten jest momentem refleksji nad stanem zdrowia psychicznego, także wśród dzieci i młodzieży. Zdrowie psychiczne młodych ludzi jest tak samo ważne, jak i dorosłych, dlatego należy o nie dbać cały czas, nie tylko wtedy, kiedy pojawia się kryzys. Jako rodzice i opiekunowie należy każdego dnia okazywać wsparcie pociechom, pomagać im w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami, emocjami oraz kształtować ich kompetencje społeczne.

Jak radzić sobie z buntem dziecka?

29-11-2023, 12:27 Bunt jest oznaką zyskiwania niezależności, jest to potrzebny etap rozwojowy. Dzięki temu dzieci uczą się samodzielności, życia na własnych zasadach oraz rozwijają swoją autonomię. Musimy pamiętać, że dzieci nie buntują się przeciwko rodzicom. Niegrzeczne zachowania nie wynikają z ich złej woli. Poprzez buntowanie się dzieci realizują zadania rozwojowe.

Jak nauczyć dziecko samodzielności?

21-11-2023, 13:12 Nauka samodzielności przede wszystkim będzie zwiększała poczucie skuteczności u dziecka, co w pozytywny sposób będzie wpływało na jego pewność siebie w przyszłości. Dziecko robiąc coś samodzielnie uczy się, że ma moc sprawczą i możliwość wpływania na siebie i swoje otoczenie. Jak więc wzmacniać u dziecka samodzielność w codziennych czynnościach? Pani psycholog Paulina Poznańska z Fundacji Studio Figura przedstawiła kilka wskazówek w poniższym artykule.
+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl