Kolejny awans drużyny APR do Centralnej Ligi Juniorów PZPN!

30-11-2018, 15:31 Sukcesy Akademii

Po sobotnim awansie do CLJ drużyny U-17 trenera Macieja Palki, przyszedł czas na kolejne świętowanie! W środę podopieczni trenerów Mateusza Kamińskiego i Thomasa Rozworskiego odwrócili losy pierwszego spotkania z CWKS MUKS Zawisza Bydgoszcz i w rewanżu rozgromili rywala 5:1, tym samym zapewniając sobie promocję do CLJ rocznika U-15!

- Emocje były wyczuwalne zarówno u zawodników jak i całego sztabu.  To pewnego rodzaju stres, ale staraliśmy się przekształcić to w pozytywną i motywującą energię – komentuje dwumecz trener Mateusz Kamiński.

Droga drużyny do baraży z CWKS MUKS Zawiszą Bydgoszcz rozpoczęła się od wygranej w I Lidze Wojewódzkiej Trampkarza C1. Następnie przyszedł czas na pierwsze pojedynki o Mistrzostwo Wielkopolski. Na drodze Akademii Piłkarskiej Reissa stanęła drużyna Górnika Konin, która nie okazała się wymagającym rywalem. W pierwszym meczu zwyciężyliśmy, aż 10:0 a w rewanżu na tablicy końcowej widniał wynik 4:2. Ostatnim etapem była wspomniana wcześniej rywalizacja z zespołem z Kujaw. Pierwszy pojedynek ostudził zapędy zawodników Akademii, gdyż po końcowym gwizdku, drużyna opuszczała boisku na tarczy, przegrywając spotkanie 2:1. Można przypuszczać, że negatywny rezultat pierwszego meczu, podziałał na zawodników mobilizująco. W rewanżu, Akademia Piłkarska Reissa nie pozostawiła złudzeń, pewnie wygrywając spotkanie 5:1!

Awans drużyny do Centralnej Ligi Juniorów PZPN jest niewątpliwym sukcesem sportowym Klubu! Jak trener zapatruję się na grę w tej klasie rozgrywkowej?

- Dla nas to możliwość rywalizacji z najlepszymi akademiami w tej części polski i możliwość dalszego rozwoju dla naszego zespołu!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"