Bardzo ważne zwycięstwo z Lotosem, przegrana z Lechem

24-10-2021, 13:40

W niedzielne popołudnie na stadionie w Opalenicy zespół Akademii Piłkarskiej Reissa pokonał Lotos Gdańsk 1:0 w dziesiątej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-15 w grupie B. Jedyną bramkę zdobył Wiktor Rajek. Z kolei w sobotę, drużyna Thomasa Rozworskiego do lat 17 przegrała w Popowie z Lechem Poznań 1:6.

Po dwóch remisach z rzędu, zespół prowadzony przez trenera Mateusza Kamińskiego chciał za wszelką cenę przełamać klątwę remisów z którą mierzą się pomarańczowi. Na drodze stał tym razem wicelider tabeli – Lotos Gdańsk. Mecz rozpoczął się znakomicie dla Akademii Piłkarskiej Reissa, już w pierwszej minucie bramkę zdobył Wiktor Rajek, który wykorzystał świetnie prostopadłe podanie Pawła Janowskiego, minął bramkarza i wpakował futbolówkę do pustej siatki. Przez kolejne minuty to Lotos Gdańsk dłużej utrzymywał się przy piłce, ale groźniejsze sytuacje mieli gospodarze. Dopiero przed przerwą goście mieli kilka świetnych okazji, ale znakomicie spisywał się golkiper – Norbert Lechniak.

Druga część spotkania rozpoczęła się od zmasowanych ataków młodych zawodników z Gdańska, jednak żadna z nich nie zakończyła się celnym strzałem. Dopiero w 55. minucie z groźnym atakiem wyszli gospodarze, ale w boczną siatkę uderzył ofensywny gracz Akademii. W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało, pomarańczowi chcieli za wszelką cenę utrzymać bardzo korzystny rezultat, a piłkarze z Gdańska nie potrafili stworzyć sobie bardzo groźnych akcji. Na dziesięć minut przed końcem piłka wpadła do siatki Lotosu, ale sędzia po chwili podniósł chorągiewkę wskazując spalonego. W 76. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się napastnik gości, ale fenomalną interwencją popisał się Lechniak.

Akademia Piłkarska Reissa U-15 – Lotos Gdańsk U-15 1:0 (1:0)

Bramka: Rajek (1`)

Skład Akademii Piłkarskiej Reissa U-15: Norbert Lechniak – Maksymilian Krzewiński (75` Bartosz Bartczak), Maksymilian Maćkowiak, Maciej Wojciechowski (80` Michał Smoczyński), Paweł Janowski (80` Maciej Myszczyszyn, Jakub Ziółkowski, Kacper Ignatowicz (57` Dominik Strenciok), Bartosz Śledź (57` Adam Moussa) , Mateusz Łożyński, Wiktor Rajek, Łukasz Kuster

Lech Poznań U-17 – Akademia Piłkarska Reissa U-17 6:1 (2:1)

Bramki: (27`), (29`), (53`), (58`), (64`), (72`) – Siuda (42`)

Skład Akademii Piłkarskiej Reissa U-17: Eryk Praiss – Wojciech Słowiński (46` Filip Myszkowski), Jeremi Osuch, Szymon Łyskawa, Mateusz Wolak – Sebastian Krawczyk (46` Leon Siemieńczuk), Oliwier Siuda (64` Hubert Augustyniak), Dominik Bednarski (46` Oliwier Kin), Brajan Szymański (64` Kacper Malinowski), Filip Tonder, Mikołaj Falbierski (64` Patryk Paryzek)