Koniec rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów U15 - czas podsumowań

04-06-2024, 13:07

Zakończyły się zmagania na najwyższym szczeblu rozgrywek w kategorii U15. Zawodnicy Akademii pokazali się z dobrej strony i zajęli miejsce w środku stawki. Warto przypomnieć, że w tym sezonie żadna z drużyn nie spadnie z CLJ, a to wszystko przez reorganizację rozgrywek.

Środek tabeli w rundzie wiosennej

5 pozycja, z dorobkiem 17 punktów, na zakończenie rundy wiosennej pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Środek tabeli i pewne utrzymanie (gdyby były spadki) dobrze świadczy o pracy wykonywanej w SMS AP Reissa Opalenica.

 

Na dobrą pozycję w Centralnej Lidze Juniorów złożyło się wiele spotkań z pozytywnym rezultatem. Zawodnicy z Opalenicy remisowali lub pokonywali drużyny z klubów pierwszoligowych oraz ekstraklasowych. Podwójne zwycięstwo z Lechią Gdańsk oraz remis z Pogonią Szczecin to rezultaty, którymi bez wątpienia warto się chwalić.

Najwyższe zwycięstwo zawodników z SMS AP Reissa Opalenica

Zawodnicy z SMS AP Reissa Opalenica kilkukrotnie potrafili wysoko wygrać ze swoimi rywalami w tym sezonie. W minionej rundzie dwukrotnie pokonali zespół Poznańskiej 13 i to właśnie z nimi padł najwyższy wynik. W przedostatniej kolejce rundy wiosennej w Opalenicy padł wynik 5:1, który jest najwyższy.

Sukcesy indywidualne

Dobra gra naszych zawodników na przestrzeni całego sezonu zaowocowała kilkoma wyróżnieniami. Pierwszym z nich i największym jest powołanie Oskara Kaźmierczaka do reprezentacji Polski U15 Future. Nasz bramkarz rozegrał spotkanie towarzyskie przeciwko Szwajcarii, które zakończyło się wynikiem 3:1. Zawodnikiem, który pojechał na konsultację do reprezentacji Polski U15 jest Oskar Czerwiński.

 

Innymi wyróżnieniami są zaproszenia na testy do ekstraklasowych Akademii. Trzech naszych zawodników: Szemis, Wójkiewicz oraz Ziółkowski pojechali do Zagłębia Lubin, które niegdyś uważane było za najlepszą szkółkę w Polsce. Oskar Czerwiński i Eryk Maszota również otrzymali zaproszenie na testy, kolejno do Legii Warszawa oraz do Rakowa Częstochowa.

Przyszłość drużyny U15

W przyszłym sezonie w CLJ U15 wystąpi drużyna składająca się z zawodników z rocznika 2010. Będą oni pierwszym rocznikiem, który zagra w nowej formule Centralnej Ligi Juniorów, która polega przede wszystkim na poszerzeniu rozgrywek. Szykuje się emocjonujący sezon z odświeżoną „Centralną”.

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"