Awans do CLJ U-15! Poznaj drogę na szczyt!

27-11-2019, 11:29 Sukcesy Akademii

Wczorajsza wygrana Akademii Piłkarskiej Reissa 2005 z Chojniczanką Chojnice zapewniła podopiecznym Mateusza Kamińskiego i Thomasa Rozworskiego awans do prestiżowych rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-15 i była ukoronowaniem  ich drogi na szczyt! Czy trasa była dla nich wyboista? Czy wręcz przeciwnie - okazała się autostradą do sukcesu? Przeczytaj więcej i dowiedz się , jak narodził się awans do CLJ w wykonaniu Akademii Piłkarskiej Reissa!

- Bardzo się cieszymy z awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-15! Jesteśmy bardzo dumni z chłopaków i wiemy, że ten sukces jest efektem tylko i wyłącznie ciężkiej pracy całego zespołu zaznacza trener Mateusz Kamiński.

Walka o CLJ rozpoczęła się 15 sierpnia, kiedy wygranym meczem z Nielba Wągrowiec zainaugurowaliśmy marsz o zwycięstwo w Lidze Wojewódzkiej Trampkarz C1. W 14 kolejkach zdobyliśmy aż 40 punktów i zajęliśmy 1 miejsce w tabeli. Statystyki są tym bardziej okazałe, gdyż nie przegraliśmy żadnego meczu, tylko jeden zremisowaliśmy, a w pozostałych 13-nastu mogliśmy dopisać do naszego dorobku po 3 punkty. Po pokonaniu w ostatnie kolejce 5:1 zespołu Lecha Poznań, przyszedł czas na przygotowania do rywalizacji o CLJ w I rundzie barażu na szczeblu wojewódzkim z Górnikiem Konin. W pierwszym spotkaniu z tym rywalem, które odbyło się 13 listopada, odnieśliśmy bardzo pewne zwycięstwo 8:0.  W rewanżu znów okazaliśmy się lepsi, wbijając Górnikowi 12 bramek i zachowując czyste konto. Podopieczni trenerów Mateusza Kamińskiego i Thomasa Rozworskiego nie mogli jednak spocząć na laurach, gdyż czekał na nich najważniejszy dwumecz w tym sezonie, czyli ostateczna walka o CLJ z Chojniczanką Chojnice! Nie podlega wątpliwości, dlaczego to nasz zespół będzie reprezentował województwo w tych rozgrywkach! W obu spotkaniach z Chojniczanką Chojnice pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony, wygrywając baraż 11:3 (6:2 w pierwszym meczu i 5:1 w drugim)!

- Występy w Centralnej Lidze Juniorów będą dla moich piłkarzy niezwykle cennym doświadczeniem! Już zaczynamy nasze przygotowania do wiosennych meczów, zagramy sporo gier kontrolnych z wymagającymi rywalami, żeby dalej rozwijać umiejętności i robić postępypodkreśla trener Thmomas Rozworski.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"