Budujemy pewność siebie dziecka!

09-01-2023, 14:17 Porady dla dziecka i rodzica

Pewność siebie powinno budować się od najmłodszych lat. Dzięki temu każde dziecko w przyszłości będzie świadome swoich umiejętności, nie tylko na boisku, lecz także w dorosłym życiu. Treningi każdej drużynowej dyscypliny sportowej bardzo dobrze wpływają na kształtowanie samooceny młodego zawodnika. Dlaczego pewność siebie dziecka jest tak ważna w sporcie?

pewnosc siebie dziecka Akademia Reissa

Dlaczego budowanie pewności siebie dziecka jest ważne?

Poczucie własnej wartości wpływa przede wszystkim na to, jak każdy z nas podchodzi do samego siebie, swoich możliwości, a także wiąże się z poziomem motywacji do treningów i budowaniu tożsamości. Pewność siebie powinno budować się od najmłodszych lat, ponieważ pomoże to Waszej pociesze nie tylko na boisku, lecz także w szkole, a później i w dorosłym życiu. Dziecko z łatwością będzie zawierać nowe znajomości, a także pozna swoje mocne oraz słabe strony i będzie ich w pełni świadome. Pod względem sportowym, każdy pewny siebie zawodnik charakteryzuje się nieszablonowymi, udanymi zagraniami, a także przebojowością – są to cechy, które wyróżniają piłkarzy, którzy odnieśli sportowe sukcesy. Poczucie własnej wartości odznacza się przede wszystkim tym, że dziecko jest świadome swoich umiejętności, celów, a także powierzonych mu zadań na boisku.

Jak budujemy pewność siebie dziecka na treningach?

Kompleksowe szkolenie skupia się nie tylko na kształtowaniu umiejętności fizycznych, ale także aspektów psychicznych, które są nieodłącznym elementem progresu każdego zawodnika Akademii. Rozwój naszych podopiecznych jest stale monitorowany przez wykwalifikowanych trenerów, którzy pomogą dziecku osiągnąć zamierzone cele.

Najmłodsi adepci już od pierwszego treningu uczą się manewrowania piłką oraz poznają nowych kolegów, którzy często różnią się od siebie na boisku (zaawansowaniem umiejętności, a także walorami mentalnymi). Dzięki rywalizacji, już od najmłodszych lat, zawodnicy nabierają pewności w swoje umiejętności, a także świadomości swoich braków, co przekształca się w motywację do dalszej pracy. Trenerzy Akademii na każdej jednostce treningowej dokładają „cegiełkę”, która zbuduje solidny fundament i w późniejszym czasie zaowocuje pewnością siebie jak u profesjonalnego gracza. Świadomy swoich słabych i mocnych stron zawodnik to pewny siebie piłkarz, który może spełniać swoje marzenia, a piłkarski sukces ma na wyciągnięcie ręki!

Zachowaj balans!

Należy pamiętać, iż przy kształceniu osobowości młodego zawodnika ważne jest, aby nie chwalić go za coś, co wykonało źle, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na poczucie własnej wartości – zbyt pewne siebie dziecko nie będzie świadome swoich słabych stron, a będzie widziało w sobie tylko zalety.

Na treningach w Akademii każde dziecko uczy się samodyscypliny, a nasi trenerzy wykształcają poczucie własnej wartości, zakorzeniając w głowie zawodnika pozytywne nastawienie. Podczas procesu rozwijania pewności siebie ważne jest, aby młody piłkarz wcielał pozyskaną wiedzę i umiejętności w grę podczas treningu czy rozgrywek. W naszym klubie dziecko uczy się radzić sobie z porażkami i sukcesami, jedną z okazji do zmierzenia swoich sił są rozgrywki Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich, które mają na celu nauczyć dziecko organizacji podczas gry i przestrzegania zasad fair play.

Właściwe podejście do dziecka i odpowiednia metoda budowania pewności siebie może przynieść ogromne sukcesy, nie tylko piłkarskie.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"