Treningi Piłkarskie Dla Początkujących

Na treningi Akademii Reissa mogą przyjść dzieci od 3 do 17 roku życia. Mają możliwość uczestniczenia w zajęciach raz lub dwa w tygodniu. To już pierwszy krok do budowania zdrowych nawyków u dziecka!

Zajęcia piłkarskie stanowią ciekawe uzupełnienie do lekcji wychowania fizycznego w szkole. Wykwalifikowana kadra trenerska Akademii dba nie tylko o rozwój sportowy, ale również psychiczny, aby dziecko mogło szlifować swoje mocne strony.

Wszystkie działania Akademii skupiają się na jednym, najważniejszym aspekcie - zdrowiu i szczęściu dziecka. Ponadto każdy nowy zawodnik otrzyma od nas pakiet na start:

  • 2 zapoznawcze treningi,
  • rezerwację miejsca w grupie treningowej,
  • opiekę klubowych specjalistów, w tym m.in. fizjoterapeuty, dietetyka,
  • ubezpieczenie NNW,
  • udział w turniejach m.in.: Reiss Cup, WLLP,
  • dostęp do treningów online, dzięki czemu zawodnik rozwija się kompleksowo, nie tylko na treningach, ale również w domu.

Kliknij tutaj, aby się zarejestrować!

Oprócz powyższych zalet, w ABONAMENT treningów wpisuje się wiele KORZYŚCI dla dziecka!

Przede wszystkim dziecko buduje swoją pewność siebie i samodzielność. Zawodnik musi dostosowywać się do zasad, które obowiązują podczas zajęć i zostały ustalone przez trenera, dzięki temu uczy się organizacji i punktualności.

Dziecko kształci także swoją wytrzymałość i dobrą koordynację ruchową. Ma zapewnione odpowiednie ćwiczenia, które pozwalają podnosić umiejętności i zdobywać wyższy poziom na zajęciach. W dodatku dziecko buduje relacje z rówieśnikami. 

Treningi na lokalizacji to świetna okazja, żeby Twoja pociecha mogła poznać dzieci w swoim wieku, które podzielają sportową pasję.​

Jak zapisać dziecko na treningi?

Umożliwiamy 2 bezpłatne, zapoznawcze treningi, tak, by każdy zawodnik mógł przekonać się do sztabu trenerskiego i formy treningów. W Akademii najważniejszy jest młody zawodnik, dlatego każdy trening jest dostosowany do możliwości i grupy wiekowej piłkarza.

Zapis dziecka na zajęcia jest bardzo prosty i łatwy w obsłudze. Wystarczy zarejestrować się pod tym linkiem, gdzie wypełnia się podstawowe informacje kontaktowe i wybiera zajęcia w konkretnej lokalizacji!

Po rejestracji, na adres mailowy trafiają wszelkie informacje dotyczące treningów i rozliczeń.

Co przygotować na pierwszy trening?

Najlepiej przybyć na miejsce ok. 15 min przed rozpoczęciem treningu! Strój sportowy należy dostosować do obiektu, gdzie odbywają się treningi Akademii.  Jeśli trening odbywa się na hali, dziecko powinno być ubrane w koszulkę, spodenki, getry oraz obuwie piłkarskie.

W przypadku treningu na zewnątrz, strój należy dostosować do warunków atmosferycznych. W przypadku deszczu lub chłodu należy założyć ciepłe okrycie (kurtkę, dres, czapkę itd.).

Przypominamy także o wodzie niegazowanej (przynajmniej 0,5 l). Szczegółowe informacje na temat przygotowania do pierwszego treningu znajdziesz tutaj!

Kategorie wiekowe w Akademii Piłkarskiej Reissa:

Grupa A - najmłodsi - (Skrzaty)

W tej kategorii wiekowej piłkarze mają przede wszystkim poznać piłkę za pomocą ogólnych zadań ruchowych. Treningi najczęściej przeprowadzane są w formie ćwiczeń oswajających z futbolówką – zabaw i gier. Na razie jest zbyt wcześnie, żeby zawodnicy uczyli się taktyki.

Na zajęciach wykorzystywane są bramki namiotowe – odpowiednie dla dzieci w tym wieku. Główną umiejętnością doskonaloną podczas tego etapu treningu jest motoryka gry.

Grupy B1, B2 - (Żaki, Orliki)

Podczas kolejnego etapu kariery, zawodnicy dalej pracują nad rozwojem koordynacji i motoryki. Uczą się jak radzić sobie na boisku poprzez grę na coraz większych powierzchniach boiska. Podczas niej przyswajają ogólne umiejętności techniczne, a także poprawiają sprawność ruchową.

Grupa C - (Młodziki)

Eksperci uważają, że dzieci mogą najwięcej nauczyć się w wieku od 10 do 12 lat. W tym okresie piłkarze najszybciej chłoną przekazywane im rozwiązania. Wówczas są w stanie rozpocząć naukę trudniejszych elementów technicznych, jak np. przewrotka. Na pierwszy plan wysuwa się szkolenie indywidualne (gra 1 na 1). Wprowadzane są także podstawowe zasady taktyczne. Umiejętności doskonalone podczas treningu: technika, motoryka gry, taktyka.

Grupa D - (Trampkarze)

W tym wieku nas następuje większa specjalizacja pod kątem poszczególnych pozycji na boisku. Bardzo ważny jest trening pod kątem techniczno-taktycznym. Oprócz niego duży nacisk kładzie się na przygotowanie kondycyjne. Umiejętności doskonalone podczas treningu: technika, motoryka gry, taktyka.

Junior Młodszy

Jest to ostatni etap młodzieżowego szkolenia w naszym klubie. Juniorzy młodsi skupiają się na udoskonalaniu nabytych wcześniej umiejętności. Osiągnięcie odpowiedniego poziomu wytrzymałości kondycyjnej pozwoli na płynne przejście do rozgrywek piłkarskich na szczeblu seniorskim.

Kliknij tutaj, aby się zarejestrować!

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl