Akademia Piłkarska Reissa najlepsza w Wielkopolsce!

16-04-2019, 09:28 Sukcesy Akademii

Jarocin, Kępno, Kościan i Poznań to lokalizacje Akademii Piłkarskiej Reissa, które przeszły przez gminne i powiatowe eliminacje i zagrały w miniony piątek na obiektach KKS Kalisz w Wojewódzkim Finale XIX Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, który jest mistrzostwami PZPN w kategorii U-8. Po całym dniu zmagań mistrzowski tytuł powędrował do lokalizacji Poznań, a brązowe medale wywalczyli kościaniacy.

Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” to największa impreza piłkarska dla dzieci w Europie, który jest „oknem wystawowym” dla piłkarskich talentów, gdyż w reprezentacjach Polski różnych kategorii wiekowych zadebiutowało już ponad 50 zawodników i zawodniczek, którzy jako dzieci brali w nim udział. Pod względem „dostarczania” uczestników rozgrywek do narodowych zespołów jednym z czołowych regionów jest Wielkopolska. To tutaj swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiali m.in. Dawid Kownacki, Bartosz Bereszyński i Marcin Kamiński, którzy dzisiaj regularnie otrzymują powołania na zgrupowania seniorskiej reprezentacji.

Wstąp w szeregi naszych drużyn!

Nic więc dziwnego, że rywalizacja w kategorii U-8 chłopców cieszyła się największą popularnością i zgromadziła 25 najlepszych zespołów z Wielkopolski, które wygrały eliminacje gminne i powiatowe, aby zagrać w wielkim finale na obiektach KKS Kalisz. Akademię Piłkarską Reissa reprezentowały aż cztery lokalizacje: Jarocin, Kępno, Kościan i Poznań, które regularnie rywalizują ze sobą w Turnieju Regionów Wielkopolsko-Lubuskiej Ligi Piłkarskiej.

Jako pierwsi w ćwierćfinale zameldowali się poznaniacy, którzy rozgromili GKS Rzemieślnik Kwilcz 10:0 i SP Książ Wlkp. 4:0. Chwilę później awans do fazy pucharowej świętowała Reprezentacja Regionu Jarocin, która wygrała z MKS RM Team Lądek 10:0 i KS Ślesin 1:0. Kolejnym naszym zespołem, który wywalczył awans do kolejnej fazy turnieju była lokalizacja Kościan, która pewnie wygrała rywalizację w grupie D. Podopieczni trenera Tomasza Woźniaka pokonali zespoły: SP Radłów 4:1, Lech Poznań FA 4:1 i Sokół Włoszakowice 6:1. Bardzo blisko awansu była również lokalizacja z Kępna, ale po porażce z MKS Olimpia Koło 0:1 pożegnała się z turniejem.

W ćwierćfinale w wyniku losowania UKS AP Reissa Kościan zmierzyła się z Reprezentacją Regionu Jarocin i było to najbardziej emocjonujące spotkanie tego etapu turnieju. Ostatecznie lepsi okazali się kościaniacy, którzy wygrali 1:0 po bramce Jana Grześkowiaka, Natomiast UKS AP Reissa Poznań wzięła rewanż za kolegów z Kępna i rozbiła MKS Olimpia Koło 3:0.

UKS AP Reissa Kościan w półfinale zmierzyła się z FA Leszno, a UKS AP Reissa Poznań rywalizowała z KS Polonia Środa Wlkp. Licznie zgromadzeni kibice zespołów Akademii liczyli, że finał będzie należał do naszego klubu. Pierwszy półfinał był bardzo wyrównane, ale więcej okazji na zdobycie gola mieli kościaniacy i gdy wydawało się, że o końcowym rezultacie zadecyduje seria rzutów karnych drużyna z Leszna wykorzystała błąd pomarańczowych i wygrała spotkanie 1:0. Natomiast poznaniacy pewnie pokonali Polonię aż 6:0.

Utytułowana drużyna ze Środy Wielkopolskiej próbowała wziąć rewanż za półfinał w meczu o brązowe medale na UKS AP Reissa Kościan i szybko wyszła na prowadzenie 1:0, ale kościaniacy odpowiedzieli bramkami Marcela Skórzanka i ostatecznie wygrali 3:2.

- Jestem bardzo dumny z moich podopiecznych, gdyż zespół zdołał się podnieść po porażce w półfinale, w którym zabrakło nam szczęścia, aby awansować do finału i wygrali mecz o brązowe medale z Polonią Środa Wielkopolska. Chłopcy pokazali wolę walki, swoje umiejętności i wielu trafiło do kajetów skautów PZPN. Ten sukces nie byłby możliwy bez wsparcia rodziców moich podopiecznych, na których zawsze mogę liczyć - mówi trener UKS AP Reiss Kościan, Tomasz Woźniak.

Finał Wojewódzki XIX Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” był pokazem niezwykłych umiejętności Akademii Piłkarskiej Reissa - Poznań, która rozbiła FA Leszno 6:3. - Dobre rezultaty osiągnięte przez nasze drużyny bardzo cieszą, zarówno młodych adeptów futbolu, trenerów, jak i rodziców. Najważniejsze z perspektywy długofalowego rozwoju jest cenne doświadczenie, jakie mogli zdobyć zawodnicy. Atmosfera podczas tego typu rozgrywek oraz emocje, które jej towarzyszą są niezbędną składową procesu szkolenia - mówi trener mistrzowskiego zespołu, Radosław Cegielski, który prowadzi również Reprezentację Polski Akademii Piłkarskiej Reissa - rocznik 2011.

Jakby tego było mało najlepszym zawodnikiem finałów został wybrany  Dawid Jyia z Akademii Piłkarskiej Reissa - Poznań. Natomiast tytuł króla strzelców powędrował w ręce Marcela Skórzanka z Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan, który w całych finałach zdobył aż 12 bramek.

Poznaj inne sukcesy Akademii

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"