Wygrana w meczu na szczycie!

11-09-2021, 19:16

W sobotę o 16:30 w Kołbaskowie rozegrany został mecz czwartej kolejki grupy B Centralnej Ligi Juniorów U-17. Naprzeciwko siebie stanęły niepokonane do tej pory ekipy Pogoni Szczecin i Akademii Piłkarskiej Reissa. Zwycięzcami tego starcia okazali się piłkarze trenera Thomasa Rozworskiego, którzy na wyjeździe pokonali Pogoń 3:2. Bramki dla pomarańczowych zdobywali kolejno: Leon Siemieńczuk, Hubert Augustyniak i Sebastian Krawczyk.
Centralna Liga Juniorów

Po trzech rozegranych meczach w sezonie 2021/2022, zespół Akademii Piłkarskiej Reissa do lat 17 miał na swoim koncie siedem punktów. W poprzedniej kolejce ekipa trenera Thomasa Rozworskiego zremisowała z Lechem Poznań 2:2 po bramce gości w ostatnich minutach rywalizacji. Teraz nadszedł czas by mierzyć się z kolejnym niepokonanym w tym sezonie zespołem – Pogonią Szczecin. W Kołbaskowie kibice nie musieli czekać długo na bramki. Już w pierwszej minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Chwilę później był już remis dzięki bramce Leona Siemieńczuka i po 120 sekundach mecz rozpoczął się od nowa.

Pierwsza część spotkania to delikatna przewaga zespołu ze Szczecina, co przełożyło się na bramkę dopiero w 35. minucie meczu. Po raz kolejny w tym sezonie goście z Akademii Piłkarskiej Reissa nie zamierzali się poddawać i jeszcze przed przerwą zdołali doprowadzić do remisu 2:2 po golu Huberta Augustyniaka. Z kolei druga połowa należała do pomarańczowych. W 75. minucie na listę strzelców wpisał się Sebastian Krawczyk i ustalił wynik na 3:2 dla zespołu prowadzonego przez trenera Rozworskiego. Mimo kolejnych szans nie udało się podwyższyć rezultatu i po nerwowej końcówce trzy punkty wracają do Wielkopolski wraz z zespołem Akademii Piłkarskiej Reissa.

Nie poddawaliśmy się. Dwukrotnie przegrywaliśmy, ale od początku tego sezonu nasza ekipa mobilizuje się jeszcze bardziej i odwraca losy spotkania. Pierwsza cześć to wymiana ciosów, ale w drugiej mieliśmy mecz pod kontrolą i wierzyłem, że wygramy. Tak się stało, ale to już historia. Wracamy z trzema punktami i jedziemy dalej. Dzisiaj się cieszymy, a od jutra myślimy już o kolejnym spotkaniu.” – powiedział po meczu trener Akademii Piłkarskiej Reissa do lat 17, Thomas Rozworski.

Po czterech meczach zespół do lat 17 Akademii Piłkarskiej Reissa ma 10 punkt i jest liderem grupy B w Centralnej Lidze Juniorów.

Pogoń Szczecin U-17 – Akademia Piłkarska Reissa U-17 2:3 (2:2)

Bramki: (1.), (35.) – Siemieńczuk (2.), Augustyniak (44.), Krawczyk (75.)

Skład Akademii Piłkarskiej Reissa: Patryk Nyćkowiak – Ngabo Diatta, Jeremi Osuch, Szymon Łyskawa, Mateusz Wolak – Hubert Augustyniak (46. Wojciech Słowiński), Sebastian Krawczyk (75. Filip Myszkowski), Tymon Włodarczak (70. Brajan Szymański), Filip Tonder (90. Patryk Paryzek), Mikołaj Falbierski (46. Aleks Bondyra) – Leon Siemieńczuk (82. Kacper Malinowski)