Udany start w Centralnej Lidze Juniorów!

22-08-2021, 15:44 Podsumowania

W niedzielę, w Opalenicy zespół Akademii Piłkarskiej Reissa pokonał Arkę Gdynia 3:1 w ramach pierwszej kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów do lat 17 grupy B sezonu 2021/2022. Dwie bramki dla ekipy prowadzonej przez Thomasa Rozworskiego zdobył kapitan, Leon Siemieńczuk, a jedną Hubert Augustyniak. Z kolei w sobotnie popołudnie APR do lat 15 zremisował na wyjeździe z Radunią Stężyca 2:2. Gole dla drużyny trenera Mateusza Kamińskiego strzelali Łukasz Kuster i Paweł Janowski.

Centralna Liga Juniorów

Akademia Piłkarska Reissa do lat 17

W inauguracyjnej kolejce rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów do lat 17, zespół Akademii Piłkarskiej Reissa zmierzył się na własnym obiekcie w Opalenicy z Arką Gdynia. Od początku rywalizacji przewagę na boisku mieli gospodarze, którzy już w pierwszej minucie chcieli zaskoczyć bramkarza żółto-niebieskich strzałem Filipa Tondera. Próba jednak okazał się niecelna, ale ekipa trenera Thomasa Rozworskiego dalej atakowała. W ciągu piętnastu minut pomarańczowo-czarni oddali pięć strzałów z czego tylko dwa były w światło bramki.

Chwilę później inicjatywę przejęli zawodnicy z Gdyni, najpierw APR trzy razy uratował Nyćkowiak, a potem w jednej akcji słupek i poprzeczka. Kiedy Arkowcy mieli kolejny rzut rożny i wydawało się, że bramka dla gości jest kwestią czasu, piłka w zamieszaniu została wybita na dwudziesty metr, dopadł do niej Leon Siemieńczuk i popędził sam w kierunku pola karnego żółto-niebieskich. Najpierw minął jednego, potem kolejnych dwóch rywali i oddał strzał po bliższym słupku, pokonując wcześniej blisko 70 metrów w pełnym biegu. Bramkarz okazał się bezsilny na to uderzenie i po pół godzinie na tablicy wyników było 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków obu zespołów, jednak większego zagrożenia pod bramkami nie oglądaliśmy. Dopiero w 58. minucie groźnie uderzał Filip Tonder, ale jego próbę z problemami wyłapał golkiper Arki. Na dwadzieścia minut przed końcem rywalizacji świetną drużynową akcją popisali się młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa. Najpierw z lewego skrzydła w pole karne zagrał Siemieńczuk, potem piłka została zagrana do Tondra na szesnasty metr, ten zwiódł trzech rywali, oddał futbolówkę do Augustyniaka, a ten strzelił na 2:0.

W 77. minucie to goście strzelili gola kontaktowego. Piłka została zagrana za linię obrony, tam dopadł  zawodnik Arki i pewnym strzałem dał żółto-niebieskim szansę na remis w końcówce tego spotkania. Kolejne momenty tej rywalizacji to spora nerwowość w obu ekipach, jednak tą próbę nerwów lepiej wytrzymali gospodarze. Na trzydziestym metrze nieporozumienie między obrońcami a bramkarzem arkowców wykorzystał Siemieńczuk i wszedł z piłką do bramki nie atakowany przez nikogo. Trzy punkty zostają w Opalenicy przy zespole Akademii Piłkarskiej Reissa!

„Chłopaki oddali dzisiaj na boisku całe serce za co jestem im wdzięczny. Pokazali charakter i mimo, że dwukrotnie prowadziliśmy jedną bramką to cały czas wiedziałem i wierzyłem w ten zespół, że nic złego nam się nie może przytrafić. Dzisiaj wygrał kolektyw, jeden za drugiego był w stanie skoczyć w ogień. To był trudny mecz, ale w Centralnej Lidze Juniorów nie ma łatwych rywalizacji. Mamy trzy punkty, dzisiaj się cieszymy, ale już rozpoczynamy myśleć o kolejnym spotkaniu.” – twierdzi po meczu trener Akademii Piłkarskiej Reissa do lat 17, Thomas Rozworski.

Akademia Piłkarska Reissa U-17 – Arka Gdynia U-17 3:1 (1:0)

Bramki: Siemieńczuk (29`) (88`), Augustyniak (70`) – (77`)

Skład Akademii Piłkarskiej Reissa U-17: Patryk Nyćkowiak – Ngabo Diatta (90` Wojciech Słowiński), Jeremi Osuch, Szymon Łyskawa, Mateusz Wolak – Aleks Bondyra (61. Brajan Szymański), Sebastian Krawczyk (80` Filip Myszkowski), Oliwier Siuda (90` Kacper Malinowski), Filip Tonder (90`Oliwier Kin), Mikołaj Falbierski (61. Hubert Augustyniak) – Leon Siemieńczuk

Akademia Piłkarska Reissa do lat 15

W sobotnie popołudnie w Stężycy sezon w Centralnej Lidze Juniorów w grupie B rozpoczęli także gracze Akademii Piłkarskiej Reissa do lat 15. Zespół trenera Mateusza Kamińskiego zremisował 2:2 z miejscową Radunią. Bramki dla pomarańczowo-czarnych zdobywali Łukasz Kuster oraz Paweł Janowski.

„Dominowaliśmy w tym spotkaniu, byliśmy drużyną, która dużo dłużej utrzymywała się przy piłce. Mieliśmy podczas tej rywalizacji mnóstwo strzałów, ale także niewykorzystanych sytuacji i z tego w tym meczu skorzystali nasi rywale, którzy nas kontrowali. Dla niektórych chłopaków był to jednak debiut w Centralnej Lidze Juniorów. Idziemy dalej, teraz naszym przeciwnikiem będzie Jacademy Bydgoszcz i całą uwagę skupiamy już tylko na tej konfrontacji” – podsumował ten mecz Mateusz Kamiński, trener Akademii Piłkarskiej Reissa do lat 15.

Radunia Stężyca U-15 – Akademia Piłkarska Reissa U-15 2:2 (2:1)

Bramki: (23`) (41`) – Kuster (15`) Janowski (54`)

Skład Akademii Piłkarskiej Reissa U-15: Krzysztof Burzak – Maksymilian Krzewiński (50` Fabian Stachowiak), Maksymilian Maćkowiak, Dominik Strenciok, Maciej Wojciechowski (75` Mateusz Kowalewski), Paweł Janowski, Jakub Ziółkowski, Bartosz Bartczak (50` Adam Moussa), Maciej Myszczyszyn, Mateusz Łożyński (45` Bartosz Śledź), Łukasz Kuster.