Niedosyt po remisie

29-08-2021, 13:48 Sukcesy Akademii

W niedzielę o 12:00 na boisku w Opalenicy, Akademia Piłkarska Reissa podejmowała JACADEMY Bydgoszcz w drugiej kolejce rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Pomarańczowi zremisowali z przyjezdnymi 2:2, a bramki dla Akademii zdobywali Wiktor Rajek oraz Łukasz Kuster.

Do meczu drugiej kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15, piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa przystępowali z jednym punktem po remisie z Radunią Stężyca. Teraz na własnym obiekcie podopieczni Mateusza Kamińskiego podejmowali JACADEMY Bydgoszcz. Już w pierwszej minucie gospodarze mieli swoją okazję, ale świetną interwencją popisał się golkiper przyjezdnych. Chwilę później kontrę wyprowadzili goście i po zamieszaniu w polu karnym zdobyli bramkę otwierającą wynik.

Kolejne minuty rywalizacji to akcje podbramkowe Akademii, ale żadna z nich nie zakończyła się golem. Świetne okazje tworzyli sobie ofensywni zawodnicy pomarańczowych, ale zdecydowanie brakowało skuteczności i zimnej krwi w polu karnym rywali. W 37. minucie z kontrą wyszli goście i zmienili wynik konfrontacji na 0:2. Na przerwę młodzi piłkarze trenera Mateusza Kamińskiego schodzili z dwubramkową stratą.

W przerwie opiekun gospodarzy musiał zdecydować się na zmianę golkipera ze względu na kontuzje Norberta Lechniaka. Po dwóch minutach złapaliśmy kontakt. Wiktor Rajek pokonał bramkarza gości silnym strzałem z prawej strony pola karnego. W kolejnych momentach rywalizacji młodzi gracze Akademii nie schodzili z połowy rywali i raz za razem zagrażali bramce przeciwników. Kolejne okazję wydawały się stuprocentowymi, ale w dalszym ciągu brakowało spokoju w wykończeniu.

Po kwadransie drugiej części gry było już 2:2, świetnym prostopadłym podaniem popisał się Rajek, a Kuster strzałem podcinką umieścił piłkę w bramce. Następne minuty należały do Akademii Piłkarskiej Reissa, jednak żadna sytuacja nie zakończyła się golem. W ostatniej akcji podopieczni trenera Kamińskiego obili jeszcze słupek drużyny przeciwnej. Mecz zakończył się remisem 2:2, mimo optycznej przewagi gospodarzy w całym pojedynku.

Akademia Piłkarska Reissa U-15 – JACADEMY Bydgoszcz U-15 2:2  (0:2)

Bramki: Rajek (42`) Kuster (55`) - (2`) (37`)

Skład Akademii Piłkarskiej Reissa: Norbert Lechniak (41` Krzysztof Burzak) – Maksymilian Krzewiński (64` Adam Moussa), Maciej Myszczyszyn, Maksymilian Maćkowiak, Jakub Ziółkowski (37` Bartosz Śledź) – Wiktor Rajek, Maciej Wojciechowski (69` Michał Smoczyński), Dominik Strenciok (41` Bartosz Bartczak), Mateusz Łożyński – Łukasz Kuster, Paweł Janowski (80` Fabian Stachowiak)