Alan Szkudlarek ustanowił rekord Polski w beep test

26-09-2022, 13:41 Akademia po godzinach

Alan Szkudlarek z Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan w piątek na obiektach Lecha Poznań podczas Turnieju EKSTRA Talent, który połączony jest z testami sprawnościowymi ustanowił młodzieżowy rekord Polski w beep test.

Alan szkudlarek

Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan od kilku lat na zaproszenie Fundacji Ekstraklasy, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Akademii Lecha Poznań uczestniczy w projekcie „Ekstra Talent”, którego zwieńczeniem jest turniej na obiektach mistrza Polski połączony z testami sprawności: zwisie na ugiętych rękach, biegu wahadłowym 10 x 5 metrów oraz w biegu wytrzymałościowym tzw. beep test. Wyniki testów odbywających się według ogólnoeuropejskiego wzoru EUROFIT,  zapisywane się w Narodowej Bazie Talentów prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W projekcie co roku uczestniczą wszystkie kluby PKO BP Ekstraklasy.

Niezwykłym wyczynem popisał się podczas testów Alan Szkudlarek. W trakcie tegorocznego biegu wytrzymałościowego ustanowił młodzieżowy rekord Polski, który od piątku, 24 września 2022 roku wynosi 136 odcinków. Poprzedni wynik wynosił 122 i należał do piłkarza Zagłębia Lubin. Należy wspomnieć, że Alan rok temu w rywalizacji ze starszymi kolegami również okazał się najlepszy w Wielkopolsce i już wtedy był bliski spełnienia swojego marzenia.

- Na ostatnich odcinkach nie wiedziałem, która to już próba, ale trener Tomek cały czas był obok mnie, biegł ze mną i mobilizował mnie do kolejnych odcinków, za co jestem mu wdzięczny... Gdzieś słyszałem jakby echo kolegów z drużyny krzyczących „Alan, Alan…”, ale wysiłek był tak duży, że na ostatniej prostej nic nie widziałem i padłem ze zmęczenia - mówił po biegu Alan.

Radości z nowego rekordu nie ukrywał twórca projektu „Ekstra Talent” trener Tomasz Zabielski z Fundacji Ekstraklasy. - Wynik Alana robi olbrzymie wrażenie i może być dużą motywacją dla wszystkich innych uczestników projektu - dzięki Ekstra Talent możemy docierać do tak utalentowanych zawodników. Życzymy mu jak największych sukcesów i mamy nadzieję, że będzie się dalej rozwijał. Trzymamy kciuki - mówi Zabielski.

Niespodziewanie w turnieju zwyciężyła drużyna AP Ostrzeszów, która w finale po rzutach karnych pokonała Polonię Leszno. Ostrzeszowianie jedyną porażkę w turnieju doznali w fazie grupowej właśnie z zespołem AP Reissa Kościan 0:5, a podopieczni Tomasza Woźniaka zostali sklasyfikowani na piątym miejscu - odpadli w ćwierćfinale po rzutach karnych. Powiat kościański w turnieju reprezentował jeszcze PKS Racot, który zakończył udział na fazie grupowej. Po raz pierwszy w historii projektu odbył się również turniej dziewczynek, w którym zagrał PKS Racot, a Zosia Mikołajczak została najlepszą piłkarką w teście zwisu na drążku.

- Mam przyjemność pracować z Alanem od przedszkola i cieszę się, że wspólna i systematyczna praca przyniosła tak historyczny wynik dla gminy Kościan. Alan to również zawodnik kadry Wielkopolskiego ZPN, który jest objęty indywidualną ścieżką rozwoju, aby w przyszłości trafił do Szkoły Mistrzostwa Sportowego APR, a następnie naszych zespołów w Centralnej Lidze Juniorów. Ten sukces bardzo cieszy, ale wspólnie ciężko pracujemy na zrealizowanie jego sportowych marzeńmówi trener i koordynator, Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Przypomnijmy, że występy zespołów Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan w rozgrywkach dziecięcych i młodzieżowych są możliwe dzięki wsparciu: Urząd Miejski Kościana, Powiat Kościański, Gmina Kościan, MOSiR Kościan i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl