Trwają rozgrywki WZPN i PZPN - podsumowanie dotychczasowych osiągnięć drużyn AP Reissa

09-05-2024, 13:18

Ligowe zmagania powoli docierają do końca. Już niedługo dowiemy się, która z drużyn awansuje na kolejny szczebel rozgrywek. Prześwietlimy sytuacje drużyn Akademii Piłkarskiej Reissa w poszczególnych rocznikach.

Walka w elicie - SMS AP Reissa Opalenica i udział w Centralnej Lidze Juniorów

Aktualnie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w swojej kategorii wiekowej grają zawodnicy z Opalenicy. Odnotowują bardzo dobre wyniki w Centralnej Lidze Juniorów U15 i aktualnie zajmują czwartą lokatę w grupie B. Na tę chwilę mają cztery zwycięstwa, dwa remisy i czteru porażki.

 

Liga Profesjonalna B1 - w walce o udział w barażu o CLJ U17

Jedyną drużyną, która reprezentuje Akademię Piłkarska Reissa w walce o CLJ U17 jest AP Reissa Poznań. Drużyna ze stolicy Wielkopolski jest aktualnie wiceliderem, a do pierwszej drużyny traci zaledwie trzy oczka. Taki rezultat wciąż pozwala marzyć i wierzyć w udział w barażu o awans do Centralnej Ligi Juniorów U17. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze siedem kolejek! Póki piłka w grze wszystko jest możliwe.

 

Liga Profesjonalna C1 - wysokie miejsca drużyn z Akademii

W Lidze Profesjonalnej w kategorii C1 reprezentują nas aż dwa zespoły. Pierwszy z nich, AP Reissa Kępno, ma dwanaście punktów straty do lidera, ale jeden mecz rozegrany mniej. Oznacza to, że w przypadku wygranej z Przemysławem Poznań (zaległe spotkanie) ich strata zmniejszy się od dziewięć oczek. Drużyna z byłej stolicy Polski ma trzynaście punktów straty i wciąż ma szanse… choćby matematyczne na dogonienie liderów.

Do końca rozgrywek wciąż pozostało osiem spotkań.

 

Ligi wojewódzkie i okręgowe

Kategoria B1

Zacznijmy od Ligi Wojewódzkiej. W tych rozgrywkach Akademię reprezentuje AP Reissa Jarocin, które z dorobkiem ośmiu punktów zajmuje czwarte miejsce w drugiej grupie. Do liderującej Ostrovii brakuje im raptem siedmiu oczek. Do końca rozgrywek pozostało osiem kolejek.

Kategoria B2

Jedynymi drużynami reprezentującymi Akademię na szczeblu wojewódzkim są AP Reissa Poznań oraz UKS AP Reissa Poznań. Obie drużyny wciąż mają szanse na zajęcie pierwszego miejsca, ale lepszą sytuację ma drużyna lokalizacyjna. Tracą oni pięć punktów do lidera.

Drużyna ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego ma siedmiopunktową stratę.

Do końca rozgrywek pozostało osiem kolejek.

Kategoria C1

Akademia Piłkarska Reissa ma swoich przedstawicieli na wielu poziomach rozgrywkowych w tej kategorii wiekowej. Oprócz Ligi Profesjonalnej, AP Reissa ma w swoim harmonogramie rozgrywki Ligi Wojewódzkiej. W drugiej grupie Akademię reprezentują dwie drużyny: AP Reissa Jarocin/Gostyń oraz AP Reissa Poznań.

Do tej pory żadna z drużyn nie przekroczyła bariery dziesięciu oczek i mimo ośmiu spotkań do końca rozgrywek to szanse na awans wydają się minimalne.

Kategoria C2 – Akademia na podium

W najwyższej lidze w tej kategorii wiekowej grają trzy nasze drużyny: AP Reissa Poznań, AP Reissa Jarocin oraz SMS AP Reissa Ślesin. Ekipy ze Ślesina i Jarocina zajmują pozycje w top 3 ligi, mając tyle samo punktów. Różni je jednak bilans bramkowy, który jest na korzyść AP Reissa Jarocin i to właśnie oni zajmują pierwsze miejsce w lidze (SMS AP Reissa Ślesin zajmuje drugą lokatę).`

 

Niższe kategorie wiekowe

W przypadku kategorii wiekowej D1 Akademię reprezentują trzy drużyny, które występują w dwóch różnych grupach Ligi Wojewódzkiej. W pierwszej z nich zespół z Poznania zajmuje drugie miejsce, tracąc trzy punkty do liderującej Warty Poznań i mając tyle samo punktów co trzeci Lech Poznań.
Sytuacja w drugiej grupie jest nieco inna, ponieważ dwie ekipy reprezentujące Akademię zajmują szóste (SMS AP Reissa Ślesin) oraz siódme (AP Reissa Jarocin) miejsca.

W najmłodszej grupie biorącej udział w Lidze Wojewódzkiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej barwy Akademii reprezentuje aż pięć drużyn. W pierwszej grupie rywalizują AP Reissa Poznań I, AP Reissa Poznań II oraz AP Reissa Piła. Jedynka z Poznania oraz ekipa z Piły mają tyle samo punktów (19) i zaledwie oczko straty do liderującej Warty. Warto podkreślić, że drużyna ze stolicy Wielkopolski ma jedno spotkanie rozegrane mniej i w przypadku zwycięstwa mogą wskoczyć na fotel lidera. Dwójka z Poznania z dorobkiem dziewięciu punktów zajmuje siódme miejsce.

Kibicujemy wszystkim naszym drużynom i życzymy powodzenia! Trzymamy kciuki!

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"