Dlaczego warto trenować regularnie?

03-07-2019, 11:02

Dla wielu sport jest jedynie dodatkiem do codziennego życia. Wyjście ze znajomymi na piłkę traktują bardziej jako formę jednorazowego zajęcia czasu w wakacje. To jednak wielka strata, mało rzeczy ma tak pozytywny wpływ na zdrowie człowieka jak aktywność fizyczna. Dlaczego więc warto trenować regularnie?

Zdrowie to najważniejsza wartość dla większości ludzi. Sport jest idealnym wzmocnieniem dla naszego organizmu, a w szczególności dla jego kluczowego organu - serca. Wysiłek zwiększa nasze tętno co przyspiesza bicie mięśnia sercowego. Ten z kolei musi przystosować się do wzmożonej pracy i wzmacnia swoją odporność. Jest to ważne w kontekście profilaktyki chorób układu krwionośnego, zmniejsza możliwość udaru czy zawału. 

Kolejnym bardzo pożądanym efektem uprawiania sportu jest poprawa ogólnego samopoczucia. Aktywność fizyczna długoterminowo redukuje hormon stresu - kortyzol, a podczas samego treningu zwiększa poziom serotoniny w organizmie, która odpowiada za nasze szczęście. Jeśli mierzycie się z jakimiś osobistymi problemami, sport będzie na pewno skuteczną pomocą. 

Ostatnim elementem niekwestionowanych zalet regularnego treningu jest rozwój naszej pewności siebie i konsekwentnego zachowania. Kiedy uprawiamy sport 4-5 dni w tygodniu musimy odpowiednio zaplanować nasz dzień i poświęcić na niego odpowiednią ilość czasu. To z kolei przełoży się na inne aspekty naszego życia i nauczy nas konsekwentnego wykonywania zadań. Z czasem zaczniemy również zauważać zmiany w naszym ciele - szczupła i umięśniona sylwetka to klucz do pewności siebie i zdrowej relacji umysł-ciało. 

Jeśli chcesz zapisać swoje dziecko na treningi piłki nożnej to odwiedź naszą stronę www.akademiareissa.pl. Duża ilość oferowanych lokalizacji na pewno ułatwi utrzymanie regularności treningów!

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group