Remis z Lechią, porażka z Chemikiem

27-09-2021, 10:59

W ubiegły weekend dwie drużyny Akademii Piłkarskiej Reissa rozegrały mecze szóstej kolejki w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-15 i U-17. Zespół do lat 15 prowadzony przez Mateusza Kamińskiego zremisował z Lechią Gdańsk 2:2, a ekipa trenera Thomasa Rozworskiego przegrała na własnym obiekcie z Chemikiem Bydgoszcz 1:3.

Centralna Liga Juniorów

Akademia Piłkarska Reissa do lat 17

W pierwszych pięciu meczach sezonu 2021/2022 zespół Akademii Piłkarskiej Reissa do lat 17 zebrał na swoim koncie 10 punktów. Niedzielny rywal drużyny prowadzonej przez Thomasa Rozworskiego, Chemik Bydgoszcz zebrał w tylu konfrontacjach taką samą liczbę oczek. Pomarańczowi przystępowali do tego spotkania po ubiegłotygodniowej porażce z Lechią Gdańsk 2:3 i za wszelką cenę chcieli od pierwszego gwizdka sędziego pokazać, że tamta przegrana była wypadkiem przy świetnie wykonywanej do tej pory pracy.

Już w drugiej minucie starcia na boisku w Opalenicy, swoją okazję miał Filip Tonder, ale lewą nogą oddał strzał wprost w bramkarza rywali. Chwilę później groźny strzał oddał kapitan Akademii Piłkarskiej Reissa, Leon Siemieńczuk, natomiast i z tym strzałem poradził sobie golkiper gości. Po upływie siedemnastu minut na tablicy wyników pojawiła się pierwsza bramka, strzał zza pola karnego oddał napastnik Chemika i piłka przeleciała pod poprzeczką Patryka Nyćkowiaka. W kolejnych minutach widać było nerwowość w poczynaniach obu zespołów, ale lepsze okazje stwarzali sobie gospodarze tego starcia.

Na dwie minuty przed przerwą uderzenie gości zablokował ręką jeden z obrońców pomarańczowych i sędzia nie miał żadnych wątpliwości by wskazać na punkt oddalony o jedenaście metrów przed bramką Nyćkowiaka. Do piłki podszedł strzelec pierwszego gola dla Chemika i umieścił piłkę w siatce, mimo, że jego intencje wyczuł golkiper gospodarzy. Sędzia do czasu pierwszej połowie doliczył dwie minuty i właśnie w ostatnich sekundach po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najwyżej do głowy wyskoczył stoper Akademii Piłkarskiej Reissa, Jeremi Osuch i skierował futbolówkę od słupka do siatki Chemika. Na przerwę piłkarze Thomasa Rozworskiego schodzili z jednobramkową stratą.

Druga połowa zaczęła się od składnych akcji naszych zawodników, jednak żadna z okazji nie zakończyła się golem. Przez większość rywalizacji gracze gości grali długą piłką za linie obrony Akademii. W 52. minucie z kontrą wyszli juniorzy Chemika i kiedy w sytuacji sam na sam, napastnik naszych rywali wypuścił sobie piłkę obok Patryka Nyćkowiaka, przewrócił się, a sędzia podyktował bardzo kontrowersyjny rzut karny. Mimo protestów naszych graczy, sędzia pozostał nieugięty, a karnego na gola zamienił skrzydłowy gości. Kolejne minuty to wyrównana rywalizacja obu ekip, jednak więcej szans na gole stwarzali sobie młodzi piłkarze z Bydgoszczy. Najlepszą okazję w drugiej połowie dla Akademii Piłkarskiej Reissa miał Leon Siemieńczuk, który z 30 metrów z rzutu wolnego trafił w spojenie bramki.

Mecz skończył się wynikiem 1:3 i po sześciu rywalizacjach zespół prowadzony przez Thomasa Rozworskiego zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem dziesięciu punktów.

Akademia Piłkarska Reissa U-17 – Chemik Bydgoszcz U-17 1:3 (1:2)

Bramki: Osuch (45+2.) – (17.), (43.), (52.)

Skład Akademii Piłkarskiej Reissa: Patryk Nyćkowiak – Diatta Ngabo, Jeremi Osuch, Szymon Łyskawa (57. Wojciech Słowiński), Mateusz Wolak (72. Hubert Augustyniak) – Aleks Bondyra (46. Mikołaj Falbierski), Tymon Włodarczak (81. Krzysztof Szalaty), Sebastian Krawczyk (85. Jakub Drożan), Oliwier Siuda (62. Patryk Paryzek), Filip Tonder – Leon Siemieńczuk

Akademia Piłkarska Reissa do lat 15

„Dobry mecz w naszym wykonaniu. Byliśmy naprawdę blisko, by pokonać Lechię Gdańsk na ich boisku, stworzyliśmy sobie mnóstwo okazji, ale niestety zabrakło nam skuteczności. Z przebiegu rywalizacji wydaje mi się, że graliśmy lepiej niż gospodarze, natomiast szanujemy ten punkt. Liczę, że to będzie taki punkt zwrotny dla nas w tym sezonie. Teraz dla nas bardzo ważny mecz i już tylko na nim się koncentrujemy.” – powiedział po spotkaniu trener zespołu Akademii Piłkarskiej Reissa do lat 15, Mateusz Kamiński.

Lechia Gdańsk U-15 – Akademia Piłkarska Reissa U-15 2:2 (1:1)

Bramki: (29.) (49.) – samobój (4.), Kuster (52.)

Skład Akademii Piłkarskiej Reissa: Krzysztof Burzak – Maksymilian Maćkowiak, Maciej Myszczyszyn, Wiktor Rajek, Dominik Strenciok, Jakub Ziółkowski, Mateusz Łożyński, Łukasz Kuster, Maksymilian Krzewiński (58. Bartosz Bartczak), Maciej Wojciechowski (58. Adam Moussa), Paweł Janowski (76. Fabian Stachowiak)