Akademia Piłkarska Reissa w programie UEFA Playmakers!

25-02-2021, 10:09 Rozwój Akademii

Niezmiernie nam miło, że Akademia Piłkarska Reissa Gostyń dołączyła do programu UEFA Playmakers i jednocześnie reprezentuje jeden z trzydziestu ośrodków w Polsce, w których jest realizowany ten projekt! Cieszymy się, że będziemy mieć szansę dzielenie się pasją piłki nożnej i zachęcania dziewczyn do trenowania futbolu.

UEFA Playmakers - o co w tym chodzi?

UEFA i Disney wyszły z inicjatywą po to, by opracować przełomowy program piłkarski skierowany do dziewczyn! Projekt oparty jest na motywie opowiadań Disneya po to by wzbudzać pozytywne skojarzenia z piłką nożną oraz poprowadzić  trening w formie zabawy. Tutaj nie ma miejsca na nudę. Każda dziewczynka, która zapisuje się na trening  będzie mogła przenieść się do świata bajki „Iniemamocni”. Trenerzy oraz uczestnicy niejednokrotnie odgrywają role popularnych postaci. Dzięki temu zajęcia wpływają na pracę zespołową, wyobraźnię i ruch.

Do kogo skierowany jest projekt?

Projekt powstał dla dziewczynek w wieku 5-8 lat, które obecnie nie grają w żadnym klubie piłkarskim. Uczestniczki mają do wykorzystania 10 bezpłatnych treningów.  W Gostyniu treningi rozpoczynamy w miesiącu kwietniu i bez wątpienia podczas zajęć sportowych nie zabraknie wcielania się w rolę Elastyny oraz małego Jack-Jacka. Wszelkie informacje dotyczące zapisu można znaleźć pod numerem telefonu: 609-639-483

- To zdecydowanie duży krok w stronę rozwoju piłkarskiego dziewcząt. Raporty Światowej Organizacji pokazują, że zaledwie 16% dziewcząt spełnia minimalne normy w zakresie aktywności fizycznej. Cieszy mnie ta inicjatywa i forma treningów prowadzona w tonie opowiadań bajkowych. Zdecydowanie to coś innego. Mam nadzieję, że dziewczyny, które wezmą udział w treningach pokochają piłkę nożną i rozwiną skrzydła – podsumowuje, koordynator lokalizacji Rafał Twardy.

Warto zaznaczyć, że w Gostyniu prowadzimy sekcję dziewcząt - APR Ladies. Treningi odbywają się w poniedziałki w hali przy Szkole Podstawowej nr 2, ul. Wrocławska 264 oraz w czwartki w hali przy Liceum Ogólnokształcącym, ul. Wrocławska 10. Dziewczyny trenują w piłkę nożną i mają możliwości doskonalenia swojej gry podczas turniejów. Wierzymy, że kobiecy futbol odniesie sukces i będzie o nim głośno!

Projekt APR Ladies nabiera siły!

APR Ladies powstało w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie piłką nożną wśród dziewczynek, które często zderza się z brakiem odpowiednich warunków do treningu. Stąd nasza oferta! Obecnie trwają nabory dla dziewczynek w wieku 4-12 lat. Nie prowadzimy selekcji! Każda chętna zawodniczka może dołączyć do klubu. Przyjdź na zapoznawczy trening APR Ladies i pokaż prawdziwą siłę futbolu! 

Treningi 

Poznań - sprawdź treningi i kontakt

Gostyń - sprawdź treningi i kontakt

Kalisz - sprawdź treningi i kontakt

Rokietnica - sprawdź treningi i kontakt

Trzciankasprawdź treningi i kontakt

Szamotuły sprawdź treningi i kontakt

Leszno - sprawdź treningi i kontakt


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group