Turniej Reiss Cup 2022. Co rodzic powinien wiedzieć?

02-11-2022, 11:11

Wkrótce startujemy z cyklem mikołajkowych turniejów Reiss Cup! To wielkie wydarzenie sportowe, o którym się mówi w całej Wielkopolsce. Najbliższe tygodnie będą pełne piłkarskich emocji, goli, zabawy, nagród i motywacji. Czy Twoje dziecko uczestniczyło już w turniejach piłkarskich Akademii, czy będzie to jego sportowy debiut? Co rodzic powinien wiedzieć o tych rozgrywkach?

Reiss Cup APR

Początek turniejowej przygody!

Jeśli Twoja pociecha niedawno dołączyła do pomarańczowej rodziny, to naturalne, że treningi i wydarzenia sportowe wywołują wiele emocji w Waszej rodzinie. Każdy rodzic pragnie, aby dziecko mogło rozwijać swoje umiejętności, a przy tym miało mnóstwo frajdy. Doskonałym połączeniem tych wartości jest Reiss Cup. Na czym polega ten turniej?

- W rozgrywkach udział może wziąć zawodnik Akademii z każdej kategorii wiekowej.

- Najmłodsi podopieczni naszego klubu mają zapewnioną szczególną opiekę, gdyż oni dopiero uczą się odnajdywać w turniejowym świecie. Skrzaty i Żaki będą odkrywać zasady gry fair-play, integrować się z dziećmi z innych lokalizacji i cieszyć się każdą próbą strzelenia gola.

- Każdy zawodnik zostanie nagrodzony medalem za odwagę i chęć rozwijania się w obszarze sportowym.

Sprawdź harmonogram Turnieju

Co daje dziecku uczestnictwo w rozgrywkach sportowych?

Każdemu młodemu sportowcowi przed meczem towarzyszy wachlarz emocji. W tym przypadku może pojawić się niemały stres, co jest zupełnie normalne. Adept Akademii uczy się radzić sobie z obawami i stara się z nimi zmierzyć. Jakie korzyści płyną z czynnego udziału w takim wydarzeniu?

- Więcej niż jeden mecz! Uczestnicy turnieju będą brali udział w kilku rozgrywkach. W Turnieju ważna jest zespołowość. Wielokrotnie mogliśmy obserwować na wydarzeniach piłkarskich, że wzajemna motywacja i dobra komunikacja z zawodnikami z drużyny może doprowadzić do sukcesu.

- Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Będąc częścią drużyny, dziecko uczy się brania odpowiedzialności za swoje czyny, ale także za czyny współzawodników. Młody piłkarz poznaje mocne i słabe strony swoich kolegów i koleżanek i dzięki temu może wykorzystać je, aby zdobyć przewagę.

- Sumienność na medal! Kolejną ważną umiejętnością, którą zdobywają młodzi zawodnicy to uważne wykonywanie poleceń od trenera i podporządkowywanie się jego zasadom. Na turnieju jest bardzo dużo uczestników, obowiązuje konkretny harmonogram wydarzenia, a także zasady funkcjonowania eventu. Ważne jest, aby młody piłkarz pamiętał, że musi być posłuszny swojemu sportowemu nauczycielowi.

- Dekalog kibica. Podczas turnieju obecni są rodzice, co jest szczególnym wydarzeniem dla dziecka. Opiekunowie mają okazję, aby zobaczyć swojego małego sportowca w pełnej krasie i dzielić z nim frajdę z uczestnictwa w turnieju. Niekiedy dziecko może się stresować pobytem rodziców na turnieju, dlatego warto przypominać pociesze, że oni są po to, aby ją wspierać, a nie oceniać grę.

- Wygrana to nie wszystko! Ważne jest, aby rodzic utwierdzał w tym przekonaniu swoją pociechę. Dziecko ma prawo popełniać błędy, w końcu to jego pierwsze kroki na sportowej ścieżce. Celem turnieju nie jest wygrana, a właśnie doświadczanie futbolowych emocji i oswajanie się z turniejowymi wyzwaniami.

Kiedy gra moje dziecko?

Dziecko oprócz powyższych korzyści, zdobędzie pewność siebie i pozna nowych rówieśników. Jesteśmy pewni, że nasi adepci będą się doskonale bawić podczas tegorocznych rozgrywek Reiss Cup, a turniejowe wspomnienia zostaną z nimi na długo!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"