Tak wychowujemy przyszłych Reprezentantów Polski!

14-05-2019, 13:52 Rozwój Akademii

Rozpoczęcie sezonu 2019/2020 to dla Akademii Piłkarskiej Reissa kolejny, milowy krok w rozwoju sportowym, szkoleniowym i organizacyjnym. W tym okresie swoją działalność rozpocznie projekt, którego celem jest wychowanie przyszłych Reprezentantów Polski. Zawodnicy z rocznika 2004 oraz 2005, będą mieli szansę na dołączenie do klas sportowych w Centrum Szkoleniowym w Opalenicy. Tym samym, Akademia Piłkarska Reissa stawia na najbardziej konkurencyjne szkolenie zawodników w Zachodniej Polsce. Pierwsze testy dla piłkarzy z wcześniej wspomnianych roczników już 22 maja!  

Dlaczego Opalenica?

Bez wątpienia stworzenie idealnych warunków do rozwoju najbardziej utalentowanych zawodników jest zasługą wielu ludzi. Nie sposób nie wspomnieć o gminie Opalenica, która od zawsze jest bardzo przyjazna piłce nożnej oraz o właścicielach Hotelu „REMES”, dzięki którym Opalenica jest w Polsce kojarzona z futbolem - wspomina koordynator projektu, trener Thomas Rozworski.

W Opalenicy zawodnicy będą mieli zagwarantowany dostęp do warunków treningowych na najwyższym, europejskim poziomie. Świadczy o tym: 6 pełnowymiarowych boisk trawiastych,  hale sportowe, siłownie, boiska funkcjonalne i płyta główna stadionu miejskiego.

Co więcej, w Akademii łączymy sport z edukacją! Piłkarze podejmą naukę w Zespole Szkół w Opalenicy, gdzie zajęcia będą dostoswane do projektu, tak aby zawodnicy mieli okazję na harmonijny, sportowy rozwój.  Przewagą Projektu Opalenica jest również położenie miejscowości na mapie Polski. Świadczy o tym dogodne połączenie komunikacyjne z Poznaniem. Bezpośredni dojazd do Opalenicy zajmuje jedynie 30 minut. W ramach opieki nad prawidłowym rozwojem sportowym piłkarzy, istnieje możliwość zakwaterowania w mini bursie, pod całodobowym mentoringiem kadry trenerskiej.

Najważniejszy jest rozwój!

Szkolenie młodzieży  to stwarzanie jak najlepszych warunków  dla najlepszych zawodników, w danym momencie. Wybitne jednostki decydują o poziomie grupy , pozostali poprzez rywalizację i chęć bycia najlepszym gonią tę grupę, by zaraz ktoś gonił ich. Profesjonalnym piłkarzem nie zostaje ktoś, kto jest wybitny w wieku 12 lat – owszem jest o krok przed innymi, ale przed nim jeszcze dużo pracy, by znaleźć się na szczycie.‘’ - z tym cytatem przez swoją piłkarską przygodę idą Reprezentanci Akademii Piłkarskiej Reissa. Projekt Opalenica to ogromna szansa na kompleksowy, piłkarski rozwój dla naszych wychowanków. Przynależność do klas sportowych w Centrum Szkoleniowym w Opalenicy to na pewno lepszy nadzór i komunikacja nad szkoleniem zawodników przez rozbudowaną kadrę trenerską. Pomogą w tym systemy monitorujące czy profesjonale analizy wideo.

Do projektu  w Opalenicy przewidziani są najlepsi trenerzy! Większość z nich posiada licencję UEFA A. Dlatego wiemy, że nasi najzdolniejsi zawodnicy są w dobrych rękach - dodaje Dyrektor Sportowy Akademii Marek Pawłowski.

Głównym celem projektu jest wychowanie przez sport, tak aby wyróżniający się zawodnicy mieli szansę na promocję do najlepszych klubów w Polsce i zagranicą. Podstawą każdego sukcesu jest profesjonalny trening! Zawodnicy z roczników 2004 i 2005 trenować będą minimum raz dziennie, a dodatkowo zajęcia będą urozmaicone o ćwiczenia na  basenie czy treningi techniki specjalnej. Zwieńczeniem całotygodniowych przygotowań będą mecze mistrzowskie, turnieje czy mecze kontrolne.

Centrum Szkoleniowe w Opalenicy jest kolejnym krokiem w szkoleniu dla Akademii Piłkarskiej Reissa. Po wydzieleniu struktur reprezentacji, w tym reprezentacji regionów oraz reprezentacji Polski, do klas sportowych w Baranowie dołącza właśnie Projekt Opalenica!

Pierwsze testy już 22 maja!

Chociaż rok szkolny 2019/2020 rusza dopiero we wrześniu, to aby jak najlepiej wyselekcjonować zawodników do klas sportowych dla roczników 2004 i 2005 - pierwsze testy odbędą się już 22 maja! Rekrutacja odbędzie się w Opalenicy, ul. Parkowa (stadion miejski) o godzinie 10:30. W ramach testów odbędą się m.in. testy sprawności ogólnej i specjalnej oraz gra kontrolna. W razie pytań dostępny jest kontakt z koordynatorem projektu:

Trener Thomas Rozworski

Tel. 609 204 688

Mail: t.rozworski@akademiareissa.pl

 

               

 

 

                                                                                                                      

 

 

 

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group