Mamy to! Akademia Piłkarska Reissa ponownie mistrzem Turnieju o Puchar Prezesa PZPN!

17-02-2020, 10:51 Turnieje

​Cały wczorajszy dzień trwały krajowe finały III edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-12. Drużyna Akademii Piłkarskiej Reissa, pod trenerskim okiem Nikodema Brzęckiego, pojechała do Warszawy w jednym celu: aby obronić zeszłoroczny tytuł mistrza. Zrobili to! Jak wyglądało tegoroczne starcie o mistrzostwo? Pełna relacja w naszym artykule.

Przydział do grup został dokonany drogą losowania, w którym trafiliśmy do Grupy A razem z UKS Jaworzno, Pelikanem Łowicz i Jagiellonią Białystok. Po pierwszym etapie rozgrywek, wyniki naszych meczy wyglądały następująco:

  • 2:0 z UKS 2012 Jaworzno,
  • 2:0 z Pelikanem Łowicz,
  • 1:1 z Jagiellonią Białystok

Pierwsze miejsce w grupie zapewniło nam awans do ćwierćfinału, w którym zmierzyliśmy się z Koroną Kielce! Po emocjonującym meczu przeszliśmy do półfinału, pokonując Koronę z wynikiem 1:0. O finał walczyliśmy z Hutnikiem Kraków, którzy po wyrównanej walce musieli oddać nam miejsce w finale, przegrywając z naszą reprezentacją wynikiem 1:0. Naszym przeciwnikiem w walce o mistrzostwo okazał się WKS Śląsk Wrocław. Decydujący mecz w starciu o złoto zawsze trzyma w napięciu, ale ta rozgrywka przyniosła dodatkową falę emocji, ponieważ zakończyła się remisem 0:0. Po przerwie rozpoczął konkurs rzutów karnych, w którym z wynikiem 3:1 obroniliśmy tytuł mistrza!

Turniej o Puchar Prezesa PZPN to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu młodzieżowych turniejów piłkarskich. Organizacja i oprawa turnieju również w tym roku była na najwyższym poziomie, a trybuny pękały w szwach, na których nie zabrakło prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka, Zarządu PZPN, prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, sekretarza generalnego PZPN Macieja Sawickiego oraz dyrektora sportowego PZPN Stefana Majewskiego. Krajowe finały w Warszawie można było śledzić na bieżąco dzięki transmisji na żywo na portalu łączynaspiłka.pl. Zapis meczów półfinałowych i wielkiego finału, dekoracji oraz rozmów w studio Łączy Nas Piłka jest już dostępny na oficjalnym kanale Polskiego Związku Piłki Nożnej:


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl