Rusza WLLP - turniej dla wszystkich zawodników Akademii!

05-09-2019, 11:09 Turnieje

Już jutro zaczynamy kolejny sezon naszego przełomowego turnieju „Wielkopolsko-Lubuska Liga Piłkarska”. Podczas niego nie istnieją podziały ani krzywdząca idea rywalizacji ponad wszystkie koszty. Nasza Akademia promuje rozwiązania, które w zrównoważony i etyczny sposób kształcą młodego piłkarza. Ponad 8000 dzieci bawi się sportem, równocześnie rozwijając swoje umiejętności. Ale czym tak właściwie jest popularne „WLLP”?

Zapisz się na zapoznawcze treningi i odbierz piłkę!

„Wielkopolsko-Lubuska Liga Piłkarska” to pierwszy turniej w Polsce, który angażuje wszystkich zawodników Akademii, bez względu na ich poziom i staż treningowy. Możliwość rozgrywek z innymi lokalizacjami jest na pewno ciekawym i wartościowym przeżyciem dla każdego piłkarza. Nie oznacza to jednak, że wyróżniające się osoby nie dostają nagrody. Każdy kto pokazał się z dobrej strony ma szansę zostać powołanym do reprezentacji swojej Akademii w danym roczniku.

Wyjątkowe są również zasady naszego turnieju. Podstawą jest gra sześcioma zawodnikami w polu i bramkarzem. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że młodsze roczniki potrzebują rozgrywek bardziej nastawionych na zabawę niż rywalizację. Dlatego stworzyliśmy podział na 5 grup wiekowych:

Grupa A – najmłodsi (2013 i młodsi)

Grupa B1 – 2011/2012

Grupa B2 – 2009/2010

Grupa C – 2007/2008

Grupa D – 2005/2006

Każda z nich jest prowadzona w inny sposób, dostosowany do ich możliwości fizycznych. Grupy A i B1 grają tylko dla zabawy i zdrowia, za to B2, C i D walczą o mistrzostwo sezonu w swoim regionie i wielkie mistrzostwa w Baranowie. Jeśli w danej lokalizacji jest za dużo piłkarzy na jedną drużynę, tworzony jest kolejny skład. Bardziej zaawansowani zawodnicy tworzą wtedy drużynę, który gra w tzw. „Lidze Mistrzów”, a Ci o mniejszym doświadczeniu w „Lidze Europy”. Tym samym każdy ma możliwość gry na odpowiednim dla siebie poziomie. Mamy też pewność, że nikt nie będzie siedział na ławce rezerwowych.

Akademia Piłkarska Reissa dba również o wpajanie odpowiednich zasad i wartości moralnych swoim zawodnikom. Przede wszystkim wierzymy w zasadę fair play i równość zawodników, każdy ma zagwarantowaną grę w naszym turnieju. Stawiamy też nacisk na profesjonalność rozgrywek. Nasi piłkarze szkoleni są w ten sposób, aby rozprowadzali piłkę od bramki i nie bali się wchodzić w dryblingi. Pewność siebie przy takich sposobach rozgrywania piłki zaowocuje w przyszłości.

Nikt też nie musi martwić się o dojazd na mecz turniejowy. Potyczki prowadzone są w różnych lokalizacjach regionu, tak aby każdy bez problemu mógł stawić się na boisku. Na stronie wllp.pl znajduje się bardzo prosty formularz, poprzez który będziesz mógł zapisać się do drużyny w Twojej lokalizacji. Tym bardziej zapraszamy do rywalizacji w tym roku. W kolejnych artykułach cyklu o „WLLP” przedstawimy wam nowe ciekawostki i zalety naszego turnieju!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group