Przechodzimy na halę! Jak się przygotować?

30-10-2023, 14:56 Porady dla dziecka i rodzica

Już niedługo widzimy się na hali! Początek listopada to czas, kiedy nasi adepci zaczynają trenować na halach sportowych. Niekiedy wiąże się to ze zmianą miejsca odbywania się treningów - takie informacje będą przekazywać trenerzy oraz koordynatorzy lokalizacji. Nowy harmonogram treningów będzie obowiązywał do kalendarzowej wiosny. W poniższym artykule zamieściliśmy kilka wskazówek, na które rodzic powinien zwrócić uwagę, aby dobrze przygotować pociechę na treningi na hali.

Jak przygotować się na trening na hali

Rodzicu, pamiętaj o bezpieczeństwie!

Od zawsze bardzo cieszy nas, że rodzice naszych zawodników kibicują swoim pociechom na treningach oraz uczestniczą aktywnie w ich piłkarskiej przygodzie! W miarę możliwości staramy się zapewnić rodzicom możliwość oglądania pociech podczas treningów. Jednak na hali sportowej nie zawsze jest taka opcja, niekiedy ze względu na bezpieczeństwo nie ma takiej możliwości lub jest ona ograniczona. W takich sytuacjach prosimy rodziców o zrozumienie i dostosowanie się do zasad, które przedstawi trener na zajęciach Akademii.

Jak przygotować dziecko na trening na hali?

1. Wybierz odpowiednie obuwie.

Na halach sportowych znajduje się twarda, niekiedy śliska nawierzchnia, która wymaga obuwia przystosowanego do takiego rodzaju parkietu. Najlepiej sprawdzą się halówki, gdyż te buty wyposażone są w płaską, kauczukową podeszwę, dzięki której przyczepność do podłoża będzie jeszcze lepsza. Zawodnik będzie mógł bardziej komfortowo brać udział w treningach. Sprawdź dostępne modele halówek w sklepie Akademii.

2. Nie zapomnij o tym!

Zawodnik idąc na trening powinien przebrać się w strój sportowy oraz założyć odpowiednie obuwie w szatni. Przede wszystkim dziecko nie powinno wchodzić na parkiet w butach, w których chodziło po dworze. Wniesione błoto, piasek czy śnieg mogą zniszczyć podłogę na hali sportowej, dlatego należy przypominać dziecku, aby wchodziło na obiekt tylko w suchych i czystych butach sportowych.

3. Czas na zmianę.

Zawodnik podczas treningów piłkarskich potrafi być bardzo aktywny, co powoduje mocne rozgrzanie organizmu, a tym samym wystąpienie potu. Jesienna pogoda potrafi być zmienna, więc dziecko wychodząc z treningu w spoconym stroju może narazić się na przeziębienie. W tej sytuacji dobrym pomysłem będzie przebranie się po odbytym treningu w codzienną odzież. Tym sposobem zawodnik wychodząc na świeże powietrze z hali sportowej nie wychłodzi się tak szybko i uniknie ewentualnych infekcji.

4. Och! Ochraniacze.

W trakcie treningów na zewnątrz zawodniczy ćwiczą na murawie, która należy do miękkich podłoży. Natomiast na hali sportowej parkiet jest twardy i ewentualne upadki podczas gry mogą być mocniej odczuwalne przez zawodnika. W celu uniknięcia niechcianych siniaków, warto zaopatrzyć dziecko w ochraniacze, które również znajdziesz w sklepie Akademii.

5. Tego dziecko powinno unikać!

Przed treningiem na hali warto upomnieć dziecko, aby specjalnie nie ślizgało się na parkiecie, ponieważ wszelkiego rodzaju akrobacje, które są niezgodne z poleceniami trenera, mogą być przyczyną wystąpienia kontuzji. Ważne, aby dziecko zwracało również uwagę podczas picia wody, ponieważ, jeśli rozleje wodę na parkiecie, to ona się nie wchłonie i może przeszkadzać w trakcie treningu. Koniecznie zawodnik powinien odkładać butelkę z napojem w miejscu wyznaczonym przez trenera.

Treningi na hali to zupełnie nowe wyzwanie dla zawodników, zwłaszcza dla tych, którzy niedawno dołączyli do naszej Akademii. Stosując się do powyższych zasad Twoje dziecko bardzo szybko oswoi się z nowym otoczeniem i będzie ćwiczyło zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Widzimy się na hali!  


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"