Zagramy na wiosnę w CLJ!

15-11-2021, 09:49 Sukcesy Akademii

W miniony weekend, drużyny Akademii Piłkarskiej Reissa do lat 17 i 15 zapewniły sobie grę na wiosnę w najbardziej prestiżowych młodzieżowych rozgrywkach w Polsce – Centralnej Lidze Juniorów. Ekipa prowadzona przez trenera Thomasa Rozworskiego pokonała Chemik Moderator Bydgoszcz 1:0, a młodszy zespół zremisował na własnym obiekcie z Lechią Gdańsk 3:3.

Centralna Liga Juniorów

Akademia Piłkarska Reissa do lat 15

Drużyna trenera Mateusza Kamińskiego w przedostatniej kolejce mierzyła się na stadionie OSIR-u Opalenica z Lechią Gdańsk. W niedzielne południe mimo bardzo mglistej pogody oglądaliśmy bardzo dobre spotkanie w wykonaniu obu ekip. Już w 19. minucie do siatki trafił napastnik pomarańczowych, Łukasz Kuster. Do przerwy utrzymywał się ten rezultat, jednak groźniejsze sytuacje stwarzał zespół Akademii. Dopiero przed zejściem do szatni inicjatywę przejęli goście i próbowali dłużej utrzymywać się przy futbolówce, jednak żadne z uderzeń nie potrafiło zaskoczyć bramkarza gospodarzy, Norberta Lechniaka.

W szóstej minucie drugiej połowy byliśmy świadkami wyrównania, po sporym zamieszaniu do siatki trafił lewoskrzydłowy Lechii. Długo jednak nie cieszyli się z remisu piłkarze z Trójmiasta. Po dziesięciu minutach podyktowany został rzut karny dla Akademii, a pewnym strzałem w prawy róg popisał się Paweł Janowski. Chwilę później strzelec jedenastki popisał się genialnym podaniem prostopadłym do Łukasza Kustera, który nie miał problemu by w sytuacji sam na sam umieścić piłkę w bramce. Po kwadransie drugiej połowy mieliśmy na tablicy wyników rezultat 3:1.

Osiem minut później był już remis, najpierw składną akcje na bramkę zamienił napastnik gości, a chwilę później nieporozumienie w szykach defensywnych wykorzystał ten sam gracz Lechii i umieścił piłkę w pustej bramce Akademii. Do końca spotkania utrzymał się już wynik 3:3 i obie drużyny podzieliły się punktami, tak jak w pierwszym meczu (2:2).

Zdobyty punkt przypieczętował grę Akademii w wiosennej rundzie Centralnej Ligi Juniorów, kiedy to po raz kolejny będą mogli mierzyć się z najsilniejszymi Akademiami w Polsce.

Akademia Piłkarska Reissa U-15 – Lechia Gdańsk U-15 3:3 (1:0)

Bramki: Kuster (19`) (55`), Janowski (51`k.) – (46`) (60`) (63`)

Skład Akademii Piłkarskiej Reissa U-15: Norbert Lechniak (41` Krzysztof Burzak) – Maksymilian Krzewiński (61` Maksymilian Dominiak), Maksymilian Maćkowiak, Mateusz Łożyński, Jakub Ziółkowski – Bartosz Śledź (53` Fabian Stachowiak), Maciej Wojciechowski (61` Adam Moussa), Kacper Ignatowicz (53` Maciej Myszczyszyn), Wiktor Rajek – Paweł Janowski (66` Bartosz Bartczak), Łukasz Kuster (66` Michał Smoczyński)

Akademia Piłkarska Reissa do lat 17

Po porażce w pierwszym starciu z Chemikiem Moderatorem Bydgoszcz, zespół prowadzony przez trenera Thomasa Rozworskiego chciał za wszelką cenę odkuć się i pokazać na boisku kto jest lepszy.W ciągu całego spotkania to zdecydowanie silniejszą i bardziej zorganizowaną drużyną była Akademia Piłkarska Reissa, jednak dopiero w 45. minucie udało się wyjść na prowadzenie dzięki bramce Filipa Tondra, dla którego to było już kolejne trafienie w tych rozgrywkach. W drugiej części gry, ekipa pomarańczowych miała jeszcze mnóstwo szans do tego, by podwyższyć wynik rywalizacji, ale żadna z okazji nie zakończyła się golem i ostatecznie do końca wynik pozostawał „otwarty”. W końcówce nic się już nie zmieniło i trzy punkty z Bydgoszczy powędrowały wraz z piłkarzami Akademii do Opalenicy.

Zgromadzony w tym meczu komplet oczek zagwarantował również grę starszej z drużyn w wiosennej rundzie Centralnej Ligi Juniorów.

Chemik Moderator Bydgoszcz U-17 – Akademia Piłkarska Reissa U-17 0:1 (0:1)

Bramka: Tonder (45`)

Skład Akademii Piłkarskiej Reissa U-17: Patryk Nyćkowiak – Wojciech Słowiński, Jeremi Osuch, Szymon Łyskawa, Mateusz Wolak – Hubert Augustyniak (25` Leon Siemieńczuk), Kacper Malinowski, Tymon Włodarczak, Oliwier Siuda (73` Sebastian Krawczyk) – Patryk Paryzek (57` Aleks Bondyra (86` Mikołaj Falbierski)), Filip Tonder