Startują nabory do klasy o profilu piłkarskim AP Reissa w Poznaniu

26-03-2024, 15:13

Nasza Akademia może pochwalić się jedyną klasą sportową o profilu piłkarskim na poznańskim Dębcu, dedykowaną zawodnikom z roczników 2017, do której mogą uczęszczać uczniowie Szkoły Podstawowej nr. 21. Jak można dostać się do takiej klasy? Czym wyróżnia się jej system nauczania? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

jedyna klasa w Poznaniu

Idea utworzenie klasy piłkarskiej

W roku szkolnym 2023/24 oficjalnie, za zgodą Ministerstwa Oświaty, utworzona zostanie kolejna już trzecia klasa piłkarska w roczniku 2017, której każdy zawodnik ma zapewnione bardzo dobre warunki do rozwoju edukacyjnego oraz sportowego. Po dwóch i pół roku funkcjonowania widać, iż model zaproponowany przez Akademie Piłkarską Reissa bardzo dobrze się sprawdza. Doskonałym dowodem na to są opinie rodziców zawodników uczęszczających do klasy 1 i 2, a za największe plusy tego projektu uważają:

- bardzo dobrą kadrę trenerską AP Reissa,

- możliwość realizacji pasji w godzinach do południowych,

- wolne popołudnia dla swoich pociech,

- obiekt, który jako jedyny w Poznaniu, zapewnia możliwości rozwoju piłkarskiego dla zawodników w tak młodym wieku.

Pomysł utworzenia klasy piłkarskiej wziął się z bardzo dobrej współpracy naszego Klubu z Szkołą Podstawową nr 21. Zarówno Pani Dyrektor Monika Michalak, jak i nasza Akademia, pragniemy ciągle się rozwijać i podnosić poprzeczkę edukacyjną oraz sportową. Z tego też względu, kilka sezonów wcześniej, powstał nowoczesny obiekt APR Arena Dębiec przeznaczony przede wszystkim dla uczniów szkoły oraz zawodników AP Reissa. Profesjonała hala pneumatyczna wyznaczyła dalsze możliwości rozwoju sportowego, w tym także utworzenie dedykowanej klasy o profilu piłkarskim. – komentuje Koordynator projektu – Mateusz Kaczor

Czym różni się klasa sportowa o profilu piłkarskim od innych?

Uczniowie klasy piłkarskiej w Szkole Podstawowej nr. 21 realizują łącznie aż 10 godzin zajęć sportowych w tygodniu, gdzie w standardowych klasach na pierwszym etapie edukacji, występują tylko 3 godziny wychowania fizycznego, a w dodatku są często prowadzone przez wychowawcę klasy ( bez wykształcenia w zakresie wychowania fizycznego). Kolejnym ważnym aspektem są warunki pracy. Uczniowie mają do dyspozycji boisko APR Arena Dębiec, które nawet w okresie jesienno-zimowym jest dostępne, dzięki specjalistycznej hali pneumatycznej, która chroni boisko przed śniegiem oraz zamrożeniem nawierzchni boiska. Następną istotną kwestią jest wyposażenie sprzętowe. Jako Akademia dbamy o jak najlepsze warunki do treningów dla uczniów klasy sportowej, zapewniając profesjonalny sprzęt treningowy wysokiej jakości. Każdy uczestnik projektu otrzymuje od naszego Klubu taki sprzęt. W dodatku, uczniowie realizują podstawowe przedmioty takie, jak: języki obce, edukacja wczesnoszkolna, muzyka oraz wiele innych zajęć dodatkowych realizowanych po zajęciach szkolnych.

klasa sportowa w Poznaniu

Jak można dostać się do klasy o profilu piłkarskim?

Do klasy piłkarskiej może trafić każdy zawodnik (również trenujący w innym Klubie), który jest zainteresowany dodatkowymi jednostkami wychowania fizycznego w podstawie programowej. Dla przypomnienia, w klasach 1-3 lekcji wychowania jest zaledwie 3, natomiast Akademia Piłkarska Reissa przy współpracy z SP21 zapewnia ich aż 10. Przy obecnych problemach z brakiem aktywności i otyłością wśród dzieci jest to niezwykle istotne i ważne. Porównując nasz projekt z innymi Klubami, jako jedyna Akademia w powiecie poznańskim zapewniamy aż 10 jednostek treningów w każdym tygodniu, co tylko i wyłącznie pozytywnie wpływa na rozwój sportowy młodych adeptów sportu. Równie istotne jest to, że projekt ten jest ukierunkowany na rozwój ogólny oraz specjalistyczny, co jest w pełni zgodne z naszą metodologią i procesem szkolenia zawodników.

Klasa piłkarska trampoliną do sukcesu sportowego

Uczeń, po ukończeniu klasy sportowej o profilu piłkarskim w SP21, jest gotowy do rywalizacji w każdej dyscyplinie sportowej, ze względu na wysoki poziom sprawności ruchowej.  Warto pamiętać, że zadbanie o rozwój umiejętności motorycznych oraz o koordynację ruchową dziecka we wczesnym wieku może przynieść ogromne korzyści w późniejszym rozwoju.

klasa sportowa AP Reissa

Poznajmy trenera klasy piłkarskiej w Poznaniu

Młodych uczniów z SP21 szkoli trener Dawid Nitka - nauczyciel wychowania fizycznego, trener UEFA A, trener Reprezentacji Akademii Piłkarskiej Reissa rocznika 2011, zwycięzca tegorocznego halowego turnieju o Puchar Prezesa WZPN oraz członek sztabu szkoleniowego kadry województwa w Wielkopolskim Związku Piłki Nożnej, autor artykułów w czasopismach specjalistycznych, prelegent w konferencjach związanych z edukacją nauczycieli wychowania fizycznego. Jego ogromnym hobby jest rozwój młodych sportowców, a swój wolny czas poświęca na sport, książki, podróże oraz muzykę.

Zapisy

Już teraz serdecznie zapraszam każdego zawodnika z rocznika 2017 (klasa 1 od września) do dołączenia do naszego projektu klasy piłkarskiej, który będzie kontynuowany również w kolejnych latach. Zapisać można się przez kontakt telefoniczny lub mailowy warunkiem zapisu jest udział w testach sprawnościowych, które odbędą się 16.04 o godz. 17.00 w APR Arena Dębiec przy ul. Łozowej 77 Poznań  – podsumowuje Koordynator projektu - Mateusz Kaczor.

Lista zawodników, którzy dostali się do klasy piłkarskiej zostanie opublikowana na podstawie testów, stąd zachęcamy do kontaktu i zapisu.


Liczba miejsc jest ograniczona!

Klasa sportowa o profilu piłkarskim to doskonała szansa dla młodych zawodników, którzy chcą w przyszłości rozwijać się pod kątem, nie tylko piłkarskim, ale i sportowym. Jeśli Państwo są zainteresowani zapisaniem dziecka do klasy piłkarskiej w SP21, zachęcamy do kontaktu: m.kaczor@akademiareissa.pl,  508670326.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"