Klubowa opieka fizjoterapeutyczna czeka na Ciebie!

28-09-2017, 15:56 Porady dla dziecka i rodzica

Leczenie urazów sportowych, stanów przeciążeniowych związanych z aktywnością fizyczną, rehabilitacja po zabiegach ortopedycznych, odnowa biologiczna czy przygotowanie indywidualnych planów treningowych zapobiegającym urazom. Już teraz profesjonalna opieka fizjoterapeutyczna w zasięgu Twojej ręki. 

W związku z troską o zdrowie zawodników Akademii oraz ich rodziców przygotowaliśmy dla Twojego dziecka specjalistyczną opiekę fizjoterapeutyczną.

Jakimi metodami terapeutycznymi pracujemy?

Przed przystąpieniem do terapii następuje wywiad z pacjentem oraz badanie. Na ich podstawie wybierany jest najodpowiedniejszy sposób leczenia oraz dobór ćwiczeń, które pacjent będzie wykonywał w domu. Najczęściej pracujemy takimi metodami terapeutycznym jak:

Metoda Mechanicznego Diagnozowania i Terapii McKenziego

Metoda diagnozowania i leczenia bólów kręgosłupa związanych z przeciążeniami statycznymi i dynamicznymi. Cechą charakterystyczną tej metody jest szczegółowy wywiad i badanie, a co za tym idzie precyzyjna diagnoza przyczyn bólowych kręgosłupa. W metodzie tej duży nacisk kładzie się na rolę pacjenta w procesie leczenia oraz profilaktykę.

Odpowiedzialność za proces leczniczy jest rozłożona równomiernie między pacjenta i terapeutę, który edukuje pacjenta w kwestii stanu zdrowia pacjenta, istniejących zagrożeń oraz profilaktyki w przyszłości. Twórca metody wskazuje ponadto na istotność wykonywania ćwiczeń w bólach kręgosłupa, utrzymywania prawidłowej postawy oraz sposobów na zmniejszenie obciążeń kręgosłupa podczas wykonywania czynności dnia codziennego w celu zmniejszenia ryzyka nawrotu choroby.

Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich zwany też masażem głębokim opiera się na warstwowej pracy tkankowej, prowadzącej do uwolnienia (rozluźnienia) utrzymujących się nieprawidłowych napięć w ciele człowieka. Metoda pozwala w sposób energooszczędny i bardzo skuteczny wpłynąć na stan napięcia mięśniowego i powięziowego przy dysfunkcjach narządu ruchu i wadach postawy.

Jako narzędzia pracy stosuje się zazwyczaj palce, kostki palców, pieści, przedramię i łokieć. Masaż głęboki bardzo często rozumiany jest w sposób błędny i utożsamiany z silną oraz bolesną pracą na mięśniach. W rzeczywistości metoda nie wiąże się z wywieraniem mocnego nacisku na tkanki, nie wymaga od terapeuty dużej siły, natomiast może być delikatna i łagodna.

Każdy ruch wykonywany jest bardzo powoli, z ogromną precyzją i odpowiednio dobraną siła nacisku. Masaż tkanek głębokich jest bardzo skuteczny i efektywny, a jego rezultaty zauważalne są już po krótkiej sesji.

Ocena FMS

FMS jest oceną fizjoterapeutyczną sprawności ogólnej, dzięki której możemy zweryfikować
i zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia kontuzji i przeciążeń u osób aktywnych fizycznie. Ocena pozwala wykryć błędne wzorce ruchowe i asymetrie, które mają wpływają na aktywność sportową i często są przyczyną urazów i przeciążeń.  Po ocenie wprowadzany jest odpowiedni zestaw ćwiczeń korygujących mający na celu wyeliminowanie nieprawidłowości. 

Jeśli Twoje dziecko doznało urazu na treningu/meczu lub od jakieś czasu narzeka na dolegliwości związane z aktywnością fizyczną prosimy o kontakt pod adres: info@akademiareissa.pl lub nr tel.: 502 741 749.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"