5 pomysłów na aktywność w domu

18-03-2020, 13:48 Porady dla dziecka i rodzica

Trwa właśnie drugi tydzień, w którym rząd zaleca nie wychodzenie z domu, aby zatrzymać pandemię koronawirusa. Zaczynasz się zastanawiać co zrobić, aby nie zwariować siedząc w czterech ścianach? Przybywamy z pomocą! W domu kryje się więcej rozrywek dla całej rodziny, niż byś się spodziewał.

  1. Ułóż puzzle! To może być zabawa dla jednej osoby, dwóch, albo nawet całej rodziny! Dla osób o niskiej cierpliwości powstały puzzle o kilkudziesięciu elementach, a dla pasjonatów są nawet opcje obejmujące… ponad 50 000 elementów! Wygląda na to, że puzzlomaniacy mają zajęcie na całe 2 tygodnie.
  2. Potrzebujesz rozrywki mniej statycznej i dostarczającej większych emocji? Zaproś domowników do gier planszowych! Wyciągnijcie pudełka kurzące się w szafie, możecie być zaskoczeni tym, jaka frajda czeka na Was na półkach! Kiedy ogracie już wszystkie planszówki dostępne w domu, sięgnijcie po kartki i długopisy i rozegrajcie partyjkę w statki, kalambury oraz państwa-miasta! Nie zapomnijcie też o kartach. Nawet jeśli znacie tylko 2 gry, poszukajcie w internecie, znajdziecie tam ogrom inspiracji i dokładnie opisanych zasad.
  3. A może masz ochotę na malowanie lub rysowanie? Kreatywna i twórcza zabawa dla całej rodziny! Wystarczą białe kartki i garść kredek lub komplet pędzli i farb! Co jest najlepsze w malowaniu? Zabawa trwa dokładnie tyle czasu, na ile ma się ochotę i wystarczy pomysłów i fantazji.
  4. Czas na gotowanie! Jedna z najpożyteczniejszych rozrywek, bo po wszystkim można zjeść wszystko ze smakiem. W zależności od wieku i umiejętności domowych kucharzy można dobierać poziom trudności i skomplikowania przepisów, do których w dzisiejszych czasach jest bardzo łatwy dostęp. Kilka prostych instrukcji jak zrobić np. witaminowy koktajl znajdziesz w panelu rodzica.
  5. Czytanie książek, czyli rozrywka stara jak świat, a nadal na topie! Choć biblioteki i księgarnie są obecnie zamknięte, to nadal możesz korzystać z e-booków oraz audiobooków dostępnych do kupienia w internecie. Dodatkowo, jest szeroki wachlarz podcastów polskich i zagranicznych, wiele z nich jest dostępny nawet na youtube!

Wybierz rozrywkę najlepiej dopasowaną do Ciebie oraz pozostałych domowników i do dzieła!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group