Dwie drużyny Akademii najlepszymi zespołami w Wielkopolsce!

25-04-2018, 08:19 Sukcesy Akademii

Do poniedziałkowych zwycięzców wojewódzkiego szczebla turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” dołączyli wczoraj podopieczni trenera Nikodema Brzęckiego! Reprezentanci Akademii Piłkarskiej Reissa z rocznika 2008 wraz ze starszymi kolegami z klubu już pakują walizki do Warszawy!

Po zdobyciu zwycięstwa na etapie wojewódzkim w turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” przez reprezentantów z Akademii Piłkarskiej Reissa z rocznika 2006, swoją równie wysoką pozycję na piłkarskiej scenie w Wielkopolsce, udokumentowali również ich młodsi koledzy – piłkarze Akademii z rocznika 2008. Wygrywając łącznie 7 meczów, zagwarantowali sobie udział w ogólnopolskim finale turnieju.

W fazie grupowej młodzi piłkarze z Akademii pokonali Orlik Kaźmierz 12:0, FOX Września 4:0 oraz zespół Warty Międzychód 12:0. W 1/8 finału podopieczni klubu Piotra Reissa zmierzyli się z drużyną Sokół Mieścisko, pokonując przeciwników 8:0.

W ćwierćfinale drużyna prowadzona przez trenera Nikodema Brzęckiego, zmierzyła się z SP Lubasz. Pokonując swoich rywali 8:0 zapewnili sobie miejsce w półfinale. Z każdą minutą zdobycie tytułu najlepszej drużyny w Wielkopolsce, coraz bardziej stawało się możliwe. 

Zawodnicy Akademii, pomimo trudnych warunków pogodowych pokonali w półfinale Football Academy - Leszno 9:0 i w finale Football Academy - Piła 2:0, tym samym gwarantując sobie miejsce w ogólnopolskim finale.

- Cieszę się z kolejnego sukcesu swoich podopiecznych, który jest owocem ciężkiej pracy, którą wspólnie wykonujemy od 3 lat. Po ubiegłorocznej pięknej przygodzie zakończonej końcowym triumfem w turnieju Deichmanna, tym razem z powodzeniem rywalizujemy w kolejnym turnieju, w którym biorą udział tysiące dzieci z całego kraju. Warto również dodać, że zawodniczka naszej drużyny - Małgosia Krawczyk doprowadziła swoją szkolną drużynę do 3. miejsca w turnieju dziewczynek, oraz zdobyła statuetkę najlepszej zawodniczki turnieju – podkreśla trener zespołu, Nikodem Brzęcki.

Rozgrywki obu drużyn Akademii rozpoczną się w najbliższy poniedziałek w Warszawie. Już dziś gorąco dopingujemy wychowanków Akademii Piłkarskiej Reissa, którzy na arenie ogólnopolskiej będą reprezentować Wielkopolskę. Trzymamy kciuki nie tylko za wygraną na Stadionie Narodowym w Warszawie, ale przede wszystkim za dobrą zabawę!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group