Ruszają Wielkopolsko - Lubuskie Ligi Piłkarskie

19-03-2014, 23:05

Już niebawem wszystkich zawodników naszego klubu czeka prawdziwa dawka sportowych emocji – 29. marca ruszają Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie.

W ramach cotygodniowych zmagań, młodzi piłkarze z poszczególnych lokalizacji rywalizować będą o najwyższe miejsce na podium w różnych kategoriach wiekowych: grupa A, B1, grupa B2 oraz najstarsza – grupa C.

 

- Jako jedyni w Polsce opracowaliśmy własny system rozgrywek, który dostosowany jest do wieku i umiejętności młodych piłkarzy. W WLLP weźmie udział 200 zespołów z Wielkopolski i woj. lubuskiego. W ramach każdej kategorii wiekowej, drużyny podzielone są na grupy, złożone z max 5 zespołów. W tym roku wprowadziliśmy wiele nowości, m.in. nowe zasady oraz nowe bramki. Są to optymalne rozwiązania, które są zgodne z naszym programem szkolenia i mają na celu harmonijny rozwój naszych podopiecznych – opowiada Bartosz Kujawa, Menedżer Działu Sportu w Akademii.

 

 

 

Czym wyróżniają się Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie?
  • Wielkości boiska i liczba zawodników dostosowana do wieku i możliwości zawodników.
  • Każdy zawodnik gra tyle samo czasu, co odróżnia je od innych lig nastawionych na wynik i niezdrową rywalizację.
  • Liga ma formę turniejową i każda kolejka to kilka rozegranych meczów. Nie ma potrzeby dalekich wyjazdów, kiedy to dziecko gra kilka minut albo wcale nie gra.
  • Wprowadzenie dwóch wymiarów bramek odpowiednich dla danych kategorii wiekowych.
  • Rywalizacja podczas turniejów i meczów w korelacji z planem szkolenia piłkarskiego.
  • Optymalny rozwój zawodników od najmłodszych lat.
  • Rozgrywki, w których pada niesamowicie dużo bramek.
  • Prostota gier podczas rozgrywek wiąże się z mniejszą liczbą błędów, ponieważ są łatwiejsze do zrozumienia.
  • Obserwacja i przekazywanie zawodników szczególnie uzdolnionych ruchowo do struktur reprezentacji Akademii, zgodnie z hasłem „z lokalizacji do Reprezentacji.”

 

- Ligi dają niepowtarzalną szansę na rozwój umiejętności piłkarskich. Dla każdego zawodnika udział w rozgrywkach to święto, a wręcz obowiązek, który jest podsumowaniem regularnych treningów i sprawdzeniem umiejętności” – tłumaczy Marek Pawłowski, Dyrektor ds. Sportu w Akademii.

 

Rozgrywki w ramach Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich potrwają do końca czerwca 2014r. Serdecznie zapraszamy rodziców oraz całe rodziny do wspólnego kibicowania i wspierania młodych piłkarzy!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"