Trening na świeżym powietrzu – jak się przygotować?

19-04-2021, 10:04 Jak głosi znane przysłowie: ,,kwiecień plecień, co przeplata trochę zimy, trochę lata.” Nic w tym dziwnego. Słoneczne dni szybko mogą zastąpić opady deszczu, a nawet śniegu! Dlatego ważne jest, aby nie lekceważyć odpowiedniego ubioru podczas treningów piłki nożnej na świeżym powietrzu. Przeczytaj artykuł, a przy okazji dowiedz się, jak przygotować się do takiej formy aktywności.

Jak wybrać odpowiednie buty piłkarskie?

14-04-2021, 12:57 Bez wątpienia wybór odpowiedniego obuwia na treningi piłki nożnej jest kluczowy, żeby dziecko w pełni czerpało radość z gry. Dobrze dobrane buty piłkarskie wpływają na to, by poczuć komfort na boisku, a ponadto przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka kontuzji. Na półkach sklepowych można znaleźć lanki, korki, turfy i halówki. Jednak które z nich wybrać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze obuwia piłkarskiego.

O zdrowie dbamy nie od święta - Światowy Dzień Zdrowia

07-04-2021, 08:53 Załóż czapkę, bo się przeziębisz. Gdzie masz rękawiczki? To częste pytania, które można usłyszeć od rodziców, czy też dziadków. Nie bez przyczyny. Wszystkie ,,kontrolujące” treści wynikają z troski o zdrowie. Jednak każdy, niezależnie od wieku powinien o nie dbać. Szczególnie dzisiaj w – Światowy Dzień Zdrowia – nadarza się okazja, do tego by przekalkulować swoją listę nawyków. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak wprowadzić ,,małe-duże’’ zmiany do codziennego grafiku.

Zadbaj o sprawność i motorykę dziecka

29-03-2021, 14:29 Wykorzystaj mądrze najbliższy czas i pielęgnuj w domu sportowe nawyki dziecka! Dzięki temu powrót na boisko będzie o wiele przyjemniejszy. Z myślą o naszych adeptach nasza Akademia, jako pierwszy klub w kraju, w ramach Akademii Piłkarskiej Online, uruchamia cykl motoryka i sprawność. Dlaczego akurat motoryka? Przeczytaj artykuł i poznaj nasze wskazówki treningowe na najbliższe dwa tygodnie!

Dlaczego warto grać w piłkę nożną?

16-03-2021, 17:50 Czy ulubioną zabawą Twojego dziecka jest piłka nożna? Każdą wolną chwilę chce spędzać na orliku lub na dworze naśladując znanych piłkarzy? Być może kolekcjonuje karty sławnych futbolistów lub jego pokój jest pełen plakatów z ulubionymi zawodnikami? Jeśli tak, to oznacza tylko jedno – bez wątpienia twój maluch uwielbia piłkę nożną! Czy zastanawiałeś się, dlaczego warto uprawiać ten sport? Poznaj drugą stronę futbolu i przekonaj się, że warto rozwijać tę pasję u swojego dziecka!
Projekt i wykonanie: cogitech group