Widzimy się na hali - jak się przygotować?

03-11-2022, 10:10 Porady dla dziecka i rodzica

Koniec października oznacza koniec sportowej przygody zawodników na dworze. Nie ma obaw, nie oznacza to zakończenia treningów Akademii! Od listopada nasi adepci będa mogli przystąpić do zajęć na hali, gdzie będą ćwiczyli do rozpoczęcia kalendarzowej wiosny. Nowe miejsca treningów mogą wywołać wśród rodziców pytania o sposób organizacji zajęć. W poniższym artykule zawarliśmy kilka wskazówek, na które opiekun powinien zwrócić uwagę, aby dobrze przygotować  dziecko na halę.

powrót na halę

Bezpieczeństwo ponad wszystko!

Rodzice bardzo często chcą mieć możliwość oglądania postępów swoich pociech, jednak na hali sportowej taka opcja może być ograniczona, a niekiedy nawet niemożliwa. Na hali jednocześnie ćwiczy kilka drużyn, dlatego ważne jest, aby nie uniemożliwiać treningu dzieciom oraz ich dodatkowo nie rozpraszać. 

Jak przygotować dziecko do treningu na hali?

1. Dobierz odpowiednie obuwie.

Hale wyposażone są w specjalne nawierzchnie, które wymagają korzystania z odpowiedniego obuwia, przystosowanego do trenowania właśnie na takiej powierzchni. W obiektach sportowych występuje twarde, niekiedy śliskie podłoże. W tym przypadku należy unikać korków, które dedykowane są do trawiastej nawierzchni. Zdecydowanie doskonałym wyborem będą halówki, które sprawdzają się w futsalu. Podeszwa tego rodzaju obuwia ma dobrą przyczepność, dzięki temu dziecko będzie mogło swobodnie poruszać się po parkiecie. Modele halówek można znaleźć w oficjalnym sklepie Akademii - FootballPro.

2. Ubranie na zmianę - dream team!

Zawodnik udając się na trening powinien w szatni przebrać ubranie codzienne na strój sportowy oraz założyć odpowiednie buty na halę. Warto przypominać dziecku, aby nie zakładało halówek w domu, a w ten sposób unikniemy wnoszenia piasku czy błota z dworu na halę. Dzieci podczas treningu są bardzo aktywne i potrafią się mocno zgrzać. W tej sytuacji bardzo dobrym pomysłem jest ponowne przebranie się w odzież codzienną po treningu. Zawodnik wychodząc z hali na świeże powietrze uniknie szybkiego wychłodzenia się.

3. Przed tym należy ostrzec dziecko.

Niekiedy śliska nawierzchnia hali sprzyja tworzeniu się pomysłów wśród dzieci, aby wykorzystać to jako ślizgawkę. Młodzi adepci nierzadko specjalnie ślizgają się i wykonują różne figury, co może być przyczyną kontuzji. Przed każdym treningiem należy zwracać dziecku uwagę, aby na hali przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa, tym samym nie narażając siebie ani kolegów na niebezpieczeństwo. 

4. Ochraniacze - przyjaciele piłkarza.

W trakcie treningów na dworze, zawodnicy ćwiczą na miękkim podłożu, jakim jest murawa. W przypadku treningów na hali, mamy do czynienia z o wiele twardszym podłożem. Oznacza to, że ewentualne upadki dziecka mogą być bardziej odczuwalne. Idealnym rozwiązaniem na uniknięcie potencjalnych siniaków bądź urazów, będą ochraniacze. Każde dziecko powinno je zakładać przed treningiem. 

5. Uwaga na wodę! 

Warto też zwracać uwagę , aby dziecko nie rozlewało wody na parkiecie w czasie przerwy, gdyż niestety na tej nawierzchni woda nie wchłonie się. Najlepiej trzymać butelki z napojami w miejscu, które wyznaczy trener. W tym przypadku, nawet jeśli coś się wyleje, to opiekun zadba o to, aby szybko usunąć wodę z podłogi.

Treningi na hali jest nowym, piłkarskiem wyzwaniem dla naszych zawodników. Bardzo cieszymy się, że treningi Akademii odbywają się przez cały rok! Niezależnie od miejsca treningów, należy pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.

 

Widzimy się na hali!

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"