Akademia otwiera klasy piłkarskie

18-02-2019, 12:25 Rozwój Akademii

2 września będzie szczególnym dniem dla dzieci z kasy 1 oraz 4 Szkoły Podstawowej nr 21 w Poznaniu przy ulicy Łozowej. Prócz wyczekiwania na pierwszy dzwonek uczniowie czekać będą także na pierwszy gwizdek rozpoczynający rok szkolny 2019/2020. Akademia Piłkarska Reissa wraz z SP nr 21 ogłasza nabory do klas sportowych. Otwarcie klas, to nowy etap zarówno dla szkoły, jak i akademii. Pomysł łączenia edukacji z rozwojem sportowym daje możliwość wykorzystania pełnego potencjału dziecka i realizowania swoich pasji tak, aby nie traciła na tym nauka.   

Nasza akademia ciągle się rozwija i poszerza swoją struktury szkoleniowe. W klubie stawiamy nacisk zarówno na rozwój sportowy, jak i intelektualny naszych zawodników. Klasy piłkarskie przede wszystkim mają na celu wypełnianie obowiązków szkolnych oraz realizację pasji w godzinach pracy szkoły. W ramach zajęć sportowych dzieci będą uczestniczyć w od 6 do 10 godzin treningowych tygodniowo, które obejmują lekcje wychowania fizycznego oraz treningi piłkarskieChcemy, by zawodnicy zachowali właściwe proporcje i nie zaniedbywali nauki, która jest dla nich priorytetem- mówi Bartosz Kujawa, koordynator projektu. 

W ramach programu klas sportowych uczniowie mają dostęp między innymi do treningu na najnowocześniejszym obiekcie w Poznaniu APR Arena Dębiec, który umożliwia komfortowy i profesjonalny trening przez cały rok. 

Zajęcia prowadzone przez trenerów, którzy posiadają doświadczenie oraz kwalifikacje do pracy z młodymi zawodnikami, zapewniają najwyższy standard szkolenia. Dodatkowo każdy uczeń ma dostęp do klubowego dietetyka, psychologa oraz fizjoterapeuty. Tak kompleksowe podejście do rozwoju ucznia pozwala na zaspokojeniu wszystkich jego potrzeb. 

Prócz zajęć sportowych prowadzonych w ramach programu szkolnego, klasy będą uczestniczyć w lokalnych rozgrywkach, dzięki czemu dostają szansę sprawdzenia się na tle rówieśników. Najlepsi zawodnicy mają możliwość powołania do Reprezentacji Polski APR i reprezentowania klubu na arenie międzynarodowej. 

Uczniowie klas sportowych będą miały zapewniony stały monitoring wyników w nauce. W ramach nagrody za dobre sprawowanie klub daje możliwość zorganizowania wyjść integracyjnych, między innymi na mecze Lecha Poznań. 

Proces rekrutacyjny rozpoczyna się w marcu. Dla klasy 1 zapisy rozpoczną się 8 marca, natomiast testy sprawnościowe odbędą się w dniach 11-15 marca. Klasa 4 spotkanie organizacyjne 25 marca, a testy sprawnościowe w dniach 8-12 kwietnia. 

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 508670201. 

  Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group