Przewagi Akademii

Rozwój podopiecznych Akademii Piłkarskiej Reissa jest dla nas najważniejszy, dlatego przykładamy najwięcej starań co do jakości treningów oraz modernizacji baz szkoleniowych mając na celu przede wszystkim bezpieczeństwo i zadowolenie Twojego dziecka.

Aby przybliżyć Ci cechy, które wyróżniają nas spośród innych klubów piłkarskich, postanowiliśmy podzielić je na 3 grupy.

Organizacja i bezpieczeństwo


Największa baza szkoleniowa

Akademia Piłkarska Reissa posiada dostęp do największej bazy szkoleniowej - 103 obiekty treningowe oraz 7 centrów szkoleniowych

Profesjonalna kadra

Grupa 492 trenerów, prócz szkoleń uprawniających ich do pracy z dziećmi i potwierdzających kompetencje trenerskie (licencje UEFA A, B, C), systematycznie bierze udział w konferencjach oraz kursach w zagranicznych klubach.

Kadra Akademii Piłkarskiej Reissa odwiedziła między innymi w celach dydaktycznych sztaby klubów: hiszpańskiego Getafe CF, niemieckiej Hertha Berlin czy holenderskiego Twente Enschede. Dzięki tak licznej grupie szkoleniowców, Akademia pozwala zawodnikom na swobodną organizację swojego udziału w grupach treningowych.

Konferencja FootballPro

Klubowy fizjoterapeuta

Uczestnicy Akademii Piłkarskiej Reissa mają zagwarantowaną opiekę klubowego fizjoterapeuty. Każdy rodzic, który podejrzewa, że jego dziecko może zmagać się z problemem wad postawy może skorzystać z indywidualnej konsultacji.

Fizjoterapeuta Akademii Piłkarskiej Reissa jest także nieodzownym wsparciem w wypadku ewentualnych kontuzji zawodników.

Kontakt: j.zberus@akademiareissa.pl, 519 840 775

Zdrowie Twojego dziecka

Wprowadziliśmy możliwość konsultacji dietetycznych. Sławomir Kula, dietetyk kliniczny prowadzący w Poznaniu poradnię „Świat odżywiania”, nie tylko doradzi, jak powinien wyglądać zrównoważony sposób odżywiania małego sportowca w trakcie wzmożonych dni treningowych, ale także pomoże we właściwym doborze codziennej diety. Oprócz tego, zapewniamy konsultacje medyczne, w tym badanie wad postawy.

http://swiatodzywiania.pl/

Ubezpieczenie zawodnika 

Każdy zawodnik Akademii Piłkarskiej Reissa w ramach abonamentu ma zapewnione podstawowe ubezpieczenie zdrowotne, które obejmuje treningi i mecze turniejowe. Troska o bezpieczeństwo naszych uczestników jest dla nas priorytetem.

Możliwość odrabiania treningów

W naszej Akademii każdy trening, który z różnych względów (pogodowych, zdrowotnych, świątecznych) musi zostać odwołany, zostaje odrobiony w możliwie najszybszym i dogodnym dla rodziców i trenerów terminie.

 

Rozwój i szkolenie


Autorski system rozgrywek

Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie to pionierski projekt pozwalający na rywalizację zawodników w myśl zasady fair play i idei zespołowości. Odbywające się rozgrywki, w pełni dostosowane do poziomu oraz wieku zawodników, zapewniają nie tylko piłkarskie emocje, ale przygotowują uczestników do piłkarskich pojedynków na najwyższym poziomie.

Dwie ścieżki kariery

Stawiamy na zrównoważony rozwój naszych zawodników. Tym, którzy dopiero do nas dołączają proponujemy tzw. ścieżkę lokalizacyjną, gdzie skupiamy się na zawodnikach rozpoczynających swoją przygodę z piłką nożną i bacznej obserwacji ich postępów.

