Wystartowała Akademia w Pile. Ponad 70 zawodników na pierwszym treningu!

09-03-2014, 10:30

W piątek, 28. lutego swoje pierwsze treningi pod okiem doświadczonych trenerów z Akademii Piłkarskiej Reissa rozpoczęli młodzi sportowcy z Piły. W zajęciach wzięło udział ponad 70 - przepełnionych entuzjazmem i chęcią do gry dzieci. Treningi odbyły się w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy ul. Teatralnej 1.

Coraz większa popularność naszego klubu zachęca nas do tego, by otwierać nowe lokalizacje. Bardzo się cieszę, że pierwszy trening w Pile spotkał się z tak wielkim zainteresowaniem. Widzę naprawdę duży potencjał u dzieci, które pojawiły się dziś na zajęciach. Ćwiczenia z piłką, które początkowo sprawiały im trudności, już po chwili wykonywały bez żadnych trudności. Będziemy starali się urozmaicać każdy trening, tak by  nasi zawodnicy czerpali jak najwięcej radości z uprawiania sportu. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby adepci Akademii mogli rozwijać swoje pasje - mówi koordynator lokalizacji, Michał Górniak.

 

Trening przeprowadzony został w 3 grupach wiekowych: roczniki 2010-2008, 2007-2004 oraz roczniki 2003 i starsze.
- Podział zawodników według roku urodzenia jest bardzo ważny, gdyż pozwala na dostosowanie poziomu trudności ćwiczeń treningowych do predyspozycji wynikających z wieku dziecka – opowiada Bartosz Kujawa.

 

nauka gry w piłkę nożną                          

 

Do grona zawodników Akademii w Pile wciąż może dołączyć każde dziecko, zarówno chłopcy jak i dziewczynki już od 4. roku życia.
Wiele klubów już na starcie prowadzi selekcje i odrzuca dzieci, które nie mają dziś umiejętności czy odpowiedniej sylwetki, to jest duży błąd. My wiemy, że warto pracować z takimi osobami, gdyż niewykluczone, że to właśnie one już za kilka lat zrobią największe postępy. Chcemy dać szans wszystkim - zarówno tym mieszkającym w dużych miastach, jak i tym z mniejszych miasteczek - opowiada Dyrektor ds. Sportu, Marek Pawłowski.

 

Następny trening już w piątek 7.03.2014 !

Harmonogram:

•    Roczniki 2010-2008 godz. 17:00
•    Roczniki 2007-2004 godz. 18:00
•    Roczniki 2003 i starsze godz. 19:00

Miejsce: Hala Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile ul. Teatralna 1.
Zapisy na stronie www.akademiareissa.pl


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"