Awans do Ligi Makroregionalnej U-19 PZPN!

30-11-2020, 16:57 Sukcesy Akademii

W rundzie jesiennej sezonu 2020/21 zespół Juniora Starszego rywalizował w I lidze wojewódzkiej. Zaangażowanie i dobra praca na treningach, duża chęć rywalizacji oraz współpraca z zespołem Seniorów przełożyła się na końcowy sukces. Podopiecznym trenera Piotra Przewoźnego udało się zgromadzić 29 punktów (9 zwycięstw, 2 remisy, 2 porażki), co zapewniło 2 miejsce w lidze i prawo do gry w barażach. W dwumeczu barażowym pokonaliśmy Kanię Gostyń 7:3 (2:3, 5:0), dzięki czemu w rudzie wiosennej będziemy występować w Lidze Makroregionalnej U-19. Najskuteczniejszymi zawodnikami zespołu Juniora Starszego w rundzie jesiennej byli Jan Nowak i Mateusz Natyna, ale warto podkreślić, że na sukces pracował cały zespół!

- Dobrze przepracowany okres przygotowawczy i ciągłe zaangażowanie zawodników w proces treningowy daje oczekiwane efekty. Naszymi celami były awans do Ligi Makroregionalnej oraz przygotowanie zawodników do gry w zespole seniorów. Bardzo mnie cieszy, że oba cele udało się zrealizować. Jest to dla nas mobilizacja do dalszej, jeszcze cięższej pracykomentuje trener Piotr Przewoźny.

Warto dodać, że jest to trzeci rok z rzędu, kiedy zawodnicy Akademii Piłkarskiej Reissa z roczników 2002 i 2003 uzyskują awans na poziom centralny!

2018 - awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17
2019 - awans do Ligi Makroregionalnej U-19
2020 - awans do Ligi Makroregionalnej U-19

Gra w Lidze Makroregionalnej U-19 to szansa na kolejny krok w rozwoju naszych zawodników poprzez możliwość rywalizacji z najlepszymi zespołami w Polsce!

- Awans do Ligi Makroregionalnej U-19 PZPN był jednym z celów postawionych zawodnikom przed sezonem. Gra w rundzie wiosennej na poziomie centralnym pozwoli przygotować kolejnych zawodników do gry w drużynie seniorów. Warto zaznaczyć, że w trakcie minionej rundy, dzięki bardzo dobrej grze w drużynie juniorów na początku sezonu, 3 zawodników otrzymało szansę gry w pierwszym zespole i w drugiej części rundy jesiennej stali się podstawowymi zawodnikami Seniorów dodaj Maciej Palka, trener zespołu Seniorów, koordynujący współpracę między pierwszym zespołem a drużyną Juniorów Starszych.

Liga Makroregionalna U-19 działa na tej samej zasadzie, co Centralne Ligi Juniorów U-15 i U-17. Tak więc w rundzie wiosennej będziemy rywalizować z zespołami z województwa pomorskie, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Liga Makroregionalna jest zapleczem ogólnopolskiej Centralnej Ligi Juniorów U-18.

Sztab szkoleniowy zespołu Juniora Starszego:

Piotr Przewoźny – I trener

Jędrzej Nawrocki – II trener

Maciej Palka – koordynator zespołu seniorów i juniorów starszych

Bartosz Kubaszewski - trener przygotowania motorycznego/fizjoterapeuta

Maciej Czubak – manager drużyny seniorów i juniorów starszych

Daniel Opaska – trener bramkarzy


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"