Uczestnicy wykazujący zaawansowany poziom gry mogą skorzystać z wyboru ścieżki reprezentacyjnej – nasi reprezentanci zasilają dziś najlepsze polskie kluby grające w Ekstraklasie, co świadczy o wysokim poziomie szkolenia.

Treningi dopasowane do grup wiekowych

Wiemy, jak ważne jest odpowiednie samopoczucie dziecka podczas zajęć. Dlatego każda nasza grupa treningowa jest w pełni dostosowana do wieku uczestników. Dzięki temu mamy możliwość zapewnienia odpowiednich warunków rozwojowych nawet najmłodszym zawodnikom.

Ponadto, na każdym treningu obecnych jest dwóch trenerów, co przekłada się na wzmożoną pracę i zwrócenie większej uwagi na każdego piłkarza.

Treningi przez 12 miesięcy w roku

Jesteśmy dostępni dla naszych zawodników przez cały rok – w naszej Akademii nie ma przerw wakacyjnych czy spowodowanych feriami zimowymi. Całoroczna działalność pozwala na organizację większej liczby treningów służących rozwojowi i dobrej zabawie naszych uczestników.

 

Rozrywka i edukacja


Turnieje z nagrodami i medalami

Reiss Cup, Turnieje Regionów, FootballPro Cup Masters to pionierskie projekty pozwalające na rywalizację zawodników w myśl zasady fair play i idei zespołowości.

Odbywające się co tydzień rozgrywki, w pełni dostosowane do poziomu oraz wieku zawodników, zapewniają nie tylko piłkarskie emocje, ale przygotowują uczestników do piłkarskich pojedynków na najwyższym poziomie. Uczestnicy podczas turniejów otrzymują medale i nagrody.

Rozbudowana oferta dodatkowych projektów

Chcemy, by nasi zawodnicy mogli korzystać z różnych form rozwoju. W naszej ofercie znajdują się takie projekty, jak Indywidualne Fundamenty Gry służące kształtowaniu takich cech zawodnika jak motorykataktyka, czy Wielkopolska Akademia Bramkarska skierowana do miłośników gry w bramce.

Integracja służąca rozwojowi

Akademia Piłkarska Reissa oferuje szeroką gamę możliwości służących integrowaniu zespołów, zarówno trenerów jak i uczestników. Są to między innymi dedykowane obozy sportowe i półkolonie w okresie wakacyjnym oraz we ferie zimowe, treningi z rodzicami oraz wspólne wyjścia do miejsc partnerskich takich jak kino, basen, kręgielnia czy parki rozrywki. W ten sposób budujemy ducha drużyny. 

Nabór

Akademia Piłkarska Reissa organizuje nabór ciągły dla chłopców i dziewczynek w  kategoriach wiekowych (już od 4. roku życia):

  • 4-6 lat: SKRZAT,
  • 7-9 lat: ŻAK,
  • 10-11 lat: ORLIK,
  • 12-13 lat: MŁODZIK,
  • 14-15 lat: TRAMPKARZ,
  • 16-17 lat: JUNIOR MŁODSZY.

W naszym klubie poziom grup dopasowany jest do wieku i umiejętności dziecka. Ponadto, do drużyny w jednej z około 125 lokalizacji, można dołączyć w dowolnym momencie sezonu.

Gdzie trenujemy? 

Zajęcia odbywają się m.in w około 125 lokalizacjach w zachodniej Polsce. Tutaj sprawdzisz dokładny spis lokalizacji!

Dla kogo jest Akademia?

Treningi skierowane są dla chłopców i dziewczynek już od 4. roku życia, chcących rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Jeżeli zaczynasz przygodę z piłką nożną, wybierz lokalizację najbliżej Ciebie i przyjdź na 2 próbne treningi. Jeśli jednak trenujesz w innym klubie, możesz spróbować swoich sił w reprezentacji Akademii Piłkarskiej Reissa. W tym celu skontaktuj się z koordynatorem Bartoszem Kujawą.

tel.: 508 670 201

mail.: b.kujawa@akademiareissa.pl

Jak dołączyć do Akademii?

1. Zarejestruj się na naszej stronie – aby przejść do formularza, kliknij tutaj.​​

2. Przyjdź na 2 próbne treningi w wybranej przez Ciebie lokalizacji.

​3. Dołącz do Akademii Piłkarskiej Reissa na dłużej – trenuj i baw się razem z nami!

Program szkolenia

Szkolenie w Akademii Piłkarskiej Reissa oparte jest na modelach: holenderskim, katalońskim i portugalskim. Za wzór pracy z młodymi piłkarzami postawiliśmy sobie uznane futbolowe ośrodki młodzieżowe: amsterdamski Ajax oraz barcelońska La Masia, które wychowały wielu utalentowanych zawodników.

Naszym założeniem jest nauka ofensywnego futbolu, który nie może istnieć bez wpajania idei zespołowości i zasad fair play. Zajęcia zmierzają przede wszystkim do dawania radości z grania, ponieważ tylko dzięki fascynacji piłką można rozwijać indywidualne umiejętności.

Grupa A - najmłodsi - 4 - 6 lat (Skrzaty)

W tej kategorii wiekowej piłkarze mają przede wszystkim poznać piłkę za pomocą ogólnych zadań ruchowych. Treningi najczęściej przeprowadzane są w formie ćwiczeń oswajających z futbolówką – zabaw i gier. Na razie jest zbyt wcześnie, żeby zawodnicy uczyli się taktyki.

Na zajęciach wykorzystywane są bramki namiotowe – odpowiednie dla dzieci w tym wieku. Główną umiejętnością doskonaloną podczas tego etapu treningu jest motoryka gry.

Grupy B1, B2 - 7 - 9 lat, 10 - 11 lat (Żaki, Orliki)

Podczas kolejnego etapu kariery, zawodnicy dalej pracują nad rozwojem koordynacji i motoryki. Uczą się jak radzić sobie na boisku poprzez grę na coraz większych powierzchniach boiska. Podczas niej przyswajają ogólne umiejętności techniczne, a także poprawiają sprawność ruchową.

Grupa C - 12, 13 lat (Młodziki)

Eksperci uważają, że dzieci mogą najwięcej nauczyć się w wieku od 10 do 12 lat. W tym okresie piłkarze najszybciej chłonią przekazywane im rozwiązania. Wówczas są w stanie rozpocząć naukę trudniejszych elementów technicznych, jak np. przewrotka. Na pierwszy plan wysuwa się szkolenie indywidualne (gra 1 na 1). Wprowadzane są także podstawowe zasady taktyczne.

Umiejętności doskonalone podczas treningu: technika, motoryka gry, taktyka.

Grupa D - 14, 15 lat (Trampkarze)

W tym wieku nas następuje większa specjalizacja pod kątem poszczególnych pozycji na boisku. Bardzo ważny jest trening pod kątem techniczno-taktycznym. Oprócz niego duży nacisk kładzie się na przygotowanie kondycyjne.

Umiejętności doskonalone podczas treningu: technika, motoryka gry, taktyka.

Junior Młodszy - 16, 17 lat

Jest to ostatni etap młodzieżowego szkolenia w naszym klubie. Juniorzy młodsi skupiają się na udoskonalaniu nabytych wcześniej umiejętności. Osiągnięcie odpowiedniego poziomu wytrzymałości kondycyjnej pozwoli na płynne przejście do rozgrywek piłkarskich na szczeblu seniorskim.

Umiejętności doskonalone podczas treningu: technika, motoryka gry, taktyka, wytrzymałość.

Kontakt

Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu treningów dostępne są na naszej stronie (po wyborze odpowiedniej lokalizacji) oraz u koordynatora lokalizacji. Dane kontaktowe do osoby odpowiedzialnej w poszczególnych miejscowościach, znajdą Państwo w zakładce LOKALIZACJE.

W razie pytań prosimy o kontakt – INFOLINIA – tel. 502 741 749 (godz. 8.00-18.00)

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl