Obóz to czas na budowanie zgranej ekipy!

27-10-2014, 15:49

Obóz sportowy to nieodłączny element szkolenia. Atuty wyjazdów to przede wszystkim korzyści związane z rozwojem umiejętności piłkarskich oraz integracja zawodników. Jak podkreślają trenerzy Akademii - ważne, by na zgrupowania jeździły całe drużyny, bo jest to najlepsza lekcja koleżeństwa, solidarności i współpracy.
A zgranie zawodników zespołu jest najważniejszym elementem w grze i kluczem do sukcesu.

 

 

Aspekty sportowe

 

Podczas kilkudniowego zgrupowania, zawodnicy odbywają minimum 12 jednostek treningowych i przepracowują jeden mikrocykl (jest to równoznaczne z 2 miesiącami standardowych treningów na lokalizacji). Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu treningów, zawodnicy robią bardzo szybko postępy, nie odczuwając przy tym zmęczenia, spowodowanego duża ilością zajęć sportowych.

 

- Na obozie młodzi piłkarze doskonalą swoje umiejętności w sposób bardziej efektywny. Dzięki dużej intensywności zajęć trenerzy mogą skupić się na kształceniu tych elementów, z którymi podopieczni sobie nie radzą lub mają problemy. Poza tym takie treningi ponoszą także ogólną wydolność organizmu. Obóz to świetne przygotowanie do przyszłej kariery i każdy zawodnik powinien doświadczyć to na własnej skórze -  mówi założyciel Akademii, Piotr Reiss.

 

Zgrupowania stanowią również doskonałe podsumowanie całorocznej pracy na treningach. Dla kadry szkoleniowej -  jest to dobry okres do weryfikacji postępów, jakie zrobili zawodnicy w ostatnim czasie. Dla zawodników - okazja do konfrontacji z innymi zawodnikami
i ocenienia własnych umiejętności na tle innych.

 

 
Aspekty integracyjne

 

Wspólne obozy przede wszystkim integracja całej drużyny – zgrupowanie to doskonały czas na budowanie poczucia jedności w zespole i naukę prawidłowej komunikacji między zawodnikami i trenerem. Co to tak naprawdę oznacza?

 

- Obozy jednoczą zespół i nie można ich porównać do standardowych treningów. Piłkarze podczas zgrupowania, oprócz indywidualnego rozwoju uczą się współpracy i tworzą dobrą atmosferę w drużynie, która procentuje na treningach i meczach Akademii. Co więcej, zgranie zawodników daje poczucie stabilności i równowagi w zespole - mówi Marek Pawłowski, Dyrektor ds. Sportu.

                                                 

- W drużynie, w której wszyscy sportowcy czują się dobrze i wiedzą, że mogą na siebie nawzajem polegać o wiele łatwiej osiągnąć sukces. Kluczowym elementem jest również bliska więź trenera z podopiecznymi. Obóz to czas na budowanie zgranej ekipy!  - dodaje trener, Bartosz Kujawa.

 

 

Dlaczego warto?

 

  • Duża intensywność treningów = możliwość szybkiego rozwoju
  • Integracja - obozy sportowe jednoczą każdą drużynę
  • Kształtowanie cech osobowości, takich jak: samodzielność, umiejętność radzenia sobie w trudnej sytuacji
  • Znakomite przygotowanie do piłkarskiej kariery

Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"