Bardzo ważne zwycięstwo z Wartą!

28-08-2021, 13:53 Sukcesy Akademii

W sobotę, w drugiej kolejce rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów, Akademia Piłkarska Reissa rywalizowała w Poznaniu z miejscową Wartą. Pomarańczowi mimo, że przegrywali po pierwszej części gry, to ostatecznie wygrali 3:1 po bramkach Leona Siemieńczuka,Mikołaja Falbierskiego i Filipa Tondra. Tym samym zawodnicy trenera Thomasa Rozworskiego mają na swoim koncie komplet punktów!

W drugim meczu rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów do lat 17 zespół Akademii Piłkarskiej Reissa grał z Wartą Poznań. Do tego meczu pomarańczowi przystępowali z 3 oczkami w ligowej tabeli, z kolei „Zieloni” przystępowali do rywalizacji bez zdobyczy punktowej. Pierwsze dziesięć minut odbyło się bez większych sytuacji bramkowych, potem do głosu doszli zawodnicy trenera Thomasa Rozworskiego. Raz za razem młodzi piłkarze pomarańczowych strzelali na bramkę gospodarzy i do 32. minuty oddali ponad 10 prób, z czego jeden obił prawą część obramowania.

Chwilę potem napastnik Akademii oddał strzał z 30 metrów z rzutu wolnego, ale świetną interwencją popisał się golkiper Warty. Nagle akcja przeniosła się na drugą stronę boiska i w swojej drugiej okazji „Zieloni” zamienili ją na gola. Do przerwy żadna z ekip nie potrafiła już zagrozić i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Warty.

Druga połowa nie mogła się lepiej zacząć dla Akademii Piłkarskiej Reissa. W ciągu minuty piłkarze pomarańczowych zdobyli DWIE BRAMKI! Najpierw z rzutu karnego bramkę zdobył Leon Siemieńczuk, a chwilę później w sytuacji sam na sam golkipera gospodarzy przelobował Mikołaj Falbierski, któremu świetnie asystował Tonder! W 51. minucie prowadziliśmy z Wartą Poznań na Golęcinie 2:1.

Na pół godziny przed końcem rywalizacji po strzale z pola bramkowego świetną interwencją popisał się Nyćkowiak. Dosłownie sekundy później, rzut karny mieli gospodarze, ale i z tym uderzeniem poradził sobie golkiper pomarańczowych. Spotkanie się wyrównało, ale nadal groźne okazje stwarzały obie ekipy. Ostatni kwadrans należał do „Zielonych”, mieli optyczną przewagę, ale dzięki dobrej obronie i przesuwaniu młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa nie dali strzelić gola rywalom. W ostatniej minucie Filip Tonder do pustej bramki skierował piłkę i ustalił wynik spotkania na 3:1!.

Trzy punkty wędrują zatem do ekipy trenera Thomasa Rozworskiego i po dwóch konfrontacjach zawodnicy trenujący na co dzień w Opalenicy posiadają komplet oczek!

Warta Poznań U-17 – Akademia Piłkarska Reissa U-17 1:3 (1:0)

Bramki: (34`) – Siemieńczuk (50`), Falbierski (51`), Tonder (91`)

Skład Akademii Piłkarskiej Reissa U-17: Patryk Nyćkowiak – Ngabo Diatta (76. Wojciech Słowiński), Szymon Łyskawa, Jeremi Osuch, Mateusz Wolak – Aleks Bondyra (46. Brajan Szymański), Filip Tonder, Oliwier Siuda (46. Tymon Włodarczak), Sebastian Krawczyk (65. Hubert Augustyniak), Mikołaj Falbierski (68. Filip Myszkowski) – Leon Siemieńczuk(85. Kacper Malinowski